• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Mayhem
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-15, 23:40   Mayhem





Ten zespół zna każdy kto choć trochę interesuje sie ekstremalną muzyką. Mayhem powstał w 1983 roku w Norwegii i jest zaliczany do prekursorów black metalu, choć chyba bardziej jego norweskiej odmiany. Mayhem to zespół kontrowersyjny i bulwersujący wszystkich... fanów, krytyków i obserwatorów sceny metalowej na świecie. Ich historia owiana jest mnóstwem tajemnic i opowieści. Pierwsza do śmierć... samobójstwo Dead'a, jego ciało znaleźli panowie z Mayhem.... i zrobili sobie z kości czaszki (strzelił sobie strzelba w głowę) amulety... a ta

okładkę podobno zdobi zdjęcie martwego Dead'a. Kolejną mroczną hmmm opowieścią jest zamordowanie przez Vagr'a Vikernes'a (Burzum) członka Mayhem Euronymous'a za co siedzi w norweskim więzieniu dożywocie (25 lat)... Muzyka tego zespołu jest na każdym albumie inna... na pierwszym wydanym 11 lat po powstaniu zespołu krążku "De Mysteriis Dom Sathanas" mamy mroźny black metal, pełny klimatu i cholernego mroku, 9 lat później dostajemy "Grand Declaration Of War" album w połowie elektroniczny w połowie black metalowy, 4 lata później wychodzi "Chimaira" czysto black metalowy twór pełen blastwów i opętańczych wokaliz... i ostatnia jak dotąd płyta "Ordo Ad Chao " to genialne wydawnictwo... pełne mroku, grozy, niepewności...jest w nim mnóstwo niepokojących wstawek ambientowych przeplatanych z black metalową furią.... Najlepszy album zespołu , wg mnie. Cóż na koncertach Mayhem to istne piekło... niedoszły wokalista zespołu Miniac zwykł ciąć się na scenie, oplatać ręce drutem kolczastym i pić swoją krew.... pojeb jakich mało ale cóż zrobić... wszystko dla widowiska!!

Obecny skład zespołu
* Attila Csihar – śpiew (1994, 2004–)
* Krister "Morpheus" Dreyer – gitara (2008-)
* Jørn "Necrobutcher" Stubberud – gitara basowa, śpiew (1983–1990, 1995–)
* Jan Axel "Hellhammer" Blomberg – perkusja (1987–)
Byli członkowie zespołu
* Rune "Blasphemer" Erickson – gitara (1995–2008)
* Snorre "Blackthorn" Ruch – gitara (1993)
* Per Yngve "Dead" Ohlin – śpiew (1988–1991)
* Øystein "Euronymous" Aarseth – gitara, śpiew (1983–1993)
* Varg "Grishnackh" Vikernes – gitara basowa (1993)
* Kittil Kittilsen – śpiew (1987)
* Kjetil Manheim – perkusja (1983–1988)
* Sven Erik "Maniac" Kristiansen – śpiew (1986–1988, 1994–2004)
* Eirik "Messiah" Nordheim – śpiew (1986)
* Alexander Nordgaren – gitara (1997–1998)
* Stian "Occultus" Johansen – gitara basowa, śpiew (1991)
* Øyvind Hægeland – śpiew (2000)
* Torben Grue – perkusja (1987)


Album studyjne
* De Mysteriis Dom Sathanas – 1994
* Grand Declaration of War – 2000
* Chimera – 2004
* Ordo Ad Chao – 2007
Minialbumy
* Deathcrush – 1987
* Wolf's Lair Abyss – 1997

Genialny - Freezing Moon

Deathcrush

Grand Declaration Of War

Chimera

Równie zajebisty - Pagan Fears
 
 
REKLAMA 
Grundin Redshield

Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Wysłany: 2009-07-16, 00:03   

 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-07-16, 00:03   

Kumpel mi bardzo polecał płytę De Mysteriis Dom Sathanas i kiedys miałem do tego zajrzeć, ale jakoś wyleciało mi z głowy ;) Ale widzę że utwór Pagan Fears nie jest taki zly a pochodzi z tej plyty, wiec mozze lookne :P
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-16, 00:12   

Therry polecam ci z czystym sumieniem "De Mysyteriis Dom Sathanas" ale zaraz po tej lekturze wskakuj na "Ordo Ad Chao" - to jest album genialny z wspaniałą atmosferą grozy i okultyzmu.... mega rzecz!!!!
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-07-16, 00:14   

Mnie te pojebane historie związane z tym zespołem zawsze od muzyki odstraszały. Chyba jednak zbyt ekstremalne jak dla mnie...
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-16, 00:17   

Cytat:
Mnie te pojebane historie związane z tym zespołem zawsze od muzyki odstraszały. Chyba jednak zbyt ekstremalne jak dla mnie...

Daj spokój Angie... mnie to walą te wszystkie opowieści i historie... to taka kontrowersyjna otoczka by było fajnie... ale muzyka jest dobra... wiem że może i ekstrema to jest ale spróbuj najnowszy album...."Ordo Ad Chao" nie pożałujesz!!!
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-07-16, 10:25   

No właśnie ja miałem, z nimi króciótenieczeczką przygodę :B właśnie przez te historie :P przesłuchałem jeden kawałek! nie wiem, który ale było on z De Mysyteriis Dom Sathanas. Jedną z historii było chyba to, że kolesie z zespołu zrobili sobie naszyjniki, z czaszki Deada :lol:
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-07-19, 22:41   

Zgadzam się, Ordo Ad Chao to chyba najciekawsze dziecko tych ekstremistów. Bardzo fajny mroczny, ambientowy, lekko doomowy albumik. Równie cenię jeszcze tylko eksperymentalny Grand Declaration of War(świetna okładka), który jest zadrą w ciele true metalowca. Jak większość klimatycznych zespołów tak i Mayhem poszedł w elektronikę. Taki odmieniec a ciekawy album.

No wiadomo, że to kultowy zespół, zło, diabeł, szatan, wymioty i uryna i w/e. Wiele plotek powstało wokół zespołu, więc radze nie przyjmować wszystkiego co piszą. Podobna zawierucha była jak dodali do loga "The True". Odrazu poszło, że są prawdziwymi true metalowcami z norwegii i takie tam. Prawda była odmienna, gdyż zespół znalazł jakiś amerykański thrash(?) metalowy zespół z nazwą Mayhem i uznał, że musi być wiadomo, który Mayhem był pierwszy.

Dead chorował na jakiś rodzaj depresji, moim zdaniem to była anhedonia, nic dziwnego, że tak skończył.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100