• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Disturbed
Autor Wiadomość
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-04-25, 11:45   Disturbed

Disturbed








Wiem, że są komercyjni. Ale czasem naprawdę lubię ich posłuchać. Są klasyfikowani jako Nu-Metal, ale po 10000 Fists raczej mam ambiwalentne zdanie o tym...

David Draiman jest zdecydowanie jednym z najbardziej charakterystych i charyzmatycznych wokalistów ostatnich lat w dziedzinie (nieco uproszczonej) Metal. Calkiem niezle przelozenia oryginałów na wlasne interpretacje...

O muzyce może.

Gość chce posłuchać:
Stupify

Inside The Fire

10000 Fists

Stricken - świetny jest. Najbardziej podoba mi się taki mały i charakterystyczny szczegół... Ten pięktny i soczysty flażolet przed drugą zwrotką... :DD

Voices - jeden z najbardziej charakterystycznych dla mnie. lepsza jakość dźwięku TUTAJ


Land Of Consfusion - świetny klip, z resztą cover też niczego sobie.

Down With The Sickness



Jestem ciekaw opinii KAŻDEGO z Was. Dlaczego? Bo mało się tutaj dzieje... :P I dlatego, że w tym gronie mało osób słucha takiej muzyki. Jestem zainteresowany wszelakimi "za i przeciw".

Go!
_________________

 
 
 
REKLAMA 
Zespół RR!!!

Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Wysłany: 2009-04-25, 12:43   Re: Disturbed

 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-04-25, 12:43   Re: Disturbed

edgeofthorns napisał/a:

Gość chce posłuchać:


Go!

Hehe czuję się zaszczycony:) hehe;) znam znam Disturbed i bardzo lubię;) Głos David Draiman jest świetny;) Najbardziej lubię The Sickness szczególnie kawałki: Shout 2000, Fear, Numb, Stupify, Down With The Sickness. Z innych albumów lubię Prayer, Ten Thousand Fists, Sons Of Plunder... Nowa płyta jest, hmm taka dziwna, nie mam wyrobionego zdania o niej:)
ale polecam!!!
_________________
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-04-25, 13:22   

tak, ta ostatnia plyta jakas takas dziwna, nie strawilem jej calkowicie jeszcze. Ciagle zamierzam, bo Inside The Fire bardzo brzmi w starym stylu (dokladniej chodzi mi o Voices).

Kod:
[you]
To taki mały fajny motyw w BBCode... I dodaje fajnego wyrazu. Miedzy innymi taki ktoś jak Gość będzie miał radoche ;)
_________________

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-04-25, 13:23   

W końcu coś o muzyce :DD Ja Disturbed bardzo lubię. Przesłuchałem tylko album 10 000 fists, czego przez pewien okres żałowałem, bo bardzo lubię ten album a w kręgach trv był obrzucany błotem, ale dzięki Tobie Edgu już nie mam kompleksów :DD A wokal... skrzeczący ale widać, że to nie skrzeki typu AC/DC itp. Pierwszym utworem jaki słyszałem był Land of Confusion naprawdę dobry cover, klip też mi się podoba. Wkurzało mnie przez pewien czas, że moim ulubionym utworem był ten cover, ale teraz spodobało mi się bardzo Sacred Lie, Hell a najbardziej Stricken.
----

Edgu, a wiesz, że mam radochę :DD się zastanawiałem tylko o co chodzi DarkMoonlightowi - pisze 'Kaco chce posłuchać' a on dziękuje :DD kurde, ciemnogród.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-04-25, 14:51   

Cytat:
W końcu coś o muzyce


Jak to?! Założyłem kilka nowych wątków. M. in. o Soilu i Acid Drinkers... Wrzucę jeszcze troche nu-metalu i rapcore'u pewnie...

Ale w Disturbed nie widzę specjalnie skrzeków, pisków i czy też ogólnie pojętego mhroku. W świecie 'pierwotnych ludzi true' w ogóle Disturbed jest często, zupełnie niepotrzebnie, obrzucany mięchem.
_________________

 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-04-25, 17:47   

Ooo, mnie do Disturbed nikt nie musi przekonywać. To jeden z moich ulubionych zespołów, a na pewno ulubiony z przegródki nu-metal i dziwię się sobie, że dopiero Edge musiał założyć o nich nowy topic.

Tylko że z nimi jest taki problem, że nie grają klasycznego nu-metalu. Każdy kto miał styczność z tym gatunkiem wie, że Disturbed nie mają nic wspólnego z Linkin Park, Staind i innymi kapelami podobnego autoramentu.

Pierwszy album był dla mnie objawieniem - kiedy usłyszałem "Down with the Sickness", chciałem skakać i rozwalać wszystko dookoła. Potem przyszła fascynacja "Stupify" oraz "Want", a później - całym krążkiem. "Shout 2000" jest świetnym coverem; wydaje mi się, że dopiero Disturbed nagrali ten utwór tak jak należy. Jeśli kawałek nazywa się "Krzyk", ewentualnie "Krzycz", refren nie powinien być śpiewany anemicznie i spokojnie. Jedyne co mnie nie przekonało (i jakoś do dziś nie przepadam za tym), to "Voices"; może za dużo nasłuchałem się tego kawałka z telewizji muzycznych.

Później było "Believe" - kiedy wysłuchałem tego krążka po raz pierwszy, zrobiło mi się przykro, bo pomyślałem, że Disturbed podzieli los wielu zespołów przed nimi, które tak naprawdę skończyły się na debiutanckim albumie. Dziś umiem już docenić "Believe", lecz wciąż uważam go za najsłabszą płytę jaką nagrali. Zniknęła z niej gdzieś drapieżność pierwszego krążka i Draiman za bardzo chciał ładnie śpiewać, a za mało drzeć paszczę.

"Ten thousand fists" przywróciło mi nadzieję na to, że z Disturbed coś jeszcze będzie. Kawałki "Ten thousand fists", "Deify" (!!!!!!!!!!), "Stricken", "Overburdened" to świetne utwory, a pozostałe numery z krążka też trzymają poziom. Wrażenie z "Ten thousand fists" tylko potwierdził nowy album, "Indestructible". Może mniej jest na nim kawałków tak wpadających w pamięć i w ucho, ale "The night" uważam za najlepszy utwór jaki kiedykolwiek zdarzyło im się nagrać.

Co, są komercyjni? Grają nu-metal? I co z tego? Draiman dysponuje rewelacyjnym wokalem, kapela gra świetną muzę i potrafi połączyć melodyjne granie z trochę większym ciężarem gatunkowym. Poza tym, wciąż się rozwijają - żaden ich krążek nie jest taki sam i widać na nim ewolucję od dość nietypowego nu-metalu do (IMO) alternatywnego metalu, czego oznaką są choćby pojawiające się na dwóch ostatnich albumach gitarowe solówki.

Jak dla mnie kapela na 10/10.

Jak to szło? Słuchajcie Disturbed!
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-04-25, 20:38   

Faktycznie, zgodzę się z tym, że "Voices" latało w pudłowizorze. Wtedy miałem jeszcze telewizje kablowa i zdarzalo mi sie jednak ogladac pudlo z trubadurami. Natomiast... nie ogladalem tego, az tyle, zeby mogloby mi sie znudzic. Nie wiele potem zrezygnowalem z ogladania niemal w ogole telewizji, dlatego zupelnie nie wiem co sie w mediach dzieje...

Na Believe nie mam ulubionego kawałka. Jest faktycznie slabsze. na 10000 Fists pojawily sie solowki, faktycnzie i imho, calkiem niezle. Odnoszę wrazenie, ze Believe byl przypadkowym krokiem w tyl, bo znowuż LP po 10000 Fists jest jakby kontynuacja wczesniej rozpoczetej misji. brzmi inaczej, mniej chwytliwe, owszem, ale z tego co slyszalem jest naprawde godne uwagi.

Przy okazji... IMO Staind jest calkiem niezla kapela z troszke irytujacym momentami wokalem, ale nie mozna odrazu stawiac ich tuz obok Linkin Park. Chyba, ze chodzilo Ci o zobrazowane rozległej granicy pomiędzy... ;)
_________________

 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-04-25, 22:51   

no obiecuję że posłucham!!! przesłuchałem kilka z podanych kawałków - i może dziś nie mam na takie rzeczy ochoty ale przyznam że kopa dało niezłego - fajny wokal i fajna ta rzecz przed drugą zwrotką w jednej z piosenek o której Edżu pisał :) hio hio hio
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-04-25, 23:20   

Jedyne co łączy LP z nu-metalem, to wikipedia ;/
O Disturbed kiedy indziej
 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-04-25, 23:40   

Hehe, aleś mnie nabrał;D myślałem, że ja jestem taki wyjatkwy, hehe;) a ja chce jeszcze dopowiedzieć, że świetnie Disturbed brzmi na żywo, przynajmniej te kawałki z YT o tym świadczą;) Chciałbym zobaczyć ich na żywo:P
_________________
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-04-26, 08:13   

Ehhh, a Staind to ja znam tylko z coverów AiC :/ a w polecanych, mam już chyba z pół roku. Muszę przesłuchać.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-05-02, 23:41   

Disturbed to fajny skład. Świetny wokal z niebywałym powerem.. ponadto każda płyta jest w pewien sposób inna. Jedna z ulubionych kapel mojej dziewczyny i najlepszego kumpla :)
Najlepiej nadaje się na imprezy podszywane ciężkim brzmieniem... muzyka energiczna i niewymagająca...
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-05-02, 23:44   

Dymitr napisał/a:
niewymagająca...


No cooo Ty! Czasem się nie da nadążyć ze śpiewaniem na równo z wokalista! Niewymagająca... pfff... ;)
_________________

 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-05-03, 00:28   

no często się nie da...chociażby w Down with the sicknes, można się zamotać w tych dzielonych wyrazach...ale nie o to mi chodziło... chodziło mi ,że to jest taka muza, że jak leci w tle to się sama noga kiwa i więcej nie trzeba... sama Cię angażuje..nie potrzebuje wczucia i wsłuchania
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-05-03, 00:29   

wiem o co Ci chodzilo ;)

Swoją drogą, to łamanie tekstu bardzo mi pasuje. Fajnie pasuje to ich stylu, a nie przypomina przy tym rapu.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100