• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Cemetery Of Scream
Autor Wiadomość
Karharoth 


Last.fm: Karharoth
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 487
Skąd: Rypin
Wysłany: 2009-02-28, 18:30   Cemetery Of Scream





Polski zespół założony w 1992 roku.Na poczatku grał coś w rodzaju symfonicznego death/doomu by następnie przerzucić sie na gothic/doom aż od niedawna nawet gothic metal (ostatnie 2 płyty).Dyskografia:



1993 Sameone
1995 Melancholy
1998 Deeppression

2000 Prelude To A Sentimental Journey
2006 The Event Horizon
2009 Frozen Images



Melancholy i Deeppression to kapitalne krążki, i tak własciwie napisze kilka słów tylko i nich.Muzyka jesieni, szarość i brąz można wyczuć w kazdej nucie zawartej na tych płytach.Na Melancholy w prologu i epilogu wykorzystany został Wiersz Leopolda Staffa "Deszcz Jesienny" .Doskonale zabarwiony klawiszami i pięknie wyrecytowany.


Jedna z najlepszych kapel w Polsce, choc w tym momencie trochę zapomniana.Paplałem o Nich już dawno, szkoda że ludzie się zainteresowali dopiero po wyjsciu nowej plyty.


http://www.youtube.com/watch?v=UwJjp929t5k

http://www.youtube.com/watch?v=FLf-JqfmBqU
_________________
Grałbym bluesa, gdybym potrafił. Ale nie potrafię, więc gram metal
 
 
REKLAMA 

Last.fm: Karharoth
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Wysłany: 2009-02-28, 22:15   

 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-02-28, 22:15   

Melancholy to jeden z najlepszych albumów polskiego doomu. Nic dodać nic ując, prawdzia perełka. Człowiek może być dumny, że i u nas grają dobry doom. Kiedyś polska scena doomowa była naprawdę dobra.

Osobiście średnio mi leży, wolę Medebora albo Nightly Gale. Piosenki fajne, riffy dobre, wokal też jest porządny, a mnie nie rusza. Nie potrafie wytłumaczyć czemu.
 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-02-28, 23:19   

Cemetery Od Scre*am bardzo, ale to bardzo lubię;) Najbardziej dwie ostatnie płyty;) z The Event Horizon KOCHAM kawałek Ganges;) Normalnie powala mnie calosciowo, takie oreintalne rytmy, damski i męski głos;P Świetny tekst;)
i Najnowsza płyta Frozen Images;) Lubię całościowo:) Choć najberdziej cover The Night With White Satin;D rewelacja;)
_________________
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-03, 20:56   

Angie zachwalała "Frozen images" a i jak widzę wyżej Darku też jest tą płytą zachwycony to i ja spróbowałem... Z Cemetery of Scream miałem różne przygody i nigdy jakoś nie były to miłe wydarzenia. Pierwszym wydarzeniem było "Prelude To A Sentimental Journey" które strasznie mnie zamuliło... wokal, znaczy growl był wg mnie tragiczny... taki nienaturalny, wymuszony i bardzo gardłowy (chyba, takie mam wrażenie). Muzyka była nudna, mimo iż wtedy siedziałem w tego typu klimatach, nie mogłem zdzierżyć. Drugim wydawnictwem które "odwiedziłem" było "Melancholy". Pamiętam jak dziś że gdy puściłem płytę zaskoczyła mnie... bodaj pierwszy utwór (chyba po intro... mnie zabił... w dobrym tego słowa znaczeniu)... super był... drugi i reszta? To już ten sam temat co w "Prelude..." Nuda przez duże N. Dlatego też gdy Angie powiedziała że płyta najnowsza jest dobra to mimo iż powiedziałem że przesłucham ... długo sie wahałem... nie chciałem mieć powtórki z rozrywki, nie chciałem kolejnej płyty przy której usnę... Dlatego też z ostrożnością -dziś puściłem wydawnictwo "Frozen Images" i ...... Okazało się że jest wykurwiście zajebiste!! To już nie ten sam zespół na którego myśl kiedyś chciało mi się rzygać. Większość wokali to wokale czyste... Olaf ma super głos... podniosły i bardzo mocny. Ba growl mimo iż troszkę zachodzący tym starszym to i tak jest o niebo lepszy, a w "Prince Of The City's Lights" kolo przechodzi sam siebie... Muzyka jest inna z lekka... jest mocna i bardzo klimatyczna... partie orkiestrowe w tle... doomowe riffy... nie no super płyta. Najlepszy utwór to bez wątpienia dla mnie pierwszy na płycie "The Ashes Bridge"!!!
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-08-03, 22:25   

Ha! Domi, wiedziałam ze się spodoba :) Dzieki zmianie wokalisty zespół zyskał i to sporo. A jego osobowość sceniczna... brak mi słów ;) Jak Ci się podoba cover The Moody Blues "Night in white satin"?

[ Dodano: 2009-08-03, 22:27 ]
dominik napisał/a:
Najlepszy utwór to bez wątpienia dla mnie pierwszy na płycie "The Ashes Bridge"!!!


Pierwszy na płycie jest "Bluebird", chyba masz jakoś inaczej poustawiane utwory.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-03, 22:37   

Aniu tak są poustawiane utwory na płycie... :P (nie tylko na mojej)

1. The Ashes Bridge
2. Bluebird
3. Prince Of The City's Lights
4. Geisha Out Of Dreams
5. Million As One
6. In Your Blood
7. Sapphire Sun
8. Golden Lullaby
9. Cat's Grin
10. Black Flowers
11. Ritual Fire Dance
12. Night In White Satin

"Night In White Satin" jest genialny... mimo iż takiego zespołu jak The Moody Blues nie znam kompletnie... bardzo taki bujający hehe.. i bardzo ale to bardzo klimatyczny... sekcja przypomina mi The Gathering bodajże "Kevins Telescope" hehe
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-08-03, 22:45   

To dziwne bo ja mam oryginalną płytę i mam inaczej poustawiane utwory :P

A "Night in white satin" w ich wersji duużo lepsze od oryginału... Piękny utwór, swego czasu mogłam go słuchać kilkadziesiat razy pod rząd :D
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-03, 23:02   

Angie napisał/a:
To dziwne bo ja mam oryginalną płytę i mam inaczej poustawiane utwory :P


Ja tez mam "oryginalną" :P i "dodatkowo" (buahaha padam :DD ) sprawdzałem na innych stronach jak to jest z tym ustawieniem i wszędzie było tak jak ja mam... ale walić to...

Angie napisał/a:
A "Night in white satin" w ich wersji duużo lepsze od oryginału... Piękny utwór, swego czasu mogłam go słuchać kilkadziesiat razy pod rząd :D


Szczerze powiem że nie słyszałem oryginału. A co to w ogóle jest za zespół ten The Moody Blues?
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-08-03, 23:10   

Nie wiem jak to jest możliwe skoro na oryginalnej płycie (nie z salonu rapidshare :D ) jest inaczej. No ale racja, walić to.

The Moody Blues? Spytaj lepiej Rzeźni, on ma tego na lansie mnóstwo. W każdym razie klasyka rocka.

http://www.youtube.com/watch?v=13uWfr_EY1o
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-03, 23:17   

Angie napisał/a:
The Moody Blues? Spytaj lepiej Rzeźni, on ma tego na lansie mnóstwo. W każdym razie klasyka rocka.


Aaaaa taka klasyka z lat 80-tych czyli fajni faceci w jeansach i marynarach to juz wiem dlaczego ich nie kojarzę hehe ... możliwe że klasyka ale nie lubie takich zespołów

Angie napisał/a:
nie z salonu rapidshare :D )


To nie był ten salon.... :P ale podobny hahahahaha
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-08-03, 23:55   

Widziałem w Empiku za 32 złote, majątek to nie jest, w sumie chyba się zaopatrzę, bo materiał dobry.
 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-08-03, 23:56   

Ja też mam oryginalną i pierwszy numer to BlueBird, kawałek = The Bridge Of Ashes jest dopiero czwarty:) ale co tam ważne, że się podoba;) choć ja stary CoS też lubię;)
_________________
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-08-04, 00:03   

DarkMoonlight napisał/a:
kawałek = The Bridge Of Ashes


O właśnie Domi, i tytuł tego kawałka masz z błędem.

Taka ze mnie perfekcjonistka :D
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-04, 00:22   

Cytat:
O właśnie Domi, i tytuł tego kawałka masz z błędem.


O mosz!!! Trudno tytuł mi w słuchaniu nie przeszkadza :P

Angie napisał/a:
Taka ze mnie perfekcjonistka :D


Widzę właśnie...aż się bać zaczynam heheheheheheh
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-08-04, 00:26   

Wiesz, ja nie mogę słuchać muzyki jeśli mam coś źle otagowane, wkurza mnie to :DD
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100