• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Frontside
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-18, 22:23   

Cytat:
Tak tyle, że ty jesteś zwolennikiem oceniania wyłącznie subiektywnego tak więc nie masz prawa nazywać czegoś wioską(bo popełniasz logiczny błąd), a ja mam prawo nazwać coś wioską.


Oczywiście że mam prawo, nie lubię, nudzi mnie, jest gówno warte, jest wioską tyle.

Cytat:
Podczas sprzątania pokoju nie będę katować się ambitną muzą. Potrafisz to zrozumieć?


Rozumiem, bardzo dobrze.
 
 
REKLAMA 
BANNED

Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Wysłany: 2009-06-19, 09:44   

_________________

 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-06-19, 09:44   

dominik napisał/a:
O mój Boże szykuje się lincz na moją biedną osobę, wszak jak zajebiście lubię Frontside. Możecie mnie wyzywać od wieśniaków czy też dzieci (?) ale dla mnie Frontside jest zajebisty.


Myślę, że nikt tu nie jest takim ekstremistą, żeby miał ochotę Cię zwyzywać za to jakiej muzyki słuchasz ! Jak do tej pory ocenialiśmy zwykle muzykę, a nie słuchaczy. (oprócz zulasa18, który ocenia poprzez szersze spectrum :D :D :D )




dominik napisał/a:
Cytat:
...ma wsiowe i grafomańskie teksty, wsiowe kompozycje...


Teksty wg mnie są ok, może nie są to jakieś wyszukane liryki ale w rezultacie wypadają dobrze, jeżeli krytyka tekstów Frontside tak dobrze wam wychodzi to odsyłam do tekstów kapel power metalowych albo jeszcze lepiej black metalowych wtedy można się mocno pośmiać. Ale tu akurat nie można wyłonić zwycięzcy w tym sporze.


Nie trzeba daleko szukać :

BÓG STWORZYŁ SZATANA


On jest wyklęty - wieczny bluźnierca
Diabelski urok - on nieświadomy
Krew dla diabła - dla boga pieśń
Tyrania z piekła - płonący krzyż

Ogień tu nie jest piekłem
Tu wieczna rozpacz jest

Bóg stworzył szatana! Bóg stworzył szatana!
Bóg stworzył szatana! Bóg stworzył szatana!

Śpiewam bluźnierczą pieśń
Spoglądam zimnym wzrokiem na tron
Będę robił co zechce
Im więcej się uczę tym więcej udaję

Obrażony kalectwem
Rozkazuję tarzać się w błocie
Oczy mieć zamknięte i usta
Nie bronić się
Umrzeć
Zapomnieć


Moim zdaniem kiszka ! Kiszka na maxa.
Jasne są gorsze teksty..Waszka g, Lech Roch Pawlak... tylko jak to trafnie zauważył pp - po co równać w dół ?? - To, że są gorsze wcale nie usprawiedliwia kiepskich tekstów tej kapeli



dominik napisał/a:
Cytat:
wsiowe kompozycje, w których sam nie wie co chce grać. W którymś momencie swojej kariery rozkraczyli się na scenie i nie mogą się zdecydować co tak naprawdę chcą grać, jedna noga idzie tu, druga tam i wychodzi kupa kupy.Do tego wszystkiego nieudolnie podrabianie Killswitch Engage. To oryginalność już się nie liczy ??


Trochę to śmieszne co piszesz, wiele kapel w trakcie swojej kariery ima się różnych gatunków i Frontside nie jest odosobnionym przypadkiem. Pierwsze płyty (chodzi mi o pierwsze nagrania w ogóle) to hard core spod znaku Hatebreed i Madball, później panowie od "Nasze jest królestwo... " zaczęli grać deathcore, by na następnej "I odpuść nam nasze winy " w kolejności zahaczyć nawet o grind i tak też było na następnej "Zmierzch Bogów" by na "Absolutus" wpiąć się w stylistykę metalcora i wcale nie spod znaku Killswitch Engage bo wcale tam nie słychać wpływów amerykanów (nie wiem gdzie ty to słyszysz Dymitr), by w końcu na "Teorii Konspiracji" znaleźć złoty środek między Deathcorem i Metalcorem. Dużo kapel dochodzi w taki sposób do swojego stylu.


