• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
SLAYER
Autor Wiadomość
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-10-28, 18:38   

Niesamowicie zasłużona dla metalu kapela. W ich twórczości widać chyba najbardziej, ze wszystkich gigantów thrashu, że gatunek ten powstał przy udziale hardcore punka. Kamień milowy muzyki ciężkiej. Od 27 lat grają i zabijają bardzo szybkim, technicznym thrashem. Początkowy okres działalności uważam za świetny. Spadek jakości płyt Slayera nastąpił wraz z wydaniem krążka Divine Intervention. Na szczęście na Christ Illusion Slayer powraca do dawnej chwały. Szkoda tylko, że najnowsza płyta ma być ostatnią tego zespołu. Niestety Tom Araya nie ma już takiego wokalu jak kiedyś. Wiadomo, lata lecą. Cóż czekamy na płytę i na soniczny rozpierdol.

Tak z grubsza poszczególne oceny płyt jakie znam:
Shows No Mercy - 5+/10(za dużo heavy dla mnie)
Hell Awaits - 6+/10
Reign In Blood - 9/10
South Of Heaven - 8/10
Season In The Abbys - 8/10
Undisputed Attitude - 3/10
Diabolous In Musica - 4/10
Chirst Illusion - 7/10

Epki:
Haunting The Chapel - 4/10
Eternal Pyre - 6/10
 
 
 
REKLAMA

Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wysłany: 2009-10-28, 21:10   

 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-28, 21:10   

pp3088 napisał/a:
Reign In Blood - 9/10
South Of Heaven - 8/10
Season In The Abbys - 8/10


U mnie te płyty mają 10/10, to dla mnie klasyka, geniusz niepowtarzalna, tyle że Pepuś zapomniałeś o "Divine Intervention" i "God Hates Us All"... jak oceniasz te? Wg mnie na "Divine Intervention" wcale nie spadła im forma ale produkcja lekko kulała, a utwory kopią dupsko jak na 3 poprzednich albumach które są bezwzględnymi klasykami jak wspomniałem.
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-10-28, 21:16   

W sumie właśnie skończyłem słuchać po raz wtóry Season In The Abbys i moja ocena rośnie o 1 :D Tytułowy kawałek to geniusz.

Divine Intervention znam raczej słabo, średnio leży mi ta płyta właśnie przez produkcję. Dałbym ocenę około 6-7/10.

God Hates Us All nie znam jeszcze wystarczająco by go oceniać, raptem 2 przesłuchy były. Bez jakiś większych odczuć niestety.
 
 
 
marcinq
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-28, 22:59   

Ja dla Reign In Blood mam 10/10, bardzo lubię również Diabolus In Musica za melodyjność (zajebiście słucha się "Stain of Mind!), a Christ Illusion - chyba zbyt surowa ocena ;) Ale to tylko moje zdanie.

Slayer to Slayer. Rozpierdol na całego. Jeden z najlepszych duetów gitarowych ever (King/Hanneman), zaliczany obok Mustaine/Friedman (Megadeth) i Downing/Tipton (Judas Priest) do absolutnej czołówki. Jeden z najlepszych perkusistów - Dave Lombardo. Basista przeciętny, ale śpiewa wykurwiście, szczególnie na Reign In Blood. Co do nowego wydawnictwa - zobaczymy czy faktycznie okaże się ostatnią płytą tej jakże wielkiej legendy thrash metalu ;)
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-10-28, 23:06   

marcinq napisał/a:
Ja dla Reign In Blood mam 10/10


Z punktu widzenia historii muzyki należy się tej płycie taka notka, ale średnio mnie ona rajcuje. Jest świetna, ale brakuje mi czegoś. Chociaż uważam, że jej się należy.

marcinq napisał/a:
Christ Illusion - chyba zbyt surowa ocena


Może troszkę, bo płytka zacna, muszę się zastanowić jeszcze nad nią.

Thrash nie jest moim ulubionym gatunkiem metalu, gdyby tak było można dodać +1 do oceny każdej płyty.

Diabolous In Musica może jest fajne jako płytka, ale nie jako płytka Slayera. Tam melodyjność mi mnie pasuje, wole taką z SITA.
Ostatnio zmieniony przez pp3088 2009-10-28, 23:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
marcinq
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-28, 23:12   

pp3088 napisał/a:
Diabolous In Musica może jest fajne jako płytka, ale nie jako płytka Slayera. Tam melodyjność mi mnie pasuje, wole taką z SITA.


Ja Diabolus In Musica strasznie lubię szczególnie jak popiję :DD - dobry headbanging jest :DD Co do SITA - fakt, dosyć melodyjna, mroczna i zarazem przemyślana płyta.
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 11:17   

