• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Novembre
Autor Wiadomość
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-02-24, 20:34   Novembre

Karharoth napisał/a:


Włoski zespół progressive/death/doom metalowy.Powstały w 1990 roku wydał do tej pory 7 płyt:


* Wish I Could Dream it Again ( 1994)
* Arte Novecento ( 1997)
* Classica ( 1999)
* Novembrine Waltz ( 2001)
* Dreams d’Azur ( 2002)
* Materia ( 2006)
* The Blue ( 2007)


Znów najulubieńsze pogrubione ;)


Novembre to zespół, który swoje miejsce na scenie ma już od lat.Włosi kojarzą się każdemu z ciepłem, plażami, mafia i bandą przystojnych lalusiów.Jednak nawet taki kraj wydał na świat kilka świetnych zespołów:Klimt 1918, The Foreshadowing czy właśnie Novembre- największy cud tego kraju.Nostalgia.Włosi uwazani są za południowy odpowiednik Katatonii i Anathemy...Co może urzec? Kapitalne melodie, nostalgiczna atmosfera, bardzo dobre i dojrzałe aranżacje...Fantastyczny wokal Carmelo...obok Jonasa Renske najlepszy jaki słyszałem.A i czasem growlem ryknie, choć zazwyczaj tylko jest On tłem.


Można mówić, że klimatyczny metal najlepsze lata ma już za sobą.Są jednak wciąż takie zespoły jak Novembre, grające tak jakby ostatnie lata posuchy nie miały miejsca.



Verne

Nostalgiaplatz

Deorbit




Dymitr napisał/a:
Nie żebym był jakoś specjalnie marudny, ale Włoski metal jest dokładnie taki sam jak piłka nożna...rozciamtajdany..

Rhapsody ov fire, Wision Divine, White Skull,Trinakrius, DoomSword i miedzy nimi Novembre.. Nie za dobrze... nie ma siary, nie ma rockandrola..

..Jasne, jak się jest elfem, albo innym hobbitem, to może się podobać takie cuś, ale nie prawdziwemu mężczyźnie, hiehiehie :D :P




Karharoth napisał/a:
Dymitr napisał/a:


..Jasne, jak się jest elfem, albo innym hobbitem, to może się podobać takie cuś, ale nie prawdziwemu mężczyźnie, hiehiehie :D :P


Noo ale gdzie Novembre a Elvenking czy Doomsword? :P -0rzecież tu masz dużą dawke depresji, kupe fajnych solówek i gdzieniegdzie growl.Na Novembrine Waltz więcej niż "gdzieniegdzie" :P , na "the Blue" zresztą takze.No i nie ma tekstów o wróżkach...coś pomyliłeś :P



Dymitr napisał/a:
Nie no uprościłem sprawę znacznie... nie chodzi mi o brzmienie,ani o tematykę, ale o jakość brzmienia... skoro , już jesteśmy przy Włochach, to jeśli porównamy kapele metalowe z całego świata do pizz prosto z pieca, to kapele Włoskie, będą mrożonymi pizzami ...są różne, ale zawsze mrożone... :D got my point ??

słuchałem Novembre może niezbyt dogłębnie, ale myślę, że na tyle, żeby sobie opinie wyrobić...



Karharoth napisał/a:
Aaaa, że niby Novembre to odgrzewany kotlet? :mrgreen: Coś w tym jest, tyle że mnie cieszy że takie kapele istnieją, w sensie, że Novembre czerpier całymi garściami ze starej Anathemy i Katatonii, które conajmniej uwielbiam :)



Dymitr napisał/a:
Też nie o to mi chodzi... Włosi mają coś takiego, że odzierają metal z duszy..technicznie jest to metal, ale brakuje w nim rock&rolla...nie potrafię tego dobrze wyjaśnić, bo jest to bardzo metafizyczne doświadczenie..ale nie tylko ja to zauważyłem...



Karharoth napisał/a:
Hmm...no ja tego nie wyczułem.Co najwyżej nostalgie w większosci włoskich kapel, których słucham...ale ok :P



Angie napisał/a:
Ja się mogę zgodzić z Michałem, ze ta muzyka jest taka, hmm, rozmemłana ;) Tylko, że ten ich styl grania jak najbardziej przypadł mi do gustu. Lubię szczególnie ten zawodzący wokal :P Najlepiej wyszła im oczywiscie "Materia" (zabójcze melodie) no i nieco cięższy "The Blue". Nie wyróżnię najlepszych utworów bo te płyty doskonale bronią się jako całość. Ja właściwie ich kawałków nawet od siebie nie odrózniam, po prostu słucham... no i fajnie jest :P

Ha, no i już za mięsiąc zobaczymy ich na żywo, nie mogę się doczekac :D



Karharoth napisał/a:
Angie napisał/a:
Ha, no i już za mięsiąc zobaczymy ich na żywo, nie mogę się doczekac :D



A co ja mam powiedzieć? :D

Po Materii nie było trasy koncertowej jako takiej więc...mozna sie spodziewać, że na HH bedzie dużo kawałków z 2 ostatnich płyt(ponoć Aquamarine graja zawsze...zemdleje tam chyba :D ).


No i niech są rozmemłani...takiego melancholinego rozpierdzielu dtugiego nie ma :]



anty-emo napisał/a:
co do Novembre to przed chwilą mi go puścił last.fm w propozycjach :D :D:D w ogóle się zdziwiłam, że we Włoszech są zespoły metalowe. nie spodziewałabym się tego po ich klimacie :D no ale co do tego Novembre, to tak w sumie nie wiem. nie wypowiem się po jednym kawałku, zwłaszcza że słyszałam go tylko urywkami bo musiałam zejść do kuchni :D :D:D



Karharoth napisał/a:
Są, są i to całkiem niezłe.Tyle, ze albo folkowe albo Ich muzyce towarzyszy nostalgia.Jak chcesz się zpaoznać zacznij o Materii, brak growlu, kilka utworów nawet wpada w ucho po pierwszym przesłuchaniu, ładne liryki i woooookal :D




pp3088 napisał/a:
Włoski metal jest bardzo silny ; ) Sporo nawet kapel Suicidal Black Metalowych.

Co do Novmebre to bardzo fajny zespół. Płyta Materia ponad przeciętność, reszta to drugoligowy solidny doom z domieszką progressive i deathu. Miła muzyka, czuć w niej jakieś elementy włoskiej radości, aczkolwiek pozostaje nostalgiczna i smutna ; )
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100