Dochodzenie do stylu a uganianie się za koniunkturą to zupełnie coś innego ! Mówisz o "złotym środku", pomiędzy dc a mc , a ja jestem przekonany, że jakaś dziwna "siła odśrodkowa" znów zmieni ich styl, jak tylko coś okaże się nieco bardziej modne !.
Frontside, nie szuka stylu, tylko jest zespołem chorągiewką...takie "Kombii cięższego brzmienia".


dominik napisał/a:
wcale nie spod znaku Killswitch Engage bo wcale tam nie słychać wpływów amerykanów (nie wiem gdzie ty to słyszysz Dymitr).


http://www.youtube.com/watch?v=LjAytcZkrQw 0:51 Wys-tar-cz-je-dna-is-kra !

http://www.youtube.com/watch?v=LjAytcZkrQw 1:23 - Chcę z Tobąąąą przeeejść przez pieeeekłoooo

http://www.youtube.com/watch?v=_uovvQGYwYg - dla porównania ! Ten sam schemat strukturalny




dominik napisał/a:
Cytat:
do tego pedalski image dla dzieciaków.


Tu to już padam na twarz i beczę ze śmiechu! Chłopie miałem nadzieje że nie myślisz kategoriami tru i nie tru, bo wg mnie takie rozumowanie jest strasznie głupie.


Nie myślę i raczej nigdy nie myślałem i powinieneś o tym się już zdążyć zorientować. Nie pisałem nic o "pozerach i kindermetalach", ani o prawdziwym metalu, co nie ?? " Stwierdziłem tylko fakt, że mają stylistykę łatwą do przełknięcia dla szczeniaków z niewyrobionym gustem.

dominik napisał/a:
No fakt kolesie wyglądają strasznie dziecinnie i dla nastolatek czy czegoś w tym stylu. Nie wiem kompletnie o co ci/wam chodzi przecież wyglądają normalnie, najnormalniej w świecie, czego sie tu czepiać? Wiem podałeś Dymitrze przykład sesji z dziewczynami i już myślisz że są oni wielkimi pozerami to także odsyłam do zdjęci innych zespołów.


Dominik, nie zakładaj, że skoro podałem jako przykład to jedno zdjęcie, to już się nie orientuję i nie wiem co jest dalej.

Jak już pisałem wcześniej, byłem na koncercie frontsajd, najprawdopodobniej, zanim Ty słyszałeś o tej kapeli. Jak była moda na hardcore, kolesie ubrani byli w koszulki do rugby z numerami i szerokie porty i robili "hej,hej,hej,hej" , jak była moda na Korna, to wyskakiwali w dresach adidasa i złotych łańcuchach (widziałem na własne oczy) , więc nie mów mi ,ze to normalni kolesie i nie idą za modą. Oryginalni przez naśladowanie.

W sesji z dziewczynami mam nadzieję, że wzorowali się chociaż na Monster Magnet, a nie na 50 Cent.

http://www.youtube.com/watch?v=6amDIhIB2oE - jak widać Pejowsko - 50 Centowska stylistyka im służy !


Cytat:
Komercha zaczyna się wtedy gdy tworzysz mniej lub bardziej pod kątem sprzedaży. Kiedy dla podniesienia sprzedaży promujesz lub godzisz się na promowanie w sposób który jest w jakimś stopniu sprzeczny z samą twórczością.


dominik napisał/a:
Kurwa jak ja nienawidzę tego słowa. Komercha, wszyscy co mówią o komercji myślą że jedynie twory niszowe są super, genialne i tego typu sprawy. Na moim poprzednim forum na którym ciągle się udzielam stoczyłem boje o zarzuty o komercyjność. Boże drogi jeżeli jakaś muzyka się sprzedaje dobrze to musi być to już komercyjne, typowo podejście? Nie. Komercja zaczyna się wtedy gdy zespół podpisuje kontrakt z wytwórnią, to wtedy zaczyna sie komercja bo chodzi o pieniądze, sprzedawanie swojej twórczości, swojego wizerunku, godzenie się na promocję. Nie wierzę że jakby jakiemuś zespołowi wytwórnia zaproponowała promocję na wielką skalę to by się nie zgodzili. Dla mnie gadanie o komercji jest very żałosne, bo wtedy zasłania się swoją niewiedzę na temat jakiegoś zespołu.


