• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
VADER
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-29, 23:39   VADER





Chochlera normalna legenda polskiego metalu i koniec. Na tym można by zakończyć mój wywód, bo Vader to po Behemoth (teraz) drugi zespół który jest naszym towarem eksportowym na świecie. Ba kiedyś się mówiło że zespół ten jest bardziej znany na świecie niż w Polsce...Jeszcze nie dawno na Vader w naszym kraju nie przychodziły komplety fanów, zaś w Niemczech, Czechach, ba Japonii sale wypełnione były po brzegi. To daje do myślenia. Każdy fan metalu w Polsce powinien znać i szanować tą kapelę bo Peter i jego kumple od 1983 roku, gdy powstali, tworzą Polską sceną death metalową. Można nie lubić ale szanować trzeba. Nie będę się rozpisywał o historii zespołu wszak można poczytać o niej na oficjalnej stronie internetowej zespołu www.vader.pl . Co do muzyki... to ja kiedyś słuchałem namiętnie Vadera, kupowałem płyty, koszulki no można powiedzieć że fanem byłem, ale po pewnym czasie przyszły płyty które nie były dla mnie... od "The Beast" coś się w tym zespole zepsuło... następne płyty także nie dawały mi satysfakcji... wolałem usiąść sobie przy moim ulubionych "Litany" czy przełomowym "De Profundis" niż ślęczeć nad bestią... Teraz czekamy na nowy album, podobno ma być bardzo dobry i powrotem do korzeni zespołu. Dwie nowe kompozycje są już do odsłuchania na myspace zespołu http://www.myspace.com/vader w stanie surowym. Płyta ukaże się w lato nakładem Nuclear Blast. Poczekamy zobaczymy.


Skład:
* Piotr "Peter" Wiwczarek – gitara elektryczna, wokal
* Tomasz "Reyash" Rejek - gitara basowa
* Wacław "Vogg" Kiełtyka – gitara elektryczna
* Paweł "Paul" Jaroszewicz – perkusja

Dyskografia:
* The Ultimate Incantation (1993, Earache Records)
* De Profundis (1995, Impact Records)
* Black to the Blind (1997, Impact Records)
* Litany (2000, Metal Blade Records)
* Revelations (2002, Metal Blade Records)
* The Beast (2004, Metal Blade Records)
* Impressions in Blood (2006, Regain Records)
* Necropolis (2009, Nuclear Blast Records)



Epitaph

Whisper

Cold Demons

Sothis
 
 
REKLAMA 
Grundin Redshield

Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Wysłany: 2009-06-30, 00:47   

 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-30, 00:47   

A mi się Bestia podoba.. :D Fajna płyta, dość innowacyjna.. ale potrafię zrozumieć dlaczego fanom ona przeszkadza. Ogólnie Vader to super kapela i maja u mnie mega szacunek :)
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-06-30, 00:55   

Właśnie ta płytę Therion, mi polecałeś :) Mnie też się spodobała. Kurcze, nigdy jakoś specjalnie nie słuchałam Vadera, sama nie wiem czemu... Ale muszę w końcu to nadrobić, bo aż wstyd nie znać dokonań takiego, zwłaszcza ze rodzimego zespołu.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-06-30, 09:09   

Therion napisał/a:
maja u mnie mega szacunek :)


Za czekoladki walentynkowe "Vader" , energy drink "Vader" i "gotuj z Vaderem" też ?? ;)
_________________

 
 
 
Karharoth 


Last.fm: Karharoth
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 487
Skąd: Rypin
Wysłany: 2009-06-30, 09:36   

Ich koncerty są ociekającą zajebistością. Muzyka całkiem średnia, jak to zwykły death metal ; )
_________________
Grałbym bluesa, gdybym potrafił. Ale nie potrafię, więc gram metal
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-30, 10:10   

Dymitr napisał/a:
Za czekoladki walentynkowe "Vader" , energy drink "Vader" i "gotuj z Vaderem" też ?? ;)

Nie słyszałem nic o tych artykułach spożywczych :D Ale jeśli to prawda, to nieźle chłopaki zarabiają, hehe. Szacunek raczej za to że są jedną z kilku najbardziej rozpoznawalnych kapel na świecie - w swojej kategorii ;]
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-30, 10:13   

Dymitr napisał/a:
Za czekoladki walentynkowe "Vader" , energy drink "Vader" i "gotuj z Vaderem" też ?? ;)


Straszne!!!! Bo to się liczy...co zespół robi poza koncertowaniem i nagrywaniem płyt....Rozmawiajmy o muzyce a nie o enegry drinkach i innych głupotach które są jedynie sprawą samego zespołu...
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-30, 10:16   

