• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Orphaned Land
Autor Wiadomość
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-12-08, 23:48   Orphaned Land



Słyszeliście kiedyś o żydowskim metalu?

Orphaned Land - Osierocona Kraina - to iście wybuchowa mieszanka death, doom, folk i progressive metalu. Świetne progresywne wstawki łączą się z ciężką metalową jazdą i arabsko-żydowskim folkiem. O dziwo to wszystko jest bardzo zgrabnie i przystępnie podane, słucha się lekko i przyjemnie ;) Wokalista śpiewa czystym wokalem ale potrafi i nieźle zawarczeć, a pojawiające się gdzieniegdzie orientalne zaśpiewy niewiasty są hipnotyzujące. Klimat jest taki pustynno-orientalny, rodem z Bliskiego Wschodu. Jak widać (a raczej słychać) Izrael ma się czym pochwalić.



Dyskografia:

* Sahara (1994)
* El Norra Alila (1996)
* Mabool (2004) - świetna płyta, polecam każdemu na początek do oswojenia się z tym zespołem.

Członkowie zespołu:

Skład:
Kobi Farhi - czysty wokal, growl, narracje
Uri Zelha - akustyczny/elektryczny bas
Yossi Sassi Sa'aron - elektryczna/klasyczna gitara, chórki, klawisze, saz, bouzouki, chumbush
Matti Svatizky - elektryczna/klasyczna gitara
Shlomit Levi - wokal wspomagający (genialny głos ma kobita) http://www.youtube.com/watch?v=TAxXOM-p-_k
Avi Diamond - bębny

25 stycznia 2010 roku zespół wyda w końcu nowy album "The Never Ending Way of ORwarriOR". Oto okładka:




I zdjęcie z sesji promujacej nowy album:



Pomysł na sesję może się wydawać kontrowersyjny, ale wokalista wszystko ładnie wyjaśnia:


Cytat:
As people that were born into the tragedy of our region, we have always been devoted to creating harmony between conflicts, a musical heaven on earth, a tango between God & Satan. Even in the album’s artwork we combined Hebrew and Arabic, regardless of the fight between Jews and Muslims. I found a Jordanian guy, specialized in calligraphic artwork. He took letters from Hebrew and Arabic and moulded them in his art to create a symbol of peace. Same goes for our band photo, where we portrayed a synergy between the three monotheistic religions, that believe in the same God and yet, ridiculously have been killing each other for centuries “in the name of God” and turned the holy land into an orphaned land. Naturally we continued this idea of union on a musical level as well and the result is as always crazy, it’s a miracle– in our concerts: our Jewish fans sing in Arabic and our Muslim fans sing in Hebrew, brave friendships have spawned and our Middle Eastern metal music destroys all this political witchcraft we have been trapped in for so long. This is a musical journey of hope in lands of war, creating heaven on earth, building a new Jerusalem.

Trochę utopijny koncept, ale pieknie opowiedziany.

Zapomniałabym - linki do posłuchania:

Birth of the Three (The Unification)
Mabool - The Flood
Norra El Norra
_________________


Ostatnio zmieniony przez Natta 2009-12-08, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
REKLAMA 
Rycerz mieczy

Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Wysłany: 2009-12-08, 23:58   

Ostatnio zmieniony przez Fnord 2009-12-08, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-12-08, 23:58   

Orphaned Land znam i szanuję. Świetna metalowa kapela odbiegająca znacznie od stereotypowego łojenia. Nie słuchałem zbyt wiele, ale zawsze chciałem się zabrać. Dzięki Natta że przypomniałaś, teraz sobie nadrobię :)
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-12-09, 00:00   

Natta napisał/a:

Słyszeliście kiedyś o żydowskim metalu?

A słyszałem o tym zespole.. ale nie rusza mnie zbytnio. Takich rzeczy "ciekawych" jest pełno w każdym prawie kraju. Jakby się tak zacząć poruszać po losowym kraju europejskim to by się wynalazło wiele smaczków :)
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-12-09, 00:01   

Zapewne jest, ale tutaj muzyka broni się sama, Therry, ciekawostki są tylko dodatkiem ;)
_________________


 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-12-09, 00:03   

Wiesz, nie pasuje mi ten język na metal :) Nie wiem, może śpiewają też po angielsku.. ale słyszałem piosenki po hebrajsku i mi nie podchodzą.
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-12-09, 00:06   

Śpiewają i po angielsku, chociażby pierwszy z podanych przeze mnie linków to utwór z tekstem w całości angielskim. Ale nic na siłę. Pamiętam jak miałam straszny uraz do niemieckiego w muzyce (do tej pory trochę mam, ale jak pierwszy raz usłyszałam Lacrimosę to się trochę przełamałam :D )
_________________


 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-04, 16:56   

Znam Orphaned Land tylko z dwóch płyt. "Mabool" to jedna która mi się bardzo kiedyś spodobała. Słuchałem jej dość często. No i z najnowszego krążka który miałem okazję dziś przesłuchać u kumpla i musze powiedzieć że jestem lekko rozczarowany. "Mabool" był krążkiem który z przyjemnością słuchało się dlatego że zespół świetnie łączył klimat arabski, bliskowschodni z metalowymi riffami, niestety na najnowszym albumie za dużo jest wesołej skocznej muzyki która najzwyczajniej mi nie pasuje. Mówię to w sumie w oparciu o jedno przesłuchanie krążka więc to tylko opinia wstępna, ale jakoś nie wiąże z tym wydawnictwem jakiś długoterminowych planów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100