• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Testament
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-03, 23:11   Testament




Testament to legenda thrashu. Założony w 1983 roku zespół z Kalifornii jest jednym z najlepszych przedstawicieli brutalnej odmiany tego gatunku metalu, wiem że teraz wymyślam wręcz nową szufladkę ale ich thrash jest zbrutalizowany, na płytach z 2 połowy lat 90-tych grali wręcz death/thrash metal, wszak na płytach "LOW" (mój osobisty faworyt), "Demonic" i "The Gathering" panowie czasami przekraczali granice thrashu wchodząc z buciorami do death'u i to z zajebistym skutkiem. Podczas trwania ich kariery przez ich zespół przewinęli się wielcy muzycy świata metalu, m.in. Dave Lombardo (Slayer, Grip. Inc, Fantomas), Gene Hoglan (Death, Strapping Young Lad, Fear Factory), Steve DiGiorgio (King Diamond), czy James Murphy (Death, Obituary). Z takimi ludźmi w składzie musiały powstawać super płyty i tak też się stało. Ja kiedyś nie lubiłem Testament bo uważałem ich za nudziarzy... że graja każdy utwór na jedno kopyto, ale później gdy tylko usłyszałem płyty w całości i wszedłem w tą muzę uważam Chuck'a i spółkę za jeden z najlepszych zespołów metalowych na ziemi.

Obecny skład zespołu
* Chuck Billy – śpiew (od 1985)
* Eric Peterson – gitara elektryczna (od 1983)
* Alex Skolnick – gitara elektryczna (1983-1992, od 2001)
* Greg Christian – gitara basowa (od 2005)
* Paul Bostaph – instrumenty perkusyjne (od 2007)

Byli członkowie zespołu
* Steve "Zetro" Souza – śpiew (1983-1985)
* Derek Ramirez – gitara basowa/elektryczna, śpiew (1983-1985)
* Steve DiGiorgio – gitara basowa (1999-2002)
* Dave Lombardo – instrumenty perkusyjne (1998-2000)
* Jon Allen – instrumenty perkusyjne
* John Dette – instrumenty perkusyjne
* Nicholas Barker – instrumenty perkusyjne
* Chris Kontos – instrumenty perkusyjne
* John Tempesta – instrumenty perkusyjne
* Gene Hoglan – instrumenty perkusyjne
* Louie Clemente – instrumenty perkusyjne
* Mike Ronchette – instrumenty perkusyjne
* Glen Alvelais – gitara elektryczna
* Steve Smyth – gitara elektryczna
* "Metal" Mike Chlaściak – gitara elektryczna
* James Murphy – gitara elektryczna

Dyskografia:
1987 The Legacy
1988 The New Order
1989 Practice What You Preach
1990 Souls of Black
1992 The Ritual
1994 Low
1997 Demonic
1999 The Gathering
2001 First Strike Still Deadly
2008 The Formation of Damnation



More Than Meets The Eye

Over The Wall

Into The Pit

Souls Of Black

Przegenialny "L O W"
 
 
REKLAMA 
Dwulicowiec

Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Wysłany: 2009-09-08, 18:57   

 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-09-08, 18:57   

No dobra, poleć mi coś najlepszego na początek żebym się zachęciła :P
Kiedyś w shoutboxie pokazywałeś mi jakąś ich fajną balladę, na jakiej płycie to było?
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-09-08, 19:31   

Na The Ritual może? Strzelam :P
Albo Souls Of Black :)

Fajna kapela. Mnie rozwala kawałek D.N.R. i Low:
http://www.youtube.com/watch?v=udSe5GGWz04 - DNR.

Znane dosyć Souls Of Black też dobre. Z różowym Ibanezem :DD
Czy Practice What You Preach.

Practice What bla bla

i Souls Of Black.
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-08, 20:01   

To tak ta ballada to "Trail of Tears" z najlepszej ich płyty "L O W".... i tą chyba bym polecił, jest zajebista pod każdym względem i ma taki ładunek energii że szok!
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-09-08, 20:02   

Skoro tak mówisz to pewnie tak jest ;) Zaraz ją sobie 'zamówię'.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
marcinq
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-28, 09:25   

Cytat:
ich thrash jest zbrutalizowany


Tak samo jak Exodus, Overkill, Assassin, Destruction, Sodom i Kreator na kilku płytach, Razor, Toxic Holocaust, Atrophy, Voivod, Whiplash, Voodoocult, Holy Moses, Dark Angel i wiele, wiele innych ;) Nie lubię szufladkowania, nawet wymyślania nowych kategorii ;) Thrash z założenia miał być brutalny, ostry, energiczny, miał łączyć wszystko co najlepsze z innych stylów. Dla mnie istnieje tylko coś takiego jak thrash metal, no może thrash/speed i ewentualnie techniczny thrash metal. Oczywiście każdy ma swoje zdanie i nie potępiam nikogo.

Cytat:
Podczas trwania ich kariery przez ich zespół przewinęli się wielcy muzycy świata metalu, m.in. Dave Lombardo (Slayer, Grip. Inc, Fantomas), Gene Hoglan (Death, Strapping Young Lad, Fear Factory), Steve DiGiorgio (King Diamond), czy James Murphy (Death, Obituary). Z takimi ludźmi w składzie musiały powstawać super płyty i tak też się stało.


Racja, ja bym dodał jeszcze, że ich aktualny skład jest bardzo mocny! No OK, gdyby basistą był obecnie DiGiorgio to by było optymalnie. Jest świetna para gitarzystów, których uwielbiam - Skolnick i Peterson, zajebisty Chuck Billy, oraz Paul Bostaph (Forbidden, Slayer, Systematic, Exdus), perkusista, którego jestem wyznawcą, jeden z moich ulubionych ;)


Testament, jedna z największych thrash metalowych legend ze Stanów Zjednoczonych, jest jedną z moich ulubionych grup. Wszystko, co najważniejsze, zostało już napisane przez autora, warto dodać, że wszystkie niemalże płyty zespołu utrzymane są na bardzo wysokim poziomie. Moim osobistym faworytem jest The Gathering z takimi numerami jak "D.N.R." czy też "True Believer", na drugim miejscu postawił bym The Legacy z doskonałymi "Do Or Die", "C.O.T.L.O.D." czy też sztandarowym "Alone In The Dark" ;) , trzecie miejsce dla Low w mojej subiektywnej ocenie. Mam w zasadzie tylko trzy ich płyty (słucham praktycznie tylko oryginałów), dwie pierwsze, które wymieniłem, oraz kompilację First Strike Still Deadly (warto nabyć bo brzmi zajebiście!). W najbliższym czasie szykuje mi się bardzo poważny zakup płytowy i nie omieszkam dołożyć kilka płyt tej grupy, zwłaszcza, że to będą same thrash metalowe pozycje :P



Cytat:
Ja kiedyś nie lubiłem Testament bo uważałem ich za nudziarzy... że graja każdy utwór na jedno kopyto, ale później gdy tylko usłyszałem płyty w całości i wszedłem w tą muzę uważam Chuck'a i spółkę za jeden z najlepszych zespołów metalowych na ziemi.


Obyś takie podejście miał zawsze, względem 90 % zespołów co najmniej ;)

hail!
Ostatnio zmieniony przez marcinq 2009-10-28, 09:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100