• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Frontside
Autor Wiadomość
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-03-29, 15:40   Frontside

O !


Frontside jest śmieszny i wieśniacki pod wieloma względami
ma wsiowe i grafomańskie teksty, wsiowe kompozycje, w których sam nie wie co chce grać. W którymś momencie swojej kariery rozkraczyli się na scenie i nie mogą się zdecydować co tak naprawdę chcą grać, jedna noga idzie tu, druga tam i wychodzi kupa kupy.Do tego wszystkiego nieudolnie podrabianie Killswitch Engage. To oryginalność już się nie liczy ??
Najpierw śmieszny hardcore, którego nie chcieli ludzie w knajpach za free słuchać (pamiętam taki jeden koncert 7 lat temu), potem zachciało im się zbrutalizować, a wyszedł śmiech na sali, niby death niby niewiadomoco, niby growle, trochę core`u a tak naprawdę to jakaś parodia, do tego pedalski image dla dzieciaków.

Była już kiedyś na tym forum (na samym początku) dyskusja nt Frontside, nie będę się specjalnie powtarzał- nie moja bajka, nie moje granie, nie mam z ich powodu specjalnego bólu dupy, właściwie nigdy nie patrzyłem na frontside jak na część sceny metalowej. (choć chyba trzeba, bo zdaje się że aktualnie w ten rynek celują i tutaj są znani.)

To jest tak jak niedoszły hip-hopowiec zwęszy koniunkturę, łapie się za gitarę, nauczy się grac metal i myśli, że jest fajny.

Dodatkowo Frontside jest na chwilę obecną DEFINICJĄ KOMERCJI. Mianowicie, zespół doskonale znany już od kilkunastu lat, najpierw fanom HC, potem metalu, został zauważony przez dzieci i młodzież. Akcja wykonana, plon zebrany, można iść na ryby. A kasa na nowe wędki pewnie się pojawi.

Jasne, że dużo osób "docenia " i wielbi ten zespół - ba ! powołują się nawet na to ,ze został doceniony przez media. (Fryderyk w 2003 roku)
Ale zaraz...Czy chodzi o to, żeby metalowe zespoły były częścią sceny pop-rockowej? Żeby puszczali je w teleekspresie po 15 sekund? żeby były doceniane przez prezesa telewizji i muzycznych dziennikarzy z bulwarówek? żeby miały Fryderyki?
Jeśli tak to ja usilnie będę trzymał kciuki by tą walkę przegrały z kretesem, dla dobra samej muzyki bo choć każdy będzie twardo zaprzeczał to gołym okiem widać że wszystkie
takie flirty z oficjalnym rynkiem odbijały się na jakości muzyki. Wojujący z ową mityczną komerchą, miękną jakoś dziwnie kiedy mogą dzięki temu promować się poprzez "środki masowego rażenia."

Rzeczony Frontside był promowany w ten sposób, że podkreślano na prawo i lewo ich nominację do Fryderyka. Zmyślam coś może? Wielka mi kurde zasługa być wyróżnionym przez ludzi, którzy bladego pojęcia o takim graniu nie mają i tak zespół jak i wydawca sobie z tego świetnie zdają sprawę - no ale skoro takiego hasła używano do promocji to widać celowano w grono odbiorców którym to może zaimponować. Tymczasem nominujące grono nawet nie znało po 10 kapel z tej kategorii. To jest fakt.

Komercha zaczyna się wtedy gdy tworzysz mniej lub bardziej pod kątem sprzedaży. Kiedy dla podniesienia sprzedaży promujesz lub godzisz się na promowanie w sposób który jest w jakimś stopniu sprzeczny z samą twórczością.

Dalej...teksty...pomijając już same tytuły, typu: "Teoria konspiracji". "Moja deklaracja płonie", "Świat tyranów", "Spłoniesz w piekle", "Herezja doskonała" i " Bóg stworzył szatana" ,weźmy na stół chociażby taki twór, którym jest jest potwornie sentymentalna ballada "Nieodwracalny". Toż to Szymon Wydra we własnej osobie. Akustyczne gitarki, smyki, natchniony głos wokalisty i banalne liryki o śmierci. Przepraszam, ale absolutnie nie moja stylistyka, nie łapię tego. Zresztą metalowcy bywają strasznie sentymentalni i to w najgorszym guście. Nie wymagam stosowania wyszukanych metafor i środków stylistycznych, ale sformułowania typu "samotność zabija" to jak, za przeproszeniem, fragmenty blogu gimnazjalisty.

Wracając do image...zilustruje go dwoma linkami...moim zdaniem nie wymagającymi komentarza i nie zostawiającymi niedopowiedzeń.. Biali murzyni heavy metalu.. Kropka.



