• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Sabaton
Autor Wiadomość
Śniegu 
Avatar Dio


Last.fm: Sniegu
Numer buta: 42
Ulubiony muzyk: Nie posiadam
Wiek: 36
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 261
Skąd: Police
Wysłany: 2012-04-15, 21:37   Sabaton

Sabaton – szwedzka grupa wykonująca muzykę z pogranicza power i heavy metalu. Tematyka utworów jest powiązana z wojną, w szczególności z II wojną światową.

Powstała w 1999 r. w Falun. Do 2010 r. zespół wydał pięć albumów studyjnych pozytywnie ocenianych przez krytyków muzycznych. W 2006 i 2007 roku uznana za najlepszy zespół hardrockowy w Szwecji.

Grupa powstała w 1999 roku w Falun z inicjatywy wokalisty i klawiszowca Joakima Brodéna, gitarzystów Rikarda Sundéna i Oskara Monteliusa, basisty Pära Sundströma oraz perkusisty Richarda Larssona. Zimą 2000 roku w studiu Abyss muzycy zarejestrowali kilka utworów. Tego samego roku nakładem Underground Symphony ukazała się kompilacja pt. Fist for Fight. W 2001 roku Larsson odszedł z zespołu, a zastąpił go Daniel Mullback. 4 marca 2005 roku nakładem Black Lodge Records ukazał się debiutancki album formacji zatytułowany Primo Victoria. Wkrótce potem do grupy dołączył Daniel Mÿhr, który objął obowiązki Brodéna. W ramach promocji grupa dała szereg koncertów w Niemczech i Szwecji w tym na festiwalach Szwecji Gates of Metal oraz Sweden Rock Festival.

28 lipca 2006 roku został wydany drugi album grupy pt. Attero Dominatus. Płyta była promowana podczas siedmiotygodniowej europejskiej trasy koncertowej wraz z Edguy i DragonForce. Ponadto do utworów "Attero Dominatus" i "Metal Crüe" zostały zrealizowane teledyski. Natomiast utwór "Angels Calling" mówi o bezcelowych ofiarach samobójczych ataków na okopy podczas I wojny światowej. 16 marca 2007 roku ukazał się trzeci album zespołu pt. Metalizer. Dwupłytowe wydawnictwo zawierało niewydany poprzednio debiutancki album formacji oraz jako bonus demo Fist For Fight. Album dotarł do 21. miejsca szwedzkiej listy sprzedaży. W styczniu 2008 ponownie w studiu Abyss muzycy rozpoczęli prace nad nowym albumem. 30 maja 2008 roku został wydany czwarty album formacji zatytułowany The Art of War. Album został oparty na starożytnej księdze o nazwie Sztuka wojenna, która została napisana w VI w. p.n.e. przez chińskiego stratega Sun Zi. Na płycie znalazła się m.in. kompozycja pt. 40:1 opisująca bitwę pod Wizną. Z kolei utwór "Ghost Division" nawiązuje do niemieckiej 7 Dywizji Pancernej, dowodzonej przez Rommla w czasie kampanii we Francji w 1940 roku.

Od marca 2008 do listopada 2009 roku muzycy dali siedemdziesiąt dwa koncerty w ramach trasy koncertowej Art of Live Tour. 21 maja 2010 roku ukazał się piąty album Sabaton zatytułowany Coat of Arms[9]. Na wydawnictwie ukazała się m.in. kompozycja pt. "Uprising" opowiadająca o powstaniu warszawskim z 1944 roku. Teledysk do tej piosenki z udziałem generała Waldemara Skrzypczaka oraz Petera Stormare został nakręcony w maju tego samego roku w Fabryce Norblina w Warszawie. Jego premiera odbyła się 1 sierpnia 2010 roku.


W ramach ciekawostki - Primo Victoria w wykonaniu Van Canto gościnnie z Brodenem - http://www.youtube.com/watch?v=agWwSsCP6KI

Na razie tak na poważnie przesłuchałem tylko Primo Victoria i Aettero Dominatus, ale jestem po jak najlepszym wrażeniem - jak dla mnie kawał porządnie zagranego, kopiącego dupsko heavy metalu z ciekawymi tekstami.

A Wy co sądzicie?
_________________
I hear the sound in a metal way
I feel the power rollin' on the stage
'Cause only one thing really sets me free
Heavy Metal - loud as it can be!
 
 
 
REKLAMA 
SPOOOOOKY!

Last.fm: Sniegu
Numer buta: 42
Ulubiony muzyk: Nie posiadam
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Wysłany: 2012-04-15, 22:38   

 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2012-04-15, 22:38   

jako historyk mam uraz do tego zespołu, wszyscy moi znajomi słuchali go przypisując mu niesamowitą wręcz wartościowość... cóż jak dla mnie jest totalnie napompowany patosem i brzmi momentami śmiesznie - bez kitu bawi mnie to. (niektóre, bo słyszałem kilka tylko) teksty po przetłumaczeniu na polski można by przypisać synteticowi...

i pomijając już tutaj trochę brzmienie... nie mam nic przeciwko braniu się za historię w tekstach... kiedyś porównałem płytę Lao Che do tych kawałków Sabatonu które znałem. Ach tam zastosowano strasznie mocną stylizację, wszczepiono w to masę odgłosów, audycji radiowych itd itp... melodie były pisane pod tamte czasy, brzmienie było stylizowane, teksty były nimi inspirowane, pojawiały się tam cytaty z poezji tamtego okresu. Lao Che podeszli do tego poważnie że "jajebie", i wyszło im coś co w sumie nazwałem kiedyś i nadal to zdanie podtrzymuję - ODTWÓRSTWEM :O a przynajmniej jakąś jego formą. Dbałość o szczegóły, jakby przebranie się w tamtejsze brzmienia, współczesne ale jakże "przed-60-letnie" rozwala. Brak napompowania - słucham i nie czuję się jakbym oglądał plastikowy program w TV.

