• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Darkthrone
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-27, 23:56   Darkthrone




Tak.. tak wiem jestem pojebany ale cóż na to się poradzi? A nic... słucham tej kapeli od czasu do czasu (moje muzyczne zainteresowania są bardzo rozległe) i świetnie się czuję podczas takich sesji z czystym prymitywizmem.. Czasami przychodzi dzień w moim życiu że muszę sięgnąć do najgłębiej osadzonych miejsc w moim umyśle, gdzie skrywają się kompletne odchyły...pierwotna chęć by uderzać głową w drewnianą podłogę swojego pokoju... by zatracić się w tym stanie... ta muzyka to wyzwala i daje fajne uczucie spełnienia swoich zwierzęcych instynktów (nie kojarzyć mi tu sobie zbereźniki). Zespół Darkthrone to jeden z najlepszych tworów black metalowej Norwegii. Powstał w 1988 roku i początkowo grał death metal choć czy ja wiem... coś w tym stylu...później panowie przeszli do czarnych dźwięków (nie mylić z soulem hehe) by teraz dumnie stać na piedestale tego gatunku i być opluwanym przez swoich fanów. Niestety tak się stało od pewnego czasu że uwielbiany kiedyś Darkthrone za swoje przywiązanie do podziemia i tego typu pierdoły teraz jest wyszydzany za granie punk/black metalu... kolesie Fenriz i Nocturno Culto walą wszystko i nie przejmują sie niczym... to jest niestety za dużo dla TRUskawkowych fanów i mają wobec nich wąty!! Ech już zacząłem wchodzić na filozoficzno/śmieciarską mowę więc kończę... jestem ciekawy waszych opinii.. ale jeżeli ktoś nie lubi, nie szanuje to nie bluzgajcie za bardzo hehe


Obecny skład zespołu
* Ted "Nocturno Culto" Skjellum - śpiew, gitara (1988-)
* Gylve "Fenriz" Nagell - perkusja, gitara basowa, śpiew (1988-)

Byli członkowie
* Ivar "Zephyrous" Enger - gitara (1988-1995)
* Dag Nilssen - gitara basowa (1988-1991)
* Anders Risberget - gitara (1988-1988)

Płyty studyjne
* Soulside Journey (1991)
* A Blaze in the Northern Sky (1992)
* Under a Funeral Moon (1993)
* Transilvanian Hunger (1994)
* Panzerfaust (1995)
* Total Death (1996)
* Ravishing Grimness (1999)
* Plaguewielder (2001)
* Hate Them (2003)
* Sardonic Wrath (2004)
* The Cult Is Alive (2006)
* F.O.A.D. (2007)
* Dark Thrones and Black Flags (2008)



Too Old Too Cold (Nie patrzcie na "teledysk")

Transilvanian Hunger

Under a Funeral Moon

Canadian Metal

Shut Up
 
 
REKLAMA 
Grundin Redshield

Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Wysłany: 2009-06-28, 02:30   

 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-28, 02:30   

dominik napisał/a:
Tak.. tak wiem jestem pojebany ale cóż na to się poradzi?

Można leczyć,,, chyba :> ale po co ? :DD

dominik napisał/a:
świetnie się czuję podczas takich sesji z czystym prymitywizmem..

Też nie raz lubię taki rodzaj muzyki.. ale nei znaczy że od razu przenosze się do ery kamienia łupanego :lol: ie raz człowiekowi potrzeba "łubudubu" :B :chrust:i:pätyk:

Tak ogólnie to zespołu nie znam :> Więc Dominiku dawaj płytę na początek.. :oczy:
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-28, 11:31   

Jako że nie jestem człowiekiem który uwielbia ich stare dokonania... (poprostu je akceptuje hehe) tak polecę Ci Therionie płytę "Hate Them"... jest cholernie mroczna i bardzo....hmmmm black metalowa....to ostatnia moim zdaniem płyta na której Darkthrone grał metal który zapoczątkował na swoich pierwszych płytach. Drugą płytą będzie na pewno "The Cult Is Alive" - czyli wydawnictwo w którym spotykają się wczesne Bathory i Motorhead! Dla mnie najlepsza płyta w dyskografii....
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-06-28, 14:50   

Fajny zespolik. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że panowie grać potrafili, ale specjalnie wpasowali się w nurt prymitywnego blacku bo dawało im to przyjemność. Nigdy nie traktowali tej ideologii serio. Transilvanian Hunger uderza zimnem i klimatem, F.O.A.D jest również ciekawy, ociera się o crust punk, bardzo fajny eksperyment, z dobrymi utworami i jakże sugestywnym tytułem.

Zdecydowanie top 3 norweskiego true blacku :D
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-28, 16:54   

pp3088 napisał/a:
Nigdy nie traktowali tej ideologii serio.


Jakoś w to trochę nie wierze... ze zwykłego powodu.... że ich wczesne płyty były tym przesiąknięte na wskroś...ba panowie szczycili się nią na początku kariery... w sumie na najnowszych albumach kpią sobie z niej, wszak może przejrzeli na oczy i stwierdzili że uwielbienie dla rogatego i tego typu bajki są fajne do pewnego czasu.... teraz ich ideologią jest funeral alkoholic necrophiliac metal/punk hehhe widać że wolą się bawić i robić sobie jaja niż ryczeć ku chwale nieistniejących złych mocy hehe
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-06-28, 17:04   

Czytałem jakiś archiwalny wywiad i lekko sobie drwili. Jak znajdę to nie omieszkam wrócić.
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-28, 17:15   

pp3088 napisał/a:
Czytałem jakiś archiwalny wywiad i lekko sobie drwili. Jak znajdę to nie omieszkam wrócić.


Spoko. Z chęcią poznam ten artykuł bo jak narazie to wszystko co o nich czytałem i słyszałem to wiąże się z tym co napisałem wyżej... ale może to są tylko chęci prezentacji zespołu jako złych skurwieli hehe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100