Przeczytałem na forum odnośnie tego odcinka Pytania na Sniadanie z gotującym zespołem Vader... i rozwalił mnie jeden post poniżej :

w następnym odcinku będzie-szydełkuj z Behemothem :lol:
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-30, 10:24   

Cytat:
w następnym odcinku będzie-szydełkuj z Behemothem :lol:


I tu wychodzi prawdziwy "udawany" charakter takich ludzi którzy piszą takie głupoty...łooo słucham death metalu jest groźny i mrokhczny... jedyne co widzę to zuoooooo i czerń...a trzeba pomyśleć trochę i spojrzeć na to z innej strony. Przecież kolesie z zespołów death metalowych... ogólnie metalowych też są ludźmi, zwykłymi ludźmi tylko że mają inny zawód...ale też są osobami medialnymi i ja nie widzę nic dziwnego że Vader przyjął zaproszenie do tv w takim charakterze...może przez takie występy ludzie inaczej spojrzą na metal i całą kulturę... Dla przykładu Mille Petrozza z Kreator miał serię spotkań z dziećmi w przedszkolach i było to relacjonowane przez tv... i jak widać po ostatniej płycie jaj mu się nie skurczyły z tego powodu!!
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-30, 10:28   

Masz rację Dominik. Zresztą Peter z Vadera i Nergal z Behemota byli też np u Wojewódzkiego i dość śmiesznie to wyszło (w sensie, że fajne programy). Nie widzę w tym nic złego :DD
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-30, 10:34   

Poza tym gdy członkowie zespołu utrzymują się tylko i wyłącznie ze sprzedaży płyt i koncertów to wykonując metal ekstremalny nie jest to łatwe...każda promocja jest ok jeżeli nie przekracza jakieś granicy...

A te programy to fakt super wyszły zwłaszcza z Nergalem mi się podobał!

http://www.youtube.com/watch?v=WlKbqEdXwHU - część pierwsza
http://www.youtube.com/watch?v=96wgneZEZxI - część druga

i żeby było na temat Peter u Woja...

http://www.youtube.com/watch?v=a5dYqEr_STM - cz.1
http://www.youtube.com/watch?v=rJhYOshbhZ0 - cz.2
 
 
abomination 


Wiek: 25
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 39
Wysłany: 2009-07-06, 11:36   

Litany i De Profundis przeciągają po ziemi, ale od Revelations Vader przestał być w kręgu moich zainteresowań. Lubie ich czasem posłuchać ale to już nie to samo...
_________________
My middle finger rised
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-06, 11:46   

"We Are The Horde" to tytuł nowego utworu zespołu Vader który został upubliczniony na oficjalnym myspace zespołu ( http://www.myspace.com/vader ). Polecam!

[ Dodano: 2009-08-01, 20:26 ]
http://cgm.pl/video.php?video_ID=2189 część I
http://cgm.pl/video.php?video_ID=2227 część II
http://cgm.pl/video.php?video_ID=2260 część III

[ Dodano: 2009-08-21, 18:58 ]
Ja już jestem po koło 8 przesłuchaniach "Necropolis" i wrażenia są nie najlepsze... Peter mówił w wywiadach o powrocie do grania w stylu "De Profundis" czy nawet wcześniejszych wydawnictw, ale także album miał zaspokoić fanów lubujących się w takich petardach jakim była płyta "Litany", co z tego wyszło... ? Wydawnictwo konkretne, rzetelnie odegrane, z bardzo czytelną produkcją i chyba tyle... Muzyka zawarta na "Necropolis" nie ma tego uderzenia, nie ma mocy która charakteryzowała choćby tak dobre albumy jak w/w "De Profundis" czy "Litany". Brakuje mi tu jeszcze niedawnego znaku rozpoznawczego olsztyńskich death metalowców czyli mega szybkich blastów... jedyną osłodą są takie utwory jak właśnie "Blast" czy "Anger" które idealnie pasowałyby do krążka "Litany", jest też dobry "Devilizer" który bardzo przypomina mi twórczość Vader z płyty "Revelations", znowu ostatni i najdłuższy na płycie "When The Sun Drowns In Dark" bardzo wpasowuje sie w kariery Vader przy wydaniu "The Beast". Czyli jest tu duży przekrój w twórczości Vader ale nie ma nic nowego... choć czy powinniśmy się spodziewać czegoś nowego po takim zespole jak Vader? Chyba nie...Peter bezpiecznie trzyma sie obranej ścieżki i podąża ją bezustannie... Ja na razie płyta jest wg mnie dobra, choć bez zachwytu... może zachwyt przyjdzie później gdy przesłucham ją więcej razy... No i jeszcze niemiła niespodzianka dla fanów, wraz z przejściem Vader do większej wytwórni, Warner, też wzrosła cena płyty.... 54 zł!! sporo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100