a tutaj widzę kilku kolesi, którzy nawet nie raczą okularów pozdejmować, może i muzycznie brzmią jako tako (oczywiście uzależnione to to od gustu) no ale trochę to dla mnie karykaturalne, jak wcześniej napisałem - śmieszne. A muzykę pompują TAAAAKIM patosem że aż mnie od niego skręca. totalnie to kiepskie. totalnie nijakie. totalnie sztuczne kolesie w bojówkach i okularach z groźnymi minami śpiewają o bitwach IIWŚ. to totalnie niesmaczne.



jeśli gdzieś się myliłem i panowie stosują jakieś elementy stylizacji choćby brzmieniowej, coś co by ich uautentyczniło... no to proszę o wybaczenie - całości nie przesłuchałem bo również brzmieniowo mnie nie nęcą ;)
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2012-04-15, 23:12   

semako napisał/a:
jako historyk mam uraz do tego zespołu, wszyscy moi znajomi słuchali go przypisując mu niesamowitą wręcz wartościowość... cóż jak dla mnie jest totalnie napompowany patosem i brzmi momentami śmiesznie - bez kitu bawi mnie to. (niektóre, bo słyszałem kilka tylko) teksty po przetłumaczeniu na polski można by przypisać synteticowi...


+1
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2012-04-15, 23:51   

Jogu, może być gorzej. Jest zespół, który śpiewa tylko i wyłącznie o Władcy Pierścieni.
_________________


 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2012-04-16, 00:01   

wiesz i to może nie być złe (choć już na starcie brzmi nie dobrze), no ale! jeśli jakoś wpasowują się w te realia to ok... niech śpiewają. może jakiś taki folk hobbicki alboco... może brzmią ok...

A może mają okulary przeciwsłoneczne... albo ubierają się w garnitury... albo śpiewają w strojach ratowników... to dla mnie to samo co wizerunek i cała estetyka Sabatonu śpiewającego o II WŚ

A jeśli chodzi o zespoły śpiewające o Władcy, to takim zespołem jest dla mnie Dead Can Dance - słuchałem podczas lektury trylogii i świetnie pasowało, zawsze będę kojarzył ;)
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Śniegu 
Avatar Dio


Last.fm: Sniegu
Numer buta: 42
Ulubiony muzyk: Nie posiadam
Wiek: 36
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 261
Skąd: Police
Wysłany: 2012-04-16, 00:05   

Natta napisał/a:
Jogu, może być gorzej. Jest zespół, który śpiewa tylko i wyłącznie o Władcy Pierścieni.


I to polski w dodatku, Witchking się nazywa. Zajebisty! Niestety już nie istnieją z tego co mi wiadomo.
_________________
I hear the sound in a metal way
I feel the power rollin' on the stage
'Cause only one thing really sets me free
Heavy Metal - loud as it can be!
 
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-04-16, 00:06   

patriotyczny powermetal buahahha, gorzej być nie może. napompowany shit - 10000 , a byłam kiedyś na koncercie, ale tylko dlatego ze przed grał Votum z Armią
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2012-04-16, 00:10   

Śniegu napisał/a:
Natta napisał/a:
Jogu, może być gorzej. Jest zespół, który śpiewa tylko i wyłącznie o Władcy Pierścieni.


I to polski w dodatku, Witchking się nazywa. Zajebisty! Niestety już nie istnieją z tego co mi wiadomo.


Nie miałam na myśli tego, nawet nie znam, tylko Battlelore. Niby wpasowani w klimat, ale aż taki kicz nie pasuje do Władcy. Poza tym KAŻDY kawałek o Władcy, teledyski z krasnoludami i takie tam.. przez całą karierę, to trochę przeginka.

Paskudni są. Różowy najtłiszowy lukierek.
_________________


 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2012-04-16, 00:11   

Armia.. lol
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2012-04-16, 00:17   

co takiego w Armii Lolowego? :P
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Śniegu 
Avatar Dio


Last.fm: Sniegu
Numer buta: 42
Ulubiony muzyk: Nie posiadam
Wiek: 36
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 261
Skąd: Police
Wysłany: 2012-04-16, 00:17   

Jej istnienie? :P
_________________
I hear the sound in a metal way
I feel the power rollin' on the stage
'Cause only one thing really sets me free
Heavy Metal - loud as it can be!
 
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-04-16, 00:19   

ahahahhaha mówi to słuchacz Manowara, epic. U MAD?
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2012-04-16, 00:19   

Śniegu napisał/a:
Jej istnienie? :P

yhm.

Weronika napisał/a:
ahahahhaha mówi to słuchacz Manowara, epic. U MAD?

A Ty sluchasz industraialnych gówien. Co się przypierdalasz ?;] Swędzi Cię ?
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
Ostatnio zmieniony przez Therion 2012-04-16, 00:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-04-16, 00:21   

Theruś, kolega ma rączki to sobie odpisze, rycerzu na białym koniu!
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2012-04-16, 00:22   

Kufa.. nie można skasować jednego posta. Eh
tak Weruś skarbie, jestem rycerzem. U Mad ?
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100