• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Savatage
Autor Wiadomość
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-08-20, 23:49   

No tak, Zachary jest zdecydowanie lepszym i ciekawszym wokalistą. Chociaż na mojej ulubionej płycie Savka czyli Poets and Madman śpiewa Jon Oliva jak na ironię :) Ale jego wokal na tej płycie nie jest juz taki drażniący no i samo brzmienie jest potężne.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
REKLAMA

Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wysłany: 2009-08-20, 23:56   

 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-20, 23:56   

No jeszcze nie dotarłem do "Poets and Madman"... na razie jak już pisałem mam za sobą super kurde płytę "Edge Of Thorns", kiepską wg mnie oczywiście "Streets", teraz atakuje już po raz 3 "Handful Of Rain" która mi się... podoba może nie tak bardzo jak "Edge..." ale też jest spoko. Zwłaszcza "Taunting Cobras" który wbija w ziemię... znowu tytułowy "Handful Of Rain" jest w diabły tajemniczy i też powala... w ogóle płyta na plus i to duży... W międzyczasie raz zdołałem przesłuchać "Hail The King Of Mountain"... ale jeszcze nie mam o niej wyrobionej opinii.
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-08-21, 00:00   

Weź sie lepiej za "Dead Winter Dead". Kurde, tej płyty zajebiscie mi się słucha w święta... Ma taki specyficzny klimat... To pewnie za sprawą kawałka "Christmas Eve Sarajevo" ktory jest po prostu wyjebany! Cała płyta zresztą na zime w sam raz.

Z Handfull of rain uwielbiam "Symmetry".
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-21, 00:06   

Angie napisał/a:
Z Handfull of rain uwielbiam "Symmetry".


Też jest dobre...wolny riff...mozolny ale ciężki kawałek ... :DD

Angie napisał/a:
Weź sie lepiej za "Dead Winter Dead". Kurde, tej płyty zajebiscie mi się słucha w święta... Ma taki specyficzny klimat... To pewnie za sprawą kawałka "Christmas Eve Sarajevo" ktory jest po prostu wyjebany! Cała płyta zresztą na zime w sam raz.


Na święta, na zimę? Ej to może nie będę jej w lato ruszał hehe...
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-08-21, 00:06   

dominik napisał/a:
kiepską wg mnie oczywiście "Streets"

Oczywiście masz prawo do takiego osądu.. ale niestrawność wokalisty nie powinna rzutować na całej płycie i pracy wszystkich członków zespołu :)
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-08-21, 00:07   

Nom, w lato to już nie to samo :DD ale tak czy inaczej polecam przesłuchać. One child i This is The Time niszczą.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-21, 00:10   

Therion napisał/a:
Oczywiście masz prawo do takiego osądu.. ale niestrawność wokalisty nie powinna rzutować na całej płycie i pracy wszystkich członków zespołu


Nie no, napisałem że płyta wg mnie nie ma ognia... nie ma tego pazura... poza tym (tego jeszcze nie pisałem) kilka razy zdarzyło mi się wyłapać parę fragmentów wyjętych z twórczości Led Zeppelin i Black Sabbath... może kiedyś się pobawię i wyszukam utwory tych zespołów z którymi mi się te fragmenty kojarzą... Oczywiście nie jest to może zarzut ale... choć w sumie sam nie wiem... całościowo płyta mi sie nie bardzo widzi... ma kilka fajnych utworów ale szczerze powiem że wokal odbiera chęć do słuchania tego krążka...
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-08-21, 00:10   

Mnie Streets podoba się bardzo, na tym albumie jest wiele pieknych i klimatycznych kompozycji z tytułowym kawałkiem, "If I go away" no i oczywiscie "Believe" na czele.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-21, 00:12   

Angie napisał/a:
no i oczywiscie "Believe" na czele.


A ja mam także tą piosenkę tyle że w akustycznej wersji na "Edge Of Thorns", wg mnie jest jeszcze lepsza niż ta z "Streets".
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-08-21, 00:14   

Dlatego ja nie przesłuchuje płyt od końca.. bo zawsze można sie negatywnie nastawić do wcześniejszych kompozycji danej kapeli.. gdy wcześniej zapoznasz się z nowszymi kawałkami. Gdybyś słuchał Savatage płyty od początku to uznałbys Streets za płytę kapitalną, tak samo jak Hall Of The Mountain King. A Era z Zacharym to już w sumie prawie inny zespół.. bo wokal to większość. :B
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-21, 00:18   

Therion ja płyty słucham zawsze od początku do końca tyle że dyskografię zacząłem jak się okazuje od środka i bardzo się z tego cieszę... wątpię także aby "Streets" mi się spodobała gdybym zrobił inaczej...u mnie jest tak że jeżeli coś mi nie podchodzi... nie mogę tego słuchać to zazwyczaj już do końca tak zostaje..
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-08-21, 00:21   

dominik napisał/a:
Therion ja płyty słucham zawsze od początku do końca tyle że dyskografię zacząłem jak się okazuje od środka i bardzo się z tego cieszę...

Właśnie chodziło mi o przesłuchiwanie dyskografii.. bo nie podejrzewałem Ciebie o słuchanie longplayów od końca, hehe.. zwłaszcza concept albumów :rotfl:
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-21, 00:29   

Therion napisał/a:
bo nie podejrzewałem Ciebie o słuchanie longplayów od końca, hehe.. zwłaszcza concept albumów :rotfl:


A wiesz muszę kiedyś spróbować...może jakieś ukryte szatańskie treści wyjdą hahaha
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-08-21, 14:45   

Jak mowa o zimie i Savatage'u powinieneś, Dominik, sprawdzić Trans-Siberian Orchestra.

http://www.youtube.com/wa...feature=channel
http://www.youtube.com/watch?v=45wmyMgyZuY
http://www.youtube.com/watch?v=aMIeuYmnswk

Zdecydowanie na święta BN(etu :rotfl: ).
Obczaj sobie, bo muzyka naprawdę świetna, a klimat świąteczny nie jest męczący ;)
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-21, 14:52   

Obczaję na pewno tylko że teraz muszę sobie chwilkę odsapnąć od heavy metalowego napieprzania hehe. Po tym jak obczaję co nowego zrobili Olsztyńscy death metalowcy obiecuję posłuchać Trans-Siberian Orchestra. :DD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100