Dominik, widzisz, tak to jest jeśli czytasz to co chcesz przeczytać, układając to pod swoją teorię, zamiast czytać dokładnie to co jest napisane. Przecież wypowiedziałem się na temat komercji bardzo rzeczowo i konkretnie. Nie wspomniałem ani słowem, o niszowości kapeli, czy też jej braku , ani o tym, czy zarabiają , czy też nie - Ty to sobie dośpiewałeś, próbując ze mnie zrobić debila. Napisałem jedynie , że komercja jest dostosowywaniem twórczości do popytu - co nie jest dobre , a co dzieje się w przypadku Frontside.
I po raz kolejny zarzucasz mi niewiedzę, choć chyba nigdy się takową tutaj nie "popisałem". Co więcej, moją opinię opieram raczej na wiedzy !
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-19, 11:52   

Dymitr napisał/a:
Moim zdaniem kiszka ! Kiszka na maxa.
Jasne są gorsze teksty..Waszka g, Lech Roch Pawlak... tylko jak to trafnie zauważył pp - po co równać w dół ?? - To, że są gorsze wcale nie usprawiedliwia kiepskich tekstów tej kapeli


W sprawie tekstów to chyba do porozumienia nie dojdziemy bo jednemu będzie się to podobało a drugiemu co innego. Wg mnie to dobry tekst. Przyszła mi taka myśl że wszystkie kapele które śpiewają po polsku są cholernie krytykowane za grafomańskie teksty. Nie wiem z czego to wynika...już wiem ze teksty Kata są dla ciebie podobne, a co myślisz o takiej kapeli Alastor czy też Turbo?

Dymitr napisał/a:
Dochodzenie do stylu a uganianie się za koniunkturą to zupełnie coś innego ! Mówisz o "złotym środku", pomiędzy dc a mc , a ja jestem przekonany, że jakaś dziwna "siła odśrodkowa" znów zmieni ich styl, jak tylko coś okaże się nieco bardziej modne !.
Frontside, nie szuka stylu, tylko jest zespołem chorągiewką...takie "Kombii cięższego brzmienia".


Nie wiem dlaczego tak uważasz wszak Frontside zawsze (po erze hardcora) poruszał się po gruncie metalcora/deathcora. Nie wychodzili poza ten krąg, nie nagrywali numetalu, thrashu, jak te gatunki były/są popularne. I teraz się odniosę do image, szczerze powiem że nie widziałem ich na scenie ale to jak tam się ubierają jest nie istotne, choć i tak uważam że nie jest ich wygląd jakimś strasznym halo. Na moim macierzystym forum stoczyłem bój o to że kolesie z Cryptopsy ścieli włosy i ubrali się na czarno, a wszyscy zaczęli wyzywać ich od pedałów i że mają image dal 13-tek. Dla mnie takie patrzenie na image zespołu jest nieistotne, ale sama muzyka.

Cytat:
W sesji z dziewczynami mam nadzieję, że wzorowali się chociaż na Monster Magnet, a nie na 50 Cent.


To już sam musisz ocenić. Dla mnie teledysk jest bardzo fajny, jakbym miał kapelę i możliwość to od razu zrobiłbym sobie z nimi klip, tu ich stronka. http://www.devilangels.net/index.php?lang=pl - polecam przejrzeć. :DD :DD :DD :DD

Akurat porównanie Killwsitch Engage nie udało Ci się. Po pierwsze w ogóle nie słyszę tego co ty wymieniłeś, dla mnie to kompletnie inne utwory. Po drugie album "As Daylights Dies" Killswitch Engage z którego pochodzi "My Curse" wyszedł w 2006 roku, a "Zmierzch Bogów" z którego pochodzi "Naszym przeznaczeniem jest płonąć" wyszedł w 2004 roku więc jeśli ktoś z kogoś zrzynał to Killswitch z Frontside ale jak wiadomo to nie jest raczej możliwe.

Dymitr napisał/a:
Dominik, widzisz, tak to jest jeśli czytasz to co chcesz przeczytać, układając to pod swoją teorię, zamiast czytać dokładnie to co jest napisane. Przecież wypowiedziałem się na temat komercji bardzo rzeczowo i konkretnie. Nie wspomniałem ani słowem, o niszowości kapeli, czy też jej braku , ani o tym, czy zarabiają , czy też nie - Ty to sobie dośpiewałeś, próbując ze mnie zrobić debila. Napisałem jedynie , że komercja jest dostosowywaniem twórczości do popytu - co nie jest dobre , a co dzieje się w przypadku Frontside.


Bardzo dobrze zrozumiałem twoje słowa. Rozwinąłem je jedynie, gdyż uważam że jeżeli sadzisz że Frontside jest jak chorągiewka w muzyce i image, że tam gdzie cos popularne tam on jest, tak moje słowa rozwinięcia tematu będą adekwatne. I w żadnym stopniu nie chciałem robić z Ciebie debila ale raczej pokazać swój stosunek do słowa komercja.

Dymitr napisał/a:
I po raz kolejny zarzucasz mi niewiedzę, choć chyba nigdy się takową tutaj nie "popisałem". Co więcej, moją opinię opieram raczej na wiedzy !


