• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Draconian
Autor Wiadomość
Pepuś 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/MHarris
Wiek: 33
Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 1266
Wysłany: 2010-02-25, 18:35   

Dominik napisał/a:
Pepuś napisał/a:
Zwykł gothic z deathowym wokalem.


Czyli "New Moon" to także zwykły gotyk z growlem...


Nie. Ponieważ StS dużo manewuje między melodic deathem(*szybkie melodyjne partie) oraz death doomem(chociazby ostatni numer, riff calkowicie doomowy i wszystko, swietny). Dracionan tutaj gra szybko(jak na klimaty) i w sumie gdyby nie liryki to nie byłoby tam melancholii. Bardzo mało walców, przester nie jest jakiś wyjebutny. Melodyjne wokale kobiecie zawsze skręcały Dracionan w rejony gotyckie. Przy czym mam tu na myśli dobry gothic, a nie Delainy itp kapy.
_________________
On - najmędrszy, on - wybraniec,
Gałgan z brzydką mordą psa
Poznał taniec, poznał taniec,
Hopsa, hopsa, hopsasa!!!
Ostatnio zmieniony przez Pepuś 2010-02-25, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
REKLAMA

Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/MHarris
Wysłany: 2010-02-25, 18:38   

Ostatnio zmieniony przez Dominik 2010-02-25, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-25, 18:38   

Pepuś napisał/a:
Dracionan tutaj gra szybko(jak na klimaty) i w sumie gdyby nie liryki to nie byłoby tam melancholii.


Zespół Trouble gra dość szybko i jest doom metalem... szybkość gry nie jest tu decydująca...

Edit: Obczaj pierwszy utwór na płycie "Season Apart", na takich riffach większość "New Moon" jest zbudowana, kolejny kawałem "Earthbound", połowa utworu kiedy wchodzi wokal Lisy, "Not Breathing" - jeśli to nie jest doom metal to co? 4 minuta w "Morphine Cloud" to też nie riffy doomowe? A wiesz Pepe mnie się po prostu wydaje że gadasz tak tylko i wyłącznie bo Ci się ten album nie podoba i nie chcesz aby z doom metalem cokolwiek wspólnego, ale powiem Ci tyle że czy tego chcesz czy nie ma. Nie zmienisz tego.


BTW czy tylko ja widze ten post z reklamą wyżej?
Ostatnio zmieniony przez Dominik 2010-02-25, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pepuś 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/MHarris
Wiek: 33
Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 1266
Wysłany: 2010-02-25, 19:01   

Dominik napisał/a:
Zespół Trouble gra dość szybko i jest doom metalem... szybkość gry nie jest tu decydująca...


Szybko? LOLMAO.

Taki trad doomik, troszczke zwawszy. Mieszają Heavy, Doom, Stoner.

No i szybkość nie gra roli, bo doom to napierdalanie ! Zaargumentuj mi niby czemu ten album to doom.
_________________
On - najmędrszy, on - wybraniec,
Gałgan z brzydką mordą psa
Poznał taniec, poznał taniec,
Hopsa, hopsa, hopsasa!!!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-25, 19:03   

Dodałem Edit, obczaj
 
 
Pepuś 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/MHarris
Wiek: 33
Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 1266
Wysłany: 2010-02-25, 19:20   

Cytat:
Edit: Obczaj pierwszy utwór na płycie "Season Apart", na takich riffach większość "New Moon" jest zbudowana,


No ten kawałek da się słuchać. Taki gohtic-doom. Okay

Cytat:
kolejny kawałem "Earthbound", połowa utworu kiedy wchodzi wokal Lisy


Gothic.

Cytat:
"Not Breathing" - jeśli to nie jest doom metal to co?


Fajny gothic z elementami melodeathu.

Cytat:
4 minuta w "Morphine Cloud" to też nie riffy doomowe?


Gramy wolny riff, jesteśmy doomem. Point for you, brilliant :D

Cytat:
A wiesz Pepe mnie się po prostu wydaje że gadasz tak tylko i wyłącznie bo Ci się ten album nie podoba


Mi się wydaje, że lubisz placki.

Cytat:
i nie chcesz aby z doom metalem cokolwiek wspólnego


Mam wymienic albumy doomowe ktore są dla mnie chujowe?

