• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
System Of A Down
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-28, 14:34   System Of A Down





Chochlera ale ja ich lubię... Ci amerykańscy Ormianie wydając płytę "Toxicity" mnie rozbili kompletnie... to od tamtego momentu jest ich może nie fanem ale można powiedzieć że ich lubię po prostu. Co w ich muzyce mnie urzekło...? Na pewno oryginalność kompozycji... nie ukrywajmy że w tamtych czasach ( :/ 2001) taki zespół był zjawiskowy... teraz już nie można o tym tego powiedzieć bo mnóstwo młodych bandów czerpię z ich twórczości garściami. Pomimo obecności znanych gatunków takich jak thrash, hardcore, groove, hard rock, muzyka ludowa (mało ale zawsze) a nawet elementy death metalu (niektóre riffy czy też wokale), panowie potrafili zrobić z tego miksturę ... nie boję się tego powiedzieć doskonałą...każda ich płyta to ładunek energii, wspaniałych melodii, super riffów i pięknych wokali Serji'a i na bidę Darona hehe. W USA od samego powstania tej kapeli (1997) ich muzyka przyciągała do siebie mnóstwo coraz to nowych fanów... w Polsce niestety nie było tak różowo. Bo przy okazji supportu Slayer, zespół SOAD został wstawiony między uwielbianego przez polską publikę Vader (wiadomo) a giganta thrash metalu SLAYER... mimo fenomenalnego występu Ormianie zostali wygwizdani...obrzucani butelkami przez bydło zgromadzone w spodku...żal na takie zachowanie się patrzy i ciężko się słucha relacji z takich wypadków... cóż SOAD już nigdy więcej do Polski nie zawitał... pewnie teraz by było inne przyjęcie ale ...cóż...Czytałem kiedyś wywiad z Serji'em i zapytany o tą sytuację wytłumaczył że nie dlatego nie przyjeżdżają do naszego kraju bo był ten incydent.. jest wiele innych powodów, głównie ekonomicznych (chodzi chyba o sprzedaż płyt w naszym kraju która przegrywa z internetem i serwerm Rapidshare.com)... Cóż narazie panowie zawiesili zespół na czas nieokreślony...Daron z John'em złożyli bardzo fajny zespół Scars On Broadway, Serji nagrał super płytę solową, a Shavo udziela się w projekcie Achozen... ja jednak mam nadzieje że kiedyś razem powrócą i nagrają wspaniały album!


Ostatni znany skład zespołu:
* Serj Tankian – wokal, instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna
* Daron Malakian – gitara elektryczna, śpiew
* Shavo Odadjian – gitara basowa, wokal wspierający
* John Dolmayan – perkusja


Dyskografia:
1998 System of a Down
2001 Toxicity
2002 Steal This Album!
2005 Mezmerize
2005 Hypnotize


Chop Suey (Live 2002)

Cudny Aerials

Toxicity

Lost in Hollywood!
 
 
REKLAMA 
SPOOOOOKY!

Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Wysłany: 2009-06-28, 14:44   

 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-06-28, 14:44   

ooo System of a Down znam tylko z płyty Toxicity i jeszcze jakiejś innej - jestem z tego bardzo zadowolony bo podobno inne nie są ciekawe - prawdę mówiąc nie spieszy mi się do poznawania tego zespołu - bardzo zniechęcił mnie taki Systemowy boom jakieś 3 - 4 lata temu - trochę źle mi się przez to ten band kojarzy. ale toxicity mnie pogniotła i jest świetna - moja ulubiona piosenka ich - najlepsza jaką nagrali moim zdaniem (choć cholera nie słyszałem 80% systemu... no ale niech będzie!!!)

POGO POGO POGO POGO POGO POGO POGO!!!!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-28, 14:51   

Powiem Ci nie zważaj na to co ludzie mówią i czy był na nich boom czy nie bo reszta płyt jest równie dobra... może nie tak monumentalne jak Toxicity ale też na wysokim poziomie...
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-28, 15:59   

Zniszczyli się tymi dwoma płytami z 2005 roku.. Mezmerize i Hypnotize.. gorszego gówna nie słyszałem w tamtym okresie. Mimo iz płyty miały dobre recenzje ( :lol: )
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-06-28, 16:07   

Otóż to, mnie też w ogóle nie wchodzą. Jak System to tylko Toxicity, świetny album na czele z utworem "Aerials". Ich absolutnie najzajebistszy kawałek ;)
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-28, 17:50   

