• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Megadeth
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-02, 23:55   Megadeth





Nie będę tu pisał o historii zespołu bo to mija się z celem. Megadeth to tak popularny i zasłużony zespół dla metalu że każdy kto słucha takiej muzyki musi znać Rudego i jego hordę, i oddać mu co jego czyli wielki szacunek. Megadeth wszak powstało niewiele później niż Metallica i nagrało mnóstwo płyt i to nie rzadko lepszych niż ich "koledzy" z Metallicy. Ale tak jak to już bywa Dave Mustaine w swojej karierze miał wzloty i upadki... wzloty to na pewno fenomenalne płyty z początku kariery aż do roku 1994. Gdy po wydaniu genialnej "Youthanasia" coś się sypnęło i wyszedł trochę kowbojski "Cryptic Wirtings" oraz popowy "Risk"... to na pewno był upadek alkoholowego rudzielca ale już w 2001 roku płytą "The Worlds Needs A Hero" powstał maszeruje ku lepszemu nagrywając dodatkowo dwie fenomenalne płyty. Na wrzesień anonsowana jest przez wydawcę Megadeth Roadrunner rec. następna płyta zespołu. Poczekamy zobaczymy, ale wątpię aby poziom nadchodzącego wydawnictwa był gorszy niż poprzedniczki z przed dwóch i pięciu lat.

Skład:
* Dave Mustaine – gitara prowadząca/rytmiczna, śpiew
* Chris Broderick – gitara prowadząca/rytmiczna
* James LoMenzo – gitara basowa
* Shawn Drover – instrumenty perkusyjne


Albumy:
* Killing Is My Business... and Business Is Good! (1985)
* Peace Sells... But Who's Buying? (1986)
* So Far, So Good... So What! (1988)
* Rust in Peace (1990)
* Countdown to Extinction (1992)
* Youthanasia (1994)
* Cryptic Writings (1997)
* Risk (1999)
* The World Needs a Hero (2001)
* The System Has Failed (2004)
* United Abominations (2007)

Hangar 18

Symphony of Destruction

99 Ways To Die

popowy Crush'em

Genialny Train Of Consequences

A Tout Le Monde

The Scorpion
 
 
REKLAMA

Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-07-03, 11:25   

_________________

 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-07-03, 11:25   

Nie znam... wiem, że są nazywani czasem gay metal :P ale... mam całą dyskografię :DD to było tak... kolega taty przywiózł z UA różne płyty, niby oryginalne - okładka etc. włączyliśmy do magnetofonu ale nic nie było :D w końcu włączyłem na kompie, a to wszystkie albumy na płycie, w formacie mp3.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-07-03, 13:09   

kaco napisał/a:
Nie znam... wiem, że są nazywani czasem gay metal :P


Nie pomyliło Ci się coś przypadkiem? :P
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-03, 13:11   

kaco napisał/a:
gay metal


What? :/ Skąd taka nazwa i raczej pomyłka z kapelami glam metalowymi albo metalcorem. Megadeth to legenda thrash metalu więc wątpię aby ktoś mógł ich tak nazwać chyba że ze złośliwości, nie znając ich muzy.
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-07-03, 13:19   

Shit :D już nie pamiętam. Ale jest pewna grupa zespołów, tak nazywanych :DD noo Edga zapytajcie :DD do tej grupy należy m.in. Iron Maiden, jakiś zespół na M (byłem w 100% przekonany, że to Megadeath) i właśnie kapele glam metalowe.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-07-03, 13:20   

Pewnie chodzi o Manowara :P
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-07-03, 13:21   

Cytat:
Pewnie chodzi o Manowara :P

Haaaaaaa! to był Manowar :DD exactly. Przepraszam :DD nie no, zrehabilituje się i posłucham... w końcu mam całą dyskografię.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-03, 13:23   

kaco napisał/a:
Iron Maiden


A tu ja się nie zgodzę... nie widzę nigdzie tu prężących swoje klaty umięśnionych kolesi... już bardziej do tego by pasował Judas Priest.. Choć uważam że takie określenia wychodzą wtedy gdy patrzy się na image a nie na muzykę... a to jest very poważny błąd....

Cytat:
Pewnie chodzi o Manowara :P


To na pewno hehe
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-07-03, 17:59   

nie wiem... nie mogę się do nich przekonać, wkurza mnie ten rudzielec co go wołają Mustaine. Jego głos mi nie leży, a to kładzie całą kapelę na blacie...


Domin, Kaco już wyjasnil, ze chodzilo o "Samowara" :)
Megadeth nie jest takie spedalone, w sumie to chyba w ogole nie jest.

Ale nie wiedzą jak się pisze śmierć po angielsku!! :saywha: :lol: :rotfl: :dfinga:
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-19, 14:33   

Do sieci trafił nowy kawałek Megadeth... nazywa się "1 320" z nadchodzącego albumu "End Game" który ma się ukazać we wrześniu....I jak to bywa z Davem nie zawodzi ostatnio i chyba tak tez pozostanie bo nowy kawałek łoi dupsko aż miło... utrzymany jest w starym stylu, coś koło "Rust In Piece"... a oto on http://www.youtube.com/watch?v=7JHJNzUYM6M
 
 
abomination 


Wiek: 25
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 39
Wysłany: 2009-08-25, 15:15   

Megadeth>Metallica
_________________
My middle finger rised
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-08-25, 15:21   

Truizmy, truizmy.
 
 
 
marcinq
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-28, 09:52   

edgeofthorns napisał/a:
nie wiem... nie mogę się do nich przekonać, wkurza mnie ten rudzielec co go wołają Mustaine. Jego głos mi nie leży, a to kładzie całą kapelę na blacie...


Dla mnie właśnie jego głos sprawia, że muzyka Megadeth jest jeszcze bardziej wyjątkowa ;)
Ale nie każdemu taki wokal podchodzi, tak jak mi nie podchodzi bekanie do mikrofonów misiów panda na scenie black metalowej, tak Tobie nie podoba się wokal Mustaine'a i tyle.

Cytat:
Ale tak jak to już bywa Dave Mustaine w swojej karierze miał wzloty i upadki... wzloty to na pewno fenomenalne płyty z początku kariery aż do roku 1994.


Warto tu nadmienić, że podczas jednego takiego "upadku", gdzie Dave Mustaine był na odwyku wraz z Ellefsonem, kapela miała się rozpaść. Megadeth powraca. Po długich poszukiwaniach gitarzysty (gdzie jednym z kandydatów był Dimebag Darell), postawiono na Marty'ego Friedmana z Cacophony. Jak się później okazało, wraz z Mustainem przez tę parę lat, stworzyli jeden z najlepszych duetów gitarowych w historii ciężkiej muzyki. Wracając do sedna, 24.IX.1990 na światło dzienne wychodzi płyta Rust In Peace. Nie będzie grzechem jak nazwę tę płytę jednym z najlepszych wydawnictw w historii metalu. Absolutne 10/10. Płyta, która, pod względem zaaranżowania, wykonania, treści i poziomu instrumentalnego kasuje całą dyskografię Metalliki. Bo prawda jest taka, tak jak Mustaine/Friedman NIKT NIKT NIKT wtedy tak nie grał na scenie metalowej. Płytę cechują niezwykle skomplikowane partie gitarowe, zarówno riffy (z których Rudy słynie), jak i megapokręcone solówki, energiczna, "łamana" perkusja i świetny bas Ellefsona. Absolutnie moja ulubiona płyta ever.


Cytat:
już w 2001 roku płytą "The Worlds Needs A Hero" powstał maszeruje ku lepszemu nagrywając


Też racja, każda kolejna płyta była już tylko lepsza. Megadeth wyszło oficjalnie z dołka. Ale najważniejsze, jak się okazało, było wciąż przed nami... ;)

Cytat:
Poczekamy zobaczymy, ale wątpię aby poziom nadchodzącego wydawnictwa był gorszy niż poprzedniczki z przed dwóch i pięciu lat.


Masz na myśli Endgame? Nie mam jeszcze, ale słyszałem kilka razy, i mogę śmiało Cię zapewnić, że to najlepsza płyta zespołu wydana od R.I.P ;)

Dodam tylko, że to mój ulubiony zespół ;)

Aaa. Jako ciekawostkę można dodać, że jedno z wydawnictw Rudego, mianowicie Peace Sells...but Who's Buying? uważane jest za kamień milowy w thrash metalu, który miał największy wpływ na muzykę metalową w tamtej dekadzie.

AVE! :patyk:
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-28, 18:18   

marcinq napisał/a:
Płyta, która, pod względem zaaranżowania, wykonania, treści i poziomu instrumentalnego kasuje całą dyskografię Metalliki.


Ja bym tu nie przesadzał. Wszak wiadomo nie od dziś że taki albumy jak "...And Justice For All" stoi na równi z wspomnianym przez Ciebie "R.I.P.". Na w/w dziele Metallicy James i Lars skomponowali równie mocne i równie zaawansowane utwory co Rudy z kolegami. Ja bym z takimi odważnymi wypowiedziami się na Twoim miejscu wstrzymał.
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-10-28, 18:20   

IMO:

RiB Slayera>RiP Megadeth>JfA Metalliki.

To tak z największych klasków thrashu. Niemniej jednak wszystkie warte uwagi.

Co mam ogarnąć z Megadeth skoro znam RiP oraz UA? Proszę o polecenie płyty. Dodam, że RiP podobał mi się bardziej od UA, ale oba krążki mnie zadowoliły.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100