Cytat:
ale powiem Ci tyle że czy tego chcesz czy nie ma. Nie zmienisz tego.


Cool story bro, like I /care.


Cytat:
BTW czy tylko ja widze ten post z reklamą wyżej?


Nic takiego nie widze.
_________________
On - najmędrszy, on - wybraniec,
Gałgan z brzydką mordą psa
Poznał taniec, poznał taniec,
Hopsa, hopsa, hopsasa!!!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-25, 19:36   

A ja widzę :/



Dla Ciebie to gotyk metal i nic na to nie poradzę, może być to dla Ciebie nawet metalcore tak jak nowy Rotting Christ, nie moja sprawa, ale nie wmówisz mi tego. Będę sie opierał dalej na "New Moon" bo masa riffów na nowym Draconian jest bardzo podobna brzmieniowo i czy tego chcesz czy nie to się nie zmieni. Nie wiem jak Ty tego nie słyszysz? Serio albo jesteś głuchy albo przesłuchałeś ten krążek raz i powiedziałeś to co wiedziałeś i na tym sprawa dla Ciebie padła. Nie chodzi mi o to że gramy wolno to doom metal jest, ale odparłem Twoje słowa
Cytat:

Dracionan tutaj gra szybko(jak na klimaty) i w sumie gdyby nie liryki to nie byłoby tam melancholii.


więc mi tu nie wmawiaj głupoty. Poza tym z tego co wiem i z tego co kiedyś mi mówiłeś wokal nie czyni z muzyki gatunku, tak więc wokal Lisy nie czyni z muzyki Draconian gotyku. Dla mnie to proste, mówię to co słyszę w ich muzyce, Ty możesz mówić co chcesz, co wyczytałeś na RYM, czy też kupel Ci powiedział...
 
 
Pepuś 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/MHarris
Wiek: 33
Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 1266
Wysłany: 2010-02-25, 19:56   

Dominik napisał/a:
nie moja sprawa, ale nie wmówisz mi tego. Będę sie opierał dalej na "New Moon" bo masa riffów na nowym Draconian jest bardzo podobna brzmieniowo i czy tego chcesz czy nie to się nie zmieni.


Jedyny słuszny pogląd speca od doom metalu, cool.

Dominik napisał/a:
Serio albo jesteś głuchy albo przesłuchałeś ten krążek raz i powiedziałeś to co wiedziałeś i na tym sprawa dla Ciebie padła


Słuchałem tylko 1 kawałka, sorry.

Dominik napisał/a:
Nie wiem jak Ty tego nie słyszysz?


Mam uszy dupa przkryte

Dominik napisał/a:
Poza tym z tego co wiem i z tego co kiedyś mi mówiłeś wokal nie czyni z muzyki gatunku, tak więc wokal Lisy nie czyni z muzyki Draconian gotyku.


HE_HE dobra manipulacja, zapisz się do wyborczej. I na naukę czytania.

Dominik napisał/a:
Dla mnie to proste, mówię to co słyszę w ich muzyce, Ty możesz mówić co chcesz, co wyczytałeś na RYM, czy też kupel Ci powiedział...


Dobra klakier, nie spuść się ze swojej wszechwiedzy na temat doomu, bo tyle się go nasłuchałeś co kot do kuwety nasrał.

Na RYM akurat pisze: http://rateyourmusic.com/..._season_within/

No rzeczywiście kopiuje zdanie. HE_HE
_________________
On - najmędrszy, on - wybraniec,
Gałgan z brzydką mordą psa
Poznał taniec, poznał taniec,
Hopsa, hopsa, hopsasa!!!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-25, 20:11   

]:-> ]:-> hehehehe

Ach co by było gdyby Pepe był prezydentem? Naszą wizytówką państwa? Na pytanie czy będzie lepiej powiedziałby "Mam uszy dupa przkryte" ... to byłoby lepsze od "spieprzaj dziadu", nie uważacie?