Ja jak już chyba można było wywnioskować z opisu w Temacie lubię wszystkie ich płyty.... może nie wszystkie jednakowo ale napewno w każdej znajduje coś dla siebie... W sumie na Hypnotize/Mesmerize panowie trochę zelżeli, ich muzyka stała się bardziej thrashowo punkowa.. mimo tych zabiegów uwielbiam taki utwory jak "Lost in Hollywood", "B.Y.O.B." czy "Hypnotize"... są super. :DD
 
 
jaha 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2009
Posty: 1867
Skąd: Kamienice:))
Wysłany: 2009-06-29, 19:28   

hmmmmm... wokalista, którego imienia nie pamiętam (nic nowego) ma fenomenalny głos !! !! od samego słuchania Jego głosu orgazm gwarantowany !! !! hiii :DD uwielbiam Toxisity (czy jak się to pisze) i... taki wspaniały utwór którego nazwy nie pamiętam ale Jogi wie o co chodzi więc może później przypomni :DD :DD ale śpiewają coś tam na zmianę (i wokalista i gitarzysta) i tu cytuję: "Father Father Father Father..." :DD :bigeyes: (jeśli dobrze rozumiem bo jak powszechnie wiadomo język angielski nie jest mi bliski) :DD
już wiecie o co mi chodzi, wiecie ?? ?? hiiii :DD :DD :DD tak fajnie.... :DD
solowa płyta wokalisty też jest wspaniała a przynajmniej parę utworór - słyszałam ich chyba z 5 (mało ale zawsze coś) :DD
:chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk:
_________________
:chrust:i:pätyk:
 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-06-29, 19:41   

jaha napisał/a:
. taki wspaniały utwór którego nazwy nie pamiętam ale Jogi wie o co chodzi więc może później przypomni :DD :DD ale śpiewają coś tam na zmianę (i wokalista i gitarzysta) i tu cytuję: "Father Father Father Father..." :DD :bigeyes: (jeśli dobrze rozumiem bo jak powszechnie wiadomo język angielski nie jest mi bliski) :DD
już wiecie o co mi chodzi, wiecie ?? ?


"Chop suey" zakręcona Kobito !! :P
_________________

Ostatnio zmieniony przez Dymitr 2009-06-29, 21:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-06-29, 20:57   

Cytat:
parę utworór


:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
utworóry to są normalnie nie przeciekające!

ano chop suey :D Szwestro
:krzeslo: :krzeslo: :krzeslo: :krzeslo: :krzeslo: :krzeslo:
mam nową ulubioną emotikonę :D :D :D

co by świecić przykładem napiszę coś na temat - wczoraj zamówiłem toxicity żeby sobie przypomnieć i powiem Wam że bardzo przyjemnie mi się jej słucha. fajnie tak powrócić do czegoś co się znało kiedyś i jakby odkryć to na nowo. moi faforyci to utworzy "Shimmy" i "bounce!" Bounce gniecie z tym swoim tekstem o jednym kiju pogo i skaczących na nim wielu osobach...
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-29, 21:23   

Jezus Chrystus wszyscy nieświęci w niebo nie wzięci! Jaha ale ty piszesz...tylko się brechtać hehe

:mlotek2: :mlotek2: :mlotek2: :mlotek2: :mlotek2: :mlotek2: :mlotek2: :mlotek2: i ja mam!!

A słyszały już płytę Scars on Broadway?? Jak tak to co myślo na jej temat? A może założę "wontek" o ni a Jogu przezuci posty do tematu? he? :DD :DD :DD :DD
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-06-29, 21:29   

:bannn: ja też mam... :rotfl:

Za SOAD nie przepadam. Za wyjątkiem całkiem słuchalnego Toxicity następne są, jak na mój gust, bezcelowe. Nie przypadły mi w ogóle do gustu. Siakieś takieś... nie wiem, 'bez polotu'?
_________________

 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-06-29, 21:33   

Ja teraz SOAD nie słucham, bo mi się przejadł, ale uwielbiam w ich twórczości wszelakie ormiańsko-azjatyckie wstaweczki i akcent Serja :D
_________________


 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-06-30, 12:29   

Kiedyś ich słuchałem, w końcu od takich zespołów zaczynają żółtodzioby :> znam tylko Toxicity. Najbardziej lubię A.T.W.A i Areals (ten pierwszy ponoć dla Charlesa Mansona napisany :DD ) i jeszcze lubię Mr. Jack ale to chyba z innej płyty.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
Ostatnio zmieniony przez The Kaco 2009-06-30, 15:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-30, 14:45   

kaco napisał/a:
w końcu od takich zespołów zaczynają żółtodzioby


phiiii :mlotek2:

kaco napisał/a:
ten pierwszy ponoć dla Charlesa Mansona napisany :DD


Nie dla Mansona, poprostu goście z SOAD wykorzystali ten skrót tytuły od Mansona. A.T.W.A - Air, Trees, Water, Animals.

kaco napisał/a:
jeszcze lubię Mr. Jack ale to chyba z innej płyty.


Tak to jest utwór z "Steal This Album"
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-06-30, 14:57   

dominik napisał/a:

phiiii :mlotek2:

:DD naprawdę. Jeszcze rok temu dzieciaki nie chodziły z koszulkami MCR, 30STM tylko SOAD, Papa Roach czy Linkin Park :DD
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100