Powiem Wam szczerze że album ten z początku wchodził mi bardzo ciężko. Po pierwszych dwóch przesłuchaniach byłem wręcz trochę zmieszany bo i brzmienie gitar mi nie bardzo pasowało a i niektóre utwory jakieś takie dziwne. Ale z każdym razem gdy słuchałem "World Painted Blood" ten krążek coś przede mną odkrywał. No i na dzień dzisiejszy jestem po przesłuchaniu ok 12 - 14 razy tego wydawnictwa i muszę powiedzieć że jest bardzo dobrze. Pierwsze skojarzenie które mi przychodzi po wsłuchaniu sie w niego to - "Divine Intervention"... Wiem że krążek z 1994 roku różni się od tego pod wieloma względami ale tu raczej chodzi mi o brzmienie gitar, czyli suche riffy, krótkie i błyskawiczne jak pociski. To wszystko wg mnie charakteryzuje oba te krążki i muszę przyznać że jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy bo lubię "Divine Intervention". Na "World Painted Blood" Slayer wrócił końca lat 80-tych i początku 90-tych kiedy to wychodziły ich najlepsze wydawnictwa, każdy kawałek praktycznie ma ten klimat, a mój ulubiony "Snuff" to już wręcz klimatem prehistoryczny killer, to solo na początku utworu przypomniało mi od razu "Captor of Sin", Beauty Through Order" znowu przypomina miejscami troszkę "South of Heaven". I takich nawiązań na tym albumie jest sporo, nawiązań do klasyków ze swojej dyskografii. Tom ma niby problemy z głosem... :O kurde gdzie? kiedy? jak? Przecież jego partie brzmią jakby był rok 1990-ty... kurde!! Sola także niszczą, są jadowite i szybkie jak błyskawice, kąsają słuchacza aż miło. Nie wiem co tu jeszcze pisać, bo chyba nie ma co... Slayer nagrał kolejną bardzo dobrą płytę... co tu dużo mówić ocena jak najbardziej najwyższa!! A i jeszcze coś. To nie jest ostatnia ich płyta... nie wierze w to. To są tylko takie gadki gości z zespołu by tylko podgrzać atmosferę... moim zdaniem!!
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-11-05, 11:20   

Dominik napisał/a:
To nie jest ostatnia ich płyta... nie wierze w to. To są tylko takie gadki gości z zespołu by tylko podgrzać atmosferę... moim zdaniem!!


Komercha ?? ;) :P
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 11:24   

Dymitr napisał/a:
Komercha ?? ;) :P


Raczej chwyt marketingowy ... jakich tysiące w metalowym światku... nawet podziemnym.
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-11-05, 13:17   

Dominik napisał/a:
Raczej chwyt marketingowy ...

Haha, no nie mogę z Ciebie Domin. Już któryś raz z rzędu boisz się powiedzieć "komercja" i zatępujesz to "chwytem marketingowym. A czymże jest chwyt marketingowy niżeli czystą komercją ?;) Każdy zespół jest komercyjny.. czy Ci się podoba to czy nie :)
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 13:39   

Therion napisał/a:
Haha, no nie mogę z Ciebie Domin. Już któryś raz z rzędu boisz się powiedzieć "komercja" i zatępujesz to "chwytem marketingowym. A czymże jest chwyt marketingowy niżeli czystą komercją ?;) Każdy zespół jest komercyjny.. czy Ci się podoba to czy nie :)


Therry jak nie możesz to puść... sprawa jest prosta. Wiem że każdy zespół jest komercyjny, niejednokrotnie to podkreślałem, ale komercja jest bardziej złożonym określeniem. Pierwsze wg mnie to robienie czegoś czysto dla kasy... drugie to robienie czegoś co sie lubi, co daje przyjemność i zarabianie na tym. Wg mnie Slayer jest w tej drugiej grupie. O tym że Slayer odchodzi powiedziałem że to raczej chwyt marketingowy gdyż jakbym napisał komercja to kłóciło by mi się to z postawą tego zespołu w przeciągu swojej kariery. A chwyt marketingowy, odnosi się wg mnie do własnie tej drugiej grupy w której dumnie zasiadają także goście z Darkthrone czyli guru black metalowego podziemia bo ile razy to się słyszało różne zapowiedzi które i tak się nie sprawdzały po wydaniu ich płyty... a Darkthrone tak jak i Slayer nie można nazwać zespołem stricte komercyjnym. Poza tym to że bedzie to ostatni krążek Slayer to rozdmuchały media... w jednym z wywiadów Tom powiedział że nie wyobraża sobie aby w wieku 60 lat biegał po scenie i machał łbem i że to wydawnictwo bedzie jednym z ostatnich w ich karierze... a media dodały że Slayer odchodzi po tym krążku i koniec... Dla mnie to wręcz niejasny chwyt marketingowy, ale na pewno nie czysta komercja jak to nazwałeś. Poza tym mówie to co uważam za słuszne... czasami cedzę słowa bo wg mnie nazwanie niektórych zespołów komercyjnymi tylko dlatego że pomimo zajebistej muzy zarabiają pieniądze jest chamskim posunięciem. o!
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-11-05, 19:39   

Dominik napisał/a:
Therry jak nie możesz to puść... sprawa jest prosta.

Tylko tyle ciekawego widzę w tej wypowiedzi. Puszcze... właśnie ide na kac kupę.
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 20:06   

Cytat:
Tylko tyle ciekawego widzę w tej wypowiedzi. Puszcze... właśnie ide na kac kupę.


Czyli ciekawa dyskusja się kończy? Ufff :P
 
 
marcinq
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 21:51   

Dominik napisał/a:
Czyli ciekawa dyskusja się kończy?


Czy próbę "zacytowania" się na śmierć i śmiertelnego molestowania klawiatury można nazwać dyskusją? ;)
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 21:55   

marcinq napisał/a:

Czy próbę "zacytowania" się na śmierć i śmiertelnego molestowania klawiatury można nazwać dyskusją? ;)


O co Ci kurwa chodzi? Naprodukowałem się w kutas by napisać co sądzą najpierw o płycie a potem chciałem napisać coś o rzekomej "czystej komercji" zespołu Slayer a ty mi tu wytykasz cytowanie i molestowanie klawiatury? To co mam pisać jak inni? np:

Cytat:
Komercha ?? ;) :P

czy
Therion napisał/a:
Tylko tyle ciekawego widzę w tej wypowiedzi. Puszcze... właśnie ide na kac kupę.

gdzie takie wypowiedzi gówno wnoszą do rozmowy? Daruj sobie koleś...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100