Oj Pempuś, nie jestem specem od doom metalu choć kiedyś bardzo dużo tego słuchałem, tyle że mój "błąd" przeszłości wynikał z tego że jak brałem się na dyskografię np My Dying Bride to słuchałem jej 3 - 4 miesiące, każdego albumu, to samo było z innymi kapelami tego nurtu w którym trochę siedziałem, w sumie nie chwytałem się takich rzeczy jak funeral czy drone bo dla mnie jest to rzecz niesłuchalna i przy tym zdaniu zostanę, ale potrafię rozróżnić doom metal od gotyku. Poza tym już Ci powiedziałem nowy Draconian może być dla Ciebie nawet hardrockiem albo nie wiem heavy metalem mam to serdecznie w dupie. Dalej... nie chciałbym pracować w Wyborczej bo nie podoba mi się to co piszą, poza tym wolałbym nie pisać w żadnej gazecie ale skoro uważasz że powinienem to zapewne kiedyś spróbuje :B Co do czytania... też myślałem o tym tyle że o kursie nauki szybkiego czytania, podobno sie przydaje zwłaszcza gdy ktoś chce jeszcze przeczytać tyle książek co ja... a niestety demonem szybkiego czytania nie jestem więc, chyba się zapisze na takowy kurs. Wszechwiedza to coś czego nie mam, na szczęście Ty takowej też nie posiadasz, co jest raczej normalne, ale wydaje mi się że przesadzasz, wiesz zazdrość o cokolwiek wyniszcza człowieka, powoduje u niego jakieś dziwne napady, głupie myśli i tego typu sprawy, wiem o tym od pewnej psycholog która była na kursie dawno temu, mądra kobieta, chcesz do niej nr? Wg mnie przydałby Ci się bo ostatnio coś Ci odwala z tym poczuciem... ach ale mnie poniosła wena do pisania... kurde wiesz chyba jednak skorzystam z Twojej rady i moze do jakiegoś pisma zacznę pisać bo jak taki płodny w tekscie będę to wynikną z tego same profity, nie uważasz?
 
 
Pepuś 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/MHarris
Wiek: 33
Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 1266
Wysłany: 2010-02-25, 20:19   

Dominik napisał/a:

Ach co by było gdyby Pepe był prezydentem? Naszą wizytówką państwa? Na pytanie czy będzie lepiej powiedziałby "Mam uszy dupa przkryte" ... to byłoby lepsze od "spieprzaj dziadu", nie uważacie?


No kurwa, ze śmiechu zmoczyłem spodnie.

Dominik napisał/a:
ym już Ci powiedziałem nowy Draconian może być dla Ciebie nawet hardrockiem albo nie wiem heavy metalem mam to serdecznie w dupie


Nie. Ty napisałeś, że BEZSPRZECZNIE i niemalże OBIEKTYWNIE(szkoda ze nie ma tam tego słowa, ale mozna wywnioskować) jest to doom metal, bo Ty tak uważasz.

Dominik napisał/a:
Wszechwiedza to coś czego nie mam, na szczęście Ty takowej też nie posiadasz, co jest raczej normalne, ale wydaje mi się że przesadzasz, wiesz zazdrość o cokolwiek wyniszcza człowieka, powoduje u niego jakieś dziwne napady, głupie myśli i tego typu sprawy, wiem o tym od pewnej psycholog która była na kursie dawno temu, mądra kobieta, chcesz do niej nr?


Nigdzie nie pisałem, że takową posiadam, a raczej wręcz przeciwnie, chociaż na doomie się znam.
Zazdrość? Czego mam Ci zazdrościć? :lol: Że dużo na forum postujesz? Made My Day.

Dominik napisał/a:
Wg mnie przydałby Ci się bo ostatnio coś Ci odwala z tym poczuciem...


Jestem szczery do bólu.

Dominik napisał/a:
ach ale mnie poniosła wena do pisania... kurde wiesz chyba jednak skorzystam z Twojej rady i moze do jakiegoś pisma zacznę pisać bo jak taki płodny w tekscie będę to wynikną z tego same profity, nie uważasz?