 
 
 
REKLAMA 
The Great

Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Wysłany: 2009-03-29, 16:35   

 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-03-29, 16:35   

Przesada z bialymi mużinami... Monster Magnet (imo calkiem ciekawa kapela, choc nie jestem na tyle nasączony by móc bulion zrobic) też lubią świecidełka i lachony... lachony i jeszcze raz lachony. Przy czym jednak, maja prawo sobie pozwolic na takie zabawy z racji wypracowanego wizerunku, chociazby, poprzez w miare statyczną gatunkowo muzykę.


Wracając.
Zgadzam się. Taki "soft" hc (soft, bo nie jest typowym straight) dla dzieciaków. Technicznie bywa czasem naprawdę fajnie, ale jako całość... no cóż... podpisuje się jednak pod Dymitrem.
_________________

 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-03-29, 16:57   

Ja tylko tak o tym drugim obrazku, zdobiącym najnowszy album Frontside - ten "ksiądz" czy inny szympans z okładki na odwrocie trzyma w drugiej ręce złotego desert eagle'a (podwójna wieś). Kiedy to zobaczyłem na półce, pomyślałem że ktoś w sklepie się pomylił i na stoisku z metalem położył album hip-hopowy (Tede: STOP, TEN MIKROFON TO GLOCK!), ale potem zobaczyłem nazwę kapeli i się załamałem.
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Jojek 
Pompuj rap dziwko !


Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1209
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-03-29, 18:44   

Łoo fpytę, mi Frontside zawsze się kojarzył z dobrym, polskim hartkorem, ale że nie za wiele słucham tego gatunku, to się nie zagłębiałem w ich twórczość. Po tym co tu przeczytałem to nie tylko nie będę się zagłębiał, ale jak najdalej od tego trzymał się będę :D
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-04-01, 22:43   

Jojek napisał/a:
Łoo fpytę, mi Frontside zawsze się kojarzył z dobrym, polskim hartkorem, ale że nie za wiele słucham tego gatunku, to się nie zagłębiałem w ich twórczość. Po tym co tu przeczytałem to nie tylko nie będę się zagłębiał, ale jak najdalej od tego trzymał się będę :D


Nie no słuchnij se coś i opinie wyrób...napisałem to po to, żebyś nie rościł do nas pretensji ,że nie ostrzegaliśmy :D
 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-04-02, 00:10   

Ja się z Wami całkowicie zgadzam, szczególnie z Dymitrem. Frontside to dla mnie wielcy pozerzy, którzy sa wokól sibie zrobić wielkie 'halo' i się im to po częsci udaje;) Teksty są beznadziejne, niby tam krytykują ludzkie zachowania, Kościół itp, ale jak te słowa są dziwne dobrane;) O tytułach kawałków już nie wspomnę, teksty Frontside moim zdaniem da się streścić w paru słowach Bóg, szatan, zło, cierpienie, krew, piekło. Pozerzy jakich mało:) Nie lubię i napewno nie polubię. Tekstowo może oscylują gdzieś w okolicy Huntera ale Hunter ma teksty inteligentne, przemyślane i głębsze;) i Huntera bardzo lubię;)
_________________
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-04-02, 00:13   

Kurna, tak sobie to wszystko czytam i czuję że chcecie mi radość z koncertu odebrać :P Jesteście okropni :DD Ale w niedzielę i tak się na nich wybieram.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-05-02, 23:17   

Określ w ilu procentach się ze mną zgadzasz, po doznaniach po koncercie ?? :)
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-05-03, 21:13   

A nie pisałam juz o tym w wątku o koncertach? :P

Obiektywnie było w porządku, ale cóż, nie jest to moja muzyczna bajka. Zbyt agresywna i "męska" muzyka. Ruszało mnie tylko momentami.
Poszłam głównie dlatego, bo Paweł też szedł ;)
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-05-03, 21:42   

Angie napisał/a:
Paweł też szedł


Dziwny jest... ja bym nie poszedł :P :P
_________________

 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-05-03, 23:07   

Szkoda by Ci było dwóch dych pewnie :P
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-05-04, 09:43   

Angie napisał/a:
Szkoda by Ci było dwóch dych pewnie :P

nie... czasu ;] a moze i nawet uszu ;P
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-18, 17:42   

O mój Boże szykuje się lincz na moją biedną osobę, wszak jak zajebiście lubię Frontside. Możecie mnie wyzywać od wieśniaków czy też dzieci (?) ale dla mnie Frontside jest zajebisty. Powoli kompletuje ich dyskografię i ciesze się z najnowszej płytki niezmiernie. Nie miałem jeszcze okazji zobaczyć ich na żywca ale z relacji kumpla wiem że jest ok.

