• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gallhammer
Autor Wiadomość
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-10-31, 21:12   Gallhammer

"Japońska grupa muzyczna, założona w 2003 roku w Tokio. Ich muzyka to mieszanka black/doom metalu oraz crust punka. Nazwa pochodzi od Szwajcarskiej, black metalowej grupy Hellhammer. O zespole stało się głośno po podpisaniu kontraktu z Peaceville (album „Ill Innocence”). Warto powiedzieć że w skład zespołu wchodzą tylko kobiety."



Tutaj opinia znajomego:
"Panie nawalają taki black metal, że Darkthrone by się nie powstydził. Całe hordy, które chcą grać surowo, brutalnie i klimatycznie mogłyby się uczyć od nich".

Jest ciężko, surowo i klimatycznie. Wzorce to Hellhammer, Celtic Frost i crustowy Amebix. Daje to rozpierdziel najwyższej klasy.

At The Onset Of The Age Of Despair
May Our Father Die
Beyond The Hate Red
Insane Beautiful Sunnyday Slaughter
Ostatnio zmieniony przez pp3088 2009-10-31, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
REKLAMA

Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wysłany: 2009-11-05, 16:24   

Ostatnio zmieniony przez marcinq 2009-10-31, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marcinq
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 16:24   

Muszę Ci przyznać, że całkiem to ciekawe , zwłaszcza, że to kobiecy band. Instrumentalnie tak sobie (w sumie od black metalowych kapel nie wymagam aż takich zdolności :lol: ), ale wypadają nieźle na tle innych, szczególnie tych najednokopytoeuropejskichiamerykańskichzespołówblackmetalowych ;) .

Teraz troszkę krytyki. Wzorce wybitne, nazwa zespołu kiczowata z lekka, jedyne podobieństwo do swoich "mistrzów" słychać poprzez te mocno zbasowane produkcje, które, szczególnie muzyce CF, nadawały niesamowity klimat i charakter. Druga sprawa - rozumiałem co "Warrior" śpiewa, niemalże każde słowo, a tu (jak w przypadku wielu kapel w "tej lidze") mam problemy ze zrozumieniem choćby kilku. Klimat może i jest, ale całość średnio na jeża. Chyba nie muszę pod każdym postem pisać, że to tylko moje zdanie i odczucia ;)
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-11-05, 20:31   

Fakt z Hellhammera jest tu brzmienie i klimat ogólnie, wokal jest taki blackowo/crustowy i w sumie ciężko go zrozumieć. W blacku to po prostu inny instrument, mający generować dziwne, odhumanizowane jęki.
 
 
 
marcinq
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 21:48   

pp3088 napisał/a:
W blacku to po prostu inny instrument, mający generować dziwne, odhumanizowane jęki.


Święta prawda, dlatego też wolę dobrego (najlepiej technicznego) death metalu posłuchać. Do black nigdy nie mogłem się przekonać, w sumie to ciężko powiedzieć dlaczego. Zazwyczaj jednak wokal przekreśla całość, chociaż zdaję sobie sprawę, że takie "rykowisko" odgrywa niebagatelną rolę w tej sztuce. ;) Niemniej uważam, że to dosyć oryginalna kapela.
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-11-05, 21:58   

Ja najbardziej cenię klimat w muzyce, dlatego lubię black metal. Musze jednak dodać, że z 90% blacku to niesłuchalne gówno. No, ale jak już trafi się coś ciekawego to bardzo mi się podoba. Trzeba się dużo nasłuchać by się spodobał, też miałem problemy ; )
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100