Idź do Wyborczej, oni uwielbiają przekręcać, chachmęcić i miec monopol na prawdę.
_________________
On - najmędrszy, on - wybraniec,
Gałgan z brzydką mordą psa
Poznał taniec, poznał taniec,
Hopsa, hopsa, hopsasa!!!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-25, 20:38   

Kurde zmoczyłeś spodnie? :O Chłopie masz kłopoty z pęcherzem, to się leczy/// Tak napisałem że nowy Draconian jest doom metalem, oczywiście połączonym z melodeathem ale w rezultacie końcowym wg mnie to jest doom/// Widzę że się nie domyślasz o co mi chodzi... trudno /// Wiem że jesteś szczery, tyle że napisałeś to do cytatu który dotyczył kompletnie czegoś innego ale fajnie wyszło i pośmiać się dało :DD /// Monopol na prawdę? To byłoby coś!! :DD
 
 
Pepuś 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/MHarris
Wiek: 33
Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 1266
Wysłany: 2010-02-25, 20:44   

Dominik napisał/a:
Kurde zmoczyłeś spodnie? :O Chłopie masz kłopoty z pęcherzem, to się leczy


Eh. Link do ironii sobie pominę.

Dominik napisał/a:
ak napisałem że nowy Draconian jest doom metalem, oczywiście połączonym z melodeathem ale w rezultacie końcowym wg mnie to jest doom


No i tak wypowiedziana opinia jest ok. Dla Ciebie doom, dla mnie gothic. Tylko nie pisz, że jeżeli to jest dla Ciebie gothic to tak jest i to jedyne wyjście.

Dominik napisał/a:
Widzę że się nie domyślasz o co mi chodzi... trudno


Rozwiń się bohaterze :D

Dominik napisał/a:
Wiem że jesteś szczery, tyle że napisałeś to do cytatu który dotyczył kompletnie czegoś innego ale fajnie wyszło i pośmiać się dało


HE_HE
_________________
On - najmędrszy, on - wybraniec,
Gałgan z brzydką mordą psa
Poznał taniec, poznał taniec,
Hopsa, hopsa, hopsasa!!!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-25, 20:49   

Wiem Pempuś że to ironia była też sobie z Ciebie jaja robię. /// Właśnie ja odniosłem takie wrażenie że to Twój i tylko Twój punkt widzenia jest słuszny, a tak nie jest. Ale widzę ze doszliśmy do sedna. /// Bohater? Hmmm gdzie? Jeśli do tej pory nie załapałeś to już nic Ci nie pomoże. Sorry
 
 
Pepuś 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/MHarris
Wiek: 33
Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 1266
Wysłany: 2010-02-25, 20:55   

Dominik napisał/a:
Wiem Pempuś że to ironia była też sobie z Ciebie jaja robię.


Go outside, talk to gurllzzz.


Dominik napisał/a:
Właśnie ja odniosłem takie wrażenie że to Twój i tylko Twój punkt widzenia jest słuszny, a tak nie jest. Ale widzę ze doszliśmy do sedna.


Uwielbiam Twoje bledne zalozenia :D

Dominik napisał/a:
Bohater? Hmmm gdzie? Jeśli do tej pory nie załapałeś to już nic Ci nie pomoże. Sorry


Widocznie nie mam o co, a może Ty po prostu nie wiesz wzsystkiego :D
_________________
On - najmędrszy, on - wybraniec,
Gałgan z brzydką mordą psa
Poznał taniec, poznał taniec,
Hopsa, hopsa, hopsasa!!!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-25, 20:59   

Jak ja nie lubię cytowac każdego zdania osobno ehhhh ale co zrobić... :/

Cytat:
Go outside, talk to gurllzzz.


Nie. :P

Pepuś napisał/a:
Uwielbiam Twoje bledne zalozenia :D


Ja uwielbiam Twoje... widać uwielbienie idzie w obie strony. Mam nadzieje że ograniczy się tylko do tego aspektu.

Pepuś napisał/a:

Widocznie nie mam o co, a może Ty po prostu nie wiesz wzsystkiego :D


Też uważam że nie masz o co, ale jednak coś w tym jest.
 
 
wisdom_tooth 


Last.fm: pogodnypesymist
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: A imię ich legion...
Wiek: 57
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 52
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2011-04-15, 10:50   

A miła informacja jest tak, że w czerwcu, a dokładnie 23 czerwca ukaże się nowy album pt A Rose for the Apocalypse . Mam nadzieję, że zespól pojedzie wtedy w jakąś trasę i może wreszcie zawita do Polski.
_________________

Ostatnio zmieniony przez wisdom_tooth 2011-04-15, 10:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100