Teraz postaram się odpowiedzieć na kilka hejtów wobec nich a stawianych przez was.

Cytat:
...ma wsiowe i grafomańskie teksty, wsiowe kompozycje...


Teksty wg mnie są ok, może nie są to jakieś wyszukane liryki ale w rezultacie wypadają dobrze, jeżeli krytyka tekstów Frontside tak dobrze wam wychodzi to odsyłam do tekstów kapel power metalowych albo jeszcze lepiej black metalowych wtedy można się mocno pośmiać. Ale tu akurat nie można wyłonić zwycięzcy w tym sporze.


Cytat:
wsiowe kompozycje, w których sam nie wie co chce grać. W którymś momencie swojej kariery rozkraczyli się na scenie i nie mogą się zdecydować co tak naprawdę chcą grać, jedna noga idzie tu, druga tam i wychodzi kupa kupy.Do tego wszystkiego nieudolnie podrabianie Killswitch Engage. To oryginalność już się nie liczy ??


Trochę to śmieszne co piszesz, wiele kapel w trakcie swojej kariery ima się różnych gatunków i Frontside nie jest odosobnionym przypadkiem. Pierwsze płyty (chodzi mi o pierwsze nagrania w ogóle) to hard core spod znaku Hatebreed i Madball, później panowie od "Nasze jest królestwo... " zaczęli grać deathcore, by na następnej "I odpuść nam nasze winy " w kolejności zahaczyć nawet o grind i tak też było na następnej "Zmierzch Bogów" by na "Absolutus" wpiąć się w stylistykę metalcora i wcale nie spod znaku Killswitch Engage bo wcale tam nie słychać wpływów amerykanów (nie wiem gdzie ty to słyszysz Dymitr), by w końcu na "Teorii Konspiracji" znaleźć złoty środek między Deathcorem i Metalcorem. Dużo kapel dochodzi w taki sposób do swojego stylu.


Cytat:
do tego pedalski image dla dzieciaków.


Tu to już padam na twarz i beczę ze śmiechu! Chłopie miałem nadzieje że nie myślisz kategoriami tru i nie tru, bo wg mnie takie rozumowanie jest strasznie głupie.



No fakt kolesie wyglądają strasznie dziecinnie i dla nastolatek czy czegoś w tym stylu. Nie wiem kompletnie o co ci/wam chodzi przecież wyglądają normalnie, najnormalniej w świecie, czego sie tu czepiać? Wiem podałeś Dymitrze przykład sesji z dziewczynami i już myślisz że są oni wielkimi pozerami to także odsyłam do zdjęci innych zespołów.


Cytat:
Komercha zaczyna się wtedy gdy tworzysz mniej lub bardziej pod kątem sprzedaży. Kiedy dla podniesienia sprzedaży promujesz lub godzisz się na promowanie w sposób który jest w jakimś stopniu sprzeczny z samą twórczością.


Kurwa jak ja nienawidzę tego słowa. Komercha, wszyscy co mówią o komercji myślą że jedynie twory niszowe są super, genialne i tego typu sprawy. Na moim poprzednim forum na którym ciągle się udzielam stoczyłem boje o zarzuty o komercyjność. Boże drogi jeżeli jakaś muzyka się sprzedaje dobrze to musi być to już komercyjne, typowo podejście? Nie. Komercja zaczyna się wtedy gdy zespół podpisuje kontrakt z wytwórnią, to wtedy zaczyna sie komercja bo chodzi o pieniądze, sprzedawanie swojej twórczości, swojego wizerunku, godzenie się na promocję. Nie wierzę że jakby jakiemuś zespołowi wytwórnia zaproponowała promocję na wielką skalę to by się nie zgodzili. Dla mnie gadanie o komercji jest very żałosne, bo wtedy zasłania się swoją nie wiedzę na temat jakiegoś zespołu.
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-06-18, 18:00   

Wieśniak :DD

Ale przyznaj, że okładka "Teorii konspiracji" wygląda jak z albumu hip-hopowego. No przyznaj :D

No i nikt nie zabrania Ci lubić Frontside. Ja lubię Within Temptation i jestem z tego dumny :DD
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-18, 18:05   

Cytat:
Ale przyznaj, że okładka "Teorii konspiracji" wygląda jak z albumu hip-hopowego. No przyznaj :D


Hehe powiem Ci że nie wiem jak wyglądają okładki albumów hip hopowych, mam płytę oryginalną i właśnie ja przeglądam znaczy okładkę i wkładkę i jakoś nie widzę w stylu HH. Teraz mnóstwo zagranicznych zespołów szczela takie okładki. Dla mnie jest oka, nawet koszuliną mam z nią (była razem z płytą hehe)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100