• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Decapitated
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-04, 00:18   Decapitated




Pisząc o tym zespole przychodzą mi na myśl dwa słowa. Pierwsze to PRZYSZŁOŚĆ. Przyszłość bo ten oto zespół założony w w Krośnie w 1996 roku był i mam nadzieje że będzie przyszłością naszej sceny death metalowej. Zaczynali jako zespół o wielkich fascynacjach grupą Vader... nawet na samym początku nazywali się Decapitated Saints czyli tytuł jednego z utworów olsztynian... Ich pierwsza płyta "Wings Of Creation" brzmieniem nawiązywała bardzo do swoich starszych kolegów, ba producentem jej był Peter z Vader. Później z każdą płytą nabierali doświadczenia i swojego charakterystycznego stylu.... Na swojej jak dotąd ostatniej płycie "Organic Hallucinosis " osiągnęli światowy poziom... ba stanęli na równi z takimi firmami jak Behemoth i Vader na naszym podwórku. Dal mnie jest to jeden z najważniejszych krążków w historii polskiego death metalu.

Drugie słowo jakie mi przychodzi to TRAGEDIA.
Nastąpiła ona 29 października 2007 roku kiedy to zespół Decapitated podróżował z zespołem Cronisc po Białorusi w trasie. Wtedy to bus którym jechali próbował wyprzedzić tira wiozącego pale drewna... w ostatniej chwili kierowca busa zrezygnował z wymijania i schował sie za tirem który gwałtownie zahamował. Pale drewna wyrwały sie z ładunku i przebiły busa od przedniej szyby. "Vitek" i "Covan" doznali bardzo poważnych obrażeń. Natychmiast zostali przewiezieni do szpitala gdzie 4 dni później 4 listopada Vitek zmarł otoczony rodziną (bratem Vogg'iem oraz żoną), pozostawił także wtedy dwu letnią córeczkę. Covan zaś przeżył lecz jego stan jest w dalszym ciągu nie ciekawy...do śpiewania raczej nie wróci... rodzina i lekarze martwią sie aby wrócił do jako takiej dyspozycji... samodzielności... co nie jest pewne. Vitek był jednym z najlepszych młodych pałkerów jakich wydała Polska ziemia a i świat.



Obecny skład:
- Wacław "Vogg" Kiełtyka - gitara elektrycznaod
- Kerim "Krimh" Lechner - perkusja


Skład: (ostatni)
- Adrian "Covan" Kowanek - Wokal
- Wacław "Vogg" Kiełtyka - Gitara
- Witold "Vitek" Kiełtyka - Gary
- Marcin "Martin" Rygiel - Bas

Dyskografia:
- Cemeteral Gardens (Demo, 1997)
- The Eye Of Horus (Demo, 1998)
- Polish Assault (Split, 2000)
- Winds Of Creation (LP, 2000)
- The First Damned (Dwa pierwsze dema wydane razem, 2001)
- Nihility (LP, 2002)
- The Negation (LP, 2004)
- Organic Hallucinosis (LP, 2006)
- Live Nottingham 20 Dec 2004 (Live, 2006)

Day 69

Nihility

Three Deimensions - Defect

The First Damned

Human's Dust
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100