Akurat te słowa nie były kierowane do Ciebie dobitnie, lecz do wszystkich którzy wypierają sie tematem komercji w ogóle nie znając twórczości zespołu. Ciebie akurat bym o to nie posądzał.
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-06-19, 16:07   

dominik napisał/a:

Akurat porównanie Killwsitch Engage nie udało Ci się. Po pierwsze w ogóle nie słyszę tego co ty wymieniłeś, dla mnie to kompletnie inne utwory. Po drugie album "As Daylights Dies" Killswitch Engage z którego pochodzi "My Curse" wyszedł w 2006 roku, a "Zmierzch Bogów" z którego pochodzi "Naszym przeznaczeniem jest płonąć" wyszedł w 2004 roku więc jeśli ktoś z kogoś zrzynał to Killswitch z Frontside ale jak wiadomo to nie jest raczej możliwe.


Nie chodziło mi o to ,że są identyczne.. ino, że schemat podobny i że słychać podobieństwa (gdzie mówiłeś wcześniej,że ich nie ma). Nie trzymam już ani KE ani FS na dysku, także jako przykład dałem pierwszy lepszy utwórz sieci, nie zastanawiając się nad chronologią.
Jestem pewien,że jakbym poszukał we właściwej kolejności chronologicznej, to również znalazłbym podobne przykłady, ino nie mam czasu i nie chce mi się.
_________________

 
 
 
Jojek 
Pompuj rap dziwko !


Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1209
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-06-19, 18:26   

dominik napisał/a:
Przyszła mi taka myśl że wszystkie kapele które śpiewają po polsku są cholernie krytykowane za grafomańskie teksty. Nie wiem z czego to wynika...


Prosta sprawa - polskie teksty są bardziej rozumiane przez polaków niż angielskie. Ja sam nie wiem o czym traktuje niejeden znany i lubiany przeze mnie kawałek, dopiero rozumiem tekst gdy mam go przed oczami.
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-06-19, 21:39   

Dymitr napisał/a:

Jak już pisałem wcześniej, byłem na koncercie frontsajd, najprawdopodobniej, zanim Ty słyszałeś o tej kapeli. Jak była moda na hardcore, kolesie ubrani byli w koszulki do rugby z numerami i szerokie porty i robili "hej,hej,hej,hej"


Jak ja byłam na ich koncercie to tez tak robili :DD no i też byli ubrani w szerokie porty.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-19, 21:49   

Angie napisał/a:
Jak ja byłam na ich koncercie to tez tak robili :DD no i też byli ubrani w szerokie porty.


No tak, ale zobaczcie na kapele hardcorowe ze stanów np madball czy biohazard jest to samo. A co do hejhejhejhej to nawet na koncertach behemoth czy też vader to jest...
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-06-19, 21:52   

dominik napisał/a:


No tak, ale zobaczcie na kapele hardcorowe ze stanów np madball czy biohazard jest to samo.


Nom dokładnie..jak trzeba było, to rżnęli styl nawet w ciuchach, zmienia się styl, zmienia się ubiór i wygląd :P "Prawdziwi i stuprocentowi co by nie grali" :D
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-19, 22:00   

Dymitr napisał/a:
Nom dokładnie..jak trzeba było, to rżnęli styl nawet w ciuchach, zmienia się styl, zmienia się ubiór i wygląd :P "Prawdziwi i stuprocentowi co by nie grali" :D


Ale czy ubiór jest aż taki wazny?
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-06-19, 22:02   

dominik napisał/a:
Dymitr napisał/a:
Nom dokładnie..jak trzeba było, to rżnęli styl nawet w ciuchach, zmienia się styl, zmienia się ubiór i wygląd :P "Prawdziwi i stuprocentowi co by nie grali" :D


Ale czy ubiór jest aż taki wazny?


Nie, ale o reszcie już pisałem :)
_________________

 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-19, 22:27   

Dymitr napisał/a:
Ale czy ubiór jest aż taki wazny?

Jeśli koleś śpiewa o szatanie a wyskakuje na scenę ubrany jak bejsbolista.. no to jest to dziwne :)
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-19, 22:45   

Therion napisał/a:
Jeśli koleś śpiewa o szatanie a wyskakuje na scenę ubrany jak bejsbolista.. no to jest to dziwne :)


Frontside nie śpiewa o szatanie, tzn nie ma tekstów typu gloryfikujących szatana czy okultyzm, po prostu używa tego wyrazu jako przenośni czy tez uosobienia jakiś zachowań społecznych lub coś a la to.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100