• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Metallica
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-02, 11:49   

Dla mnie Metallica jest zespołem bardzo szczególny gdyż to od nich zaczęła się moja przygoda z gitarowym graniem. Od albumu "Blakc Album" zaczęło sie wszystko. Lubię ich wszystki płyty, jedna bardziej (pierwsze aż do wspomnianego czarnego) inne mniej (Load, Reload, St Anger) ale zawsze darzę ten zespół szacunkiem i będę darzyła do końca mych dni. Bardzo ucieszyłem się po wydaniu "Death Magnetic" (którą nabyłem tak jak @Jog w polskiej wersji - ale shit ta wkładka) gdyż usłyszałem mnóstwo akcentów z początku działalności zespołu, mnóstwo motywów z "...And Justice For All" i "Black Album". Moim ulubionych kawałkiem z najnowszego DZIEŁA zespołu jest "All Nightmare Long". Genialny utwór.
 
 
REKLAMA 
BANNED

Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Wysłany: 2009-06-02, 12:15   

 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-06-02, 12:15   

dominik napisał/a:
Moim ulubionych kawałkiem z najnowszego DZIEŁA zespołu jest "All Nightmare Long". Genialny utwór.


Gdyby nie ten pojebany refren...ja nie wiem ,co im na czapkę padło...psuje wszystko... Solo genialny ma klimat za to..

Jak komuś mało metallicy, to niech posłucha sobie eternal decision....prawie nie ma różnicy

http://www.youtube.com/watch?v=XmzZNG1vxoI

http://www.youtube.com/watch?v=Z7x_nFRsnfU
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-02, 12:56   

Dymitr napisał/a:
Jak komuś mało metallicy, to niech posłucha sobie eternal decision....prawie nie ma różnicy



Eeeee ja tam widzę różnicę w muzyce i w wokalu także. Ten thrash który grają ED jest trochę przysmarowany hard corem. Perkusista tez gra inaczej niż Lars, a okal jest za bardzo Mustainowy he he
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-06-02, 19:52   

tak po latach sluchania mety stwierdzilem juz jakis czas temu, ze na plytach studyjnych lars ssie...
_________________

 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-02, 20:02   

dobrze że nie brania mety :...: :DD
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-06-02, 20:02   

edgeofthorns napisał/a:
tak po latach sluchania mety stwierdzilem juz jakis czas temu, ze na plytach studyjnych lars ssie...


ale on się sam do tego przyznaje, że urodził się z pałką w ręku, tylko że nie od perkusji...
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-06-02, 20:05   

No ale stac go na więcej, co można zobaczyć na starszych koncertach (nie wiem jak z nowszymi, nie ogladalem). Poza tym na "Justisie" jego gra jest o wiele ciekawsza.
_________________

 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-06-02, 20:10   

nie wiem czy stać go na więcej, ale ja uważam że jest słabym perkusistą.. i na żywo zdarza mu się po prostu spieprzyć...
_________________


 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-06-02, 20:13   

żdarza mu się, owszem. W tenisa idzie mu pewnie lepiej, ale tyle nie zarobi...

Jednak cale Live Shit jest świetne. ogladalem jeszcze kilka innych koncertow. Ostatni jaki mi wpadl w lapy to rock am ring (ale roku sobie nie przypomne...)
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-02, 21:01   

Cytat:
tak po latach sluchania mety stwierdzilem juz jakis czas temu, ze na plytach studyjnych lars ssie...



eee ja jednak nie zauważyłem aby Lars grał chujowo. Raczej mi sie podoba jego gra, na koncertach takze nie wychwyciłem żadnych niuansów w jego napieprzaniu, ale możliwe takie są ale ciężko je wychwycić. Wielu pałkerów popełnia błędy w czasie koncertów, sam Dave Lombardo nie ustrzegł się pomyłek. Lars na płytach gra wystarczająco, muzyka tego nie wymaga aby popisywał się jakimiś ekwilibrystycznymi popisami, nawet wg mnie geniusz (tak zachwalany) Dave'a Lombardo polega tylko i wyłącznie na szybkim napierdalaniu w bębny, nic szczególnego znam szybszych i precyzyjniejszych pałkerów niż on i Lars.
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-02, 21:04   

Najlepszym pałkerem jest Mike Portnoy z Dream Theater. I tyle w temacie. A lars to od wielu mógłby sie sporo nauczyć ]:->
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-02, 21:10   

Therion napisał/a:
Najlepszym pałkerem jest Mike Portnoy z Dream Theater. I tyle w temacie. A lars to od wielu mógłby sie sporo nauczyć ]:->


To zależy. Posłuchaj płyt gdzie grał Tony Laureano (m.in. Nile - "In Their Darkned Shrines"), Richard Christy (m.in. Death - "The Sound of Perseverance").
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-02, 21:17   

Taka jest różnica między nimi a Mike'm że oni nie byli by w stanie zagrać tego co On gra, a On zagrał by z łatwością to co oni. Zagram Twoją zagrywką i powiem że przerabiałem już ten temat na innych forach, więc wiem co mówię :B
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-02, 21:21   

Therion napisał/a:
Taka jest różnica między nimi a Mike'm że oni nie byli by w stanie zagrać tego co On gra, a On zagrał by z łatwością to co oni. Zagram Twoją zagrywką i powiem że przerabiałem już ten temat na innych forach, więc wiem co mówię :B



A słuchałeś tych płyt co je wymieniłem?
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-02, 21:24   

Death tak, Nile nie.
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100