• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Crowbar
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-05, 09:41   Crowbar





Crowbar to 1000 tonowa machina...to walec miażdżący czaszkę...to 10 tonowy młot (znajomo?) który kruszy kości... te wszystkie określenia to są bardzo lekkie jeśli chodzi o muzykę tego zespołu... aby poznać prawdziwą moc, potęgę i ciężar tego tworu trzeba go posłuchać... nie ma innego wyjścia. Crowbar pochodzą z Nowego Orleanu... a jakże...W 1987 roku Kirk Windstein i Jimmy Bower (obaj znani z zespołu Down) grali w kilku zespołach które z czasem przerodziły się właśnie w Crowbar... Ich muzykę określa się jako Sludge metal ale ja słyszałem coś takiego jak Doomcore... mnie akurat tu etykietki nie interesują bo wolę posłuchać miażdżących dźwięków niż się w to bawić. Ulubiony album? TO dla mnie oczywiście "Crowbar" z 1992 roku którego producentem był Phil Anselmo...ba sam zaśpiewał w kilku utworach robiąc jeżące włos na głowie chóry do anty-śpiewu Kirka... to właśnie na tym albumie jest przegenialny i wspaniały
Existance Is Punishment . Zdecydowanie najlepszy utwór w ich karierze... Pozostałe albumy tez są świetne, jedne lżejsze i łatwiejsze w odbiorze jak "Equilibrium" inne praktycznie nie do strawienia "Life's Blood for the Downtrodden". Na ten rok Kirk zapowiada nową płytę zespołu... czekam z niecierpliwością.



Skład:
* Kirk Windstein – gitara/śpiew
* Patrick Bruders – gitara basowa
* Steve Gibb – gitara/śpiew
* Tommy Buckley – perkusja

Dyskografia:
* 1992 Obedience Thru Suffering
* 1993 Crowbar
* 1995 Time Heals Nothing
* 1996 Broken Glass
* 1998 Odd Fellows Rest
* 2000 Equilibrium
* 2001 Sonic Excess in Its Purest Form
* 2005 Life's Blood for the Downtrodden


All I Had (I Gave)

Planets Collide

Dreamweaver - piękny utwór!!!! - cover Gary'ego Wright'a

I Feel The Burning Sun

Like Broken Glass
 
 
REKLAMA 

Dołączyła: 07 Kwi 2009
Posty: 1867
Wysłany: 2009-07-05, 10:08   

 
 
jaha 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2009
Posty: 1867
Skąd: Kamienice:))
Wysłany: 2009-07-05, 10:08   

w teledysku "All I had" "śpiewający pan" ma nie ładną mimikę twarzy :DD hmmm... utwór przypomina zdeczka klimat soulfly'owski.. hmmm tyle że Soufly mi podchodzi i przyjemnie tak sobie przy nim posiedzieć, z kolei ten band tutaj Crowba (jeśli nie popierdoliłam nazwy) nie widzi się moim zacnym oczętom. przyznam, że przesłuchałam tylko ten jeden utwór i nawet nie mam ochoty na słuchanie następnego - tak więc szału ni ma. :bigeyes:
:DD :DD tyaaaa... :DD :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk:
_________________
:chrust:i:pätyk:
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-05, 10:20   

Mój Boże!!! Jak zobaczyłem twój post tutaj to się chochlernie zdziwiłem... i pomyślałem czyżby jej cię CROWBAR podobał? Nie możliwe.... ale wszystko wróciło do normy hehe...

... fakt zespół nie jest łatwy w odbiorze i po jednym utworze także ciężko załapać sens tej muzyki... co do skojarzeń z Soulfly to... hmmm ciężko mi jest coś znaleźć wspólnego... może z najnowszą płytą Max'a "Conquer"? Choć tez chyba nie bardzo :DD
 
 
jaha 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2009
Posty: 1867
Skąd: Kamienice:))
Wysłany: 2009-07-05, 10:47   

hmmm... no ale cóż.. :DD mi się nie widzi ten band ale.. trudno :DD :DD hiiiiiii :DD :DