• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
DOWN
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-06, 13:17   DOWN




Dyskografia:
NOLA - 1995
II - A Bustle In Your Hedgerow - 2002
Over The Under - 2007



Skład:
Philip Anselmo - śpiew
Pepper Keenan - gitara
Kirk Windstein - gitara
Jimmy Bower - perkusja
Rex Brown - gitara basowa



Zespół powstał w 1991 roku w Nowym Orleanie! Nie miał być to zespół regularny który nagrywa płyty i gra koncerty. Był to zamysł kilku kolesi którzy już grali w kapelach... i to jakich! Phil Anselmo (Pantera, Superjoint Ritual, Viking Crown, Christ Inversion, Eoch, Southern Isolation, Necrophagia) - zajął się wokalem i grą na gitarze, Pepper "Sgt Pepper" Keenan (Corrosion of Conformity) - przejął gitarę, Kirk Windstein (Crowbar) - gitara, Todd Strange (Crowbar) - gitara basowa, Jimmy Bower (perkusja Crowbar oraz gitarzysta Superjoint Ritual i Eyehategod) - tu gra na perkusji. Tak to skompletowany skład zaczął jammowanie w strym garażu Phila. Grali głównie kowery Saint Vitus, Pentagram, Black Sabbath. I tak miało zostać! Pewnego dnia jednak sierżand Pepper przyniósł szkice paru utworów. kolesie zaczęli grać je na próbach w jamm session i tak powstała taśma Demo która osiągnęła status kultowej na scenie Nowego Orleanu. Panowie postanowili grać cos na styl sludge metalu lub souther metalu, jak kto woli. Oczywiście w ich muzyce było czuć klimat ukochanej przez nich kapeli Black Sabbath! Panowie postanowili jednak założyć zespół z przawdziwego zdarzenia! Phil wymyślił nazwę - Down - miał on na myśli nie chorobę Downa lecz stan emocjonalny człowieka w trakcie depresji tzw swojskiego doła! W 1995 roku powstała pierwsza płyta Down! Nola bo tak się ona zwała rozeszła się po stanach w milionowym nakładzie! ;D Bez wielkiej promocji!! Down stał się kultowy w Nowym Orleanie! Odrazu od wydania płyty z zespołu odchodzi Todd Strange. Phil bez namysłu rekrutuje Rex'a z Pantery. Pierwsza trasa koncertowa po USA odbyła się już bez Todda. Trasa to za dużo powiedziane. Zagrali 15 koncertów w rejonie stanu Luizjana. Potem panowie wrócili do sswoich macierzystych zespołów, by po 7 latach od wydania Nola wydać drugi album II - A Bustle In Your Hedgerow. Panowie wzbogacili wydawnictwo bogatrzym brzmieniem i bardzie zakręcili utwory! Ale to ciągle ten sam Down! Po wydaniu II - ki zespół pojechał w prawdziwą trasę koncertową supportując legendarny Black Sabbath! Pewnie srali ze szczęścia! ;D Znowu nastąpił długi okres czasu w którym panowie zawiesili działalność. Phil przeszedł operację kręgosłupa, rozpadła się Pantera, depresja spowodowana śmiercią Dimebaga to wszystko spowodowało u Phila wielą depresję. Miał nawet specjaliste od tego typu spraw! Gdy się wkurował postanowił wydać następną płytę Down. Potem już wszystko się potoczyło! I teraz Na płułkach sklepowych mamy III- Over The Under! Ja uwielbiam ostatnio ten zespół a wy ?? ?
Ostatnio zmieniony przez Dominik 2010-02-22, 18:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA 
kiwjość

Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 850
Wysłany: 2009-06-06, 13:19   

_________________

Ostatnio zmieniony przez arbukiwi 2010-02-22, 18:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arbukiwi 
kiwjość


Last.fm: InfantylnaJa
Numer buta: 37
Ulubiony muzyk: Neal Morse :D
Wiek: 35
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 850
Skąd: Gorzówek
Wysłany: 2009-06-06, 13:19   

A wrzuć co lepsze kawałki.
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-06, 13:55   

a proszę:


New Orlean Is A Dying Whore

Bury Me In Smoke

Lifer

Stone The Crow

Ghost Along The Mississippi
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-06-06, 13:56   

A Rehab?!

Click!!
_________________

 
 
 
arbukiwi 
kiwjość


Last.fm: InfantylnaJa
Numer buta: 37
Ulubiony muzyk: Neal Morse :D
Wiek: 35
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 850
Skąd: Gorzówek
Wysłany: 2009-06-06, 14:11   

Ej, chciało mi się ostatnio czegoś cięższego tak strasznie

a DOWN jest jak znalazł :DD
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-06, 14:21   

edgeofthorns napisał/a:
A Rehab?!


Wiesz, ja bym mógł tu wstawić wszystkie ich utwory bo dla mnie każdy jest super, posiadam ich wszystkie (3) wydawnictwa i uwielbiam je. A te co wstawiłem to brałem po kolei.
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-06-06, 14:25   

dominik napisał/a:
edgeofthorns napisał/a:
A Rehab?!


Wiesz, ja bym mógł tu wstawić wszystkie ich utwory bo dla mnie każdy jest super, posiadam ich wszystkie (3) wydawnictwa i uwielbiam je. A te co wstawiłem to brałem po kolei.


Nic Cie nie tłumaczy... NO MERCY!
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-06, 14:29   

edgeofthorns napisał/a:
Nic Cie nie tłumaczy... NO MERCY!


Ale eDżU ŁAJ? :DD
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-06-06, 14:38   

nie mogę powiedzieć, bo będę litościwy :P

Wracając. Świetna kapela, choć nie jest w topie moich ulubionych, dosyć często zdarza mi się do nich wracać. Jednak z podobnych klimatów wolę jednak coś bardziej southernowego (alabama thunderpussy czy brand new sin).
Nie jestem ich wielkim fanem, ale uwazam, ze robią kawał dobrej, rock'n'rollowej rzeczy ;)
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-06, 15:07   

edgeofthorns napisał/a:
Wracając. Świetna kapela, choć nie jest w topie moich ulubionych, dosyć często zdarza mi się do nich wracać. Jednak z podobnych klimatów wolę jednak coś bardziej southernowego (alabama thunderpussy czy brand new sin).
Nie jestem ich wielkim fanem, ale uwazam, ze robią kawał dobrej, rock'n'rollowej rzeczy ;)


To ja z czystym sumieniem mogę polecić Ci Spiritual Beggars, Orange Goblin, Corrosion Of Conformity czy Monster Magnet. Ja bardzo lubię pustynny rock i metal. Te w/w kapele plus te dwie twoje to juz kanon takiego grania. Ale można głębiej sięgać i posłuchać Kyuss, Nebula czy też Cathedral. Też fajne rzeczy z kręgu stonera.
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-06-16, 19:50   

Są zajedwabiści! uwielbiam album Nola. Niechętnie się za nich zabierałem, bo aż się serce kroiło na myśl, że Phil na wokalu a na gitarce jakiś inny kolo (a nie Dime), ale przeszło mi. Do moich faworytów należą Jail, Lifer i Stone the Crown czyli te najbardziej znane.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-06-16, 20:36   

kaco napisał/a:
Do moich faworytów należą Jail, Lifer i Stone the Crown czyli te najbardziej znane.


REHAB!! :lol:

a ja Ci tyle razy sugerowałem... ;)


Fajna kapela, ale ostatnio w ogóle nie mam na nich ochoty. Wolę jednak posłuchać bardziej panterowskiego brzmienia. Choć, jesli wspomniałeś o Abbocie, to obczaj sobie jeszcze Rebel Meets Rebel. Cała praktycznie familia Abbottów :DD
A możesz tutaj
_________________

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-06-16, 20:39   

Ajjj no i faktycznie Rehab :DD nawet sam koledze wysłałem ten link jako pierwszy aby przesłuchał, kompletnie wyleciało... Jerzy dzisiaj przyjdzie :emo:
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-30, 16:57   

Cytat:
Po zakończeniu trwającej obecnie trasy Amerykanie rozpoczną sesję.

- Płyta ukaże się na jesieni - zdradził przed krakowskim koncertem basista Rex Brown. - To będzie cholernie ciężki materiał. Wracamy do korzeni, do podstaw. Na razie każdy z nas osobno przygotowuje riffy, jesteśmy jednak zgodni, że to ma być naprawdę ciężkie granie.

Dzieło powstanie w studiu należącym wokalisty do Phila Anselmo.

We wrześniu 2007 roku ukazał się ostatni longplay Down - "Over The Under".


Ja skaczę ze szczęścia... już nie mogę się doczekać, choć wiem że takie informacje pewnie nie są dokładne mimo iż płyną z ust członków zespołu!!!
 
 
abomination 


Wiek: 25
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 39
Wysłany: 2009-07-06, 12:30   

W najgorszym wypadku powinna być jakaś półroczna obsuwa... choć znając Downa może byc i 6 letnia :p
_________________
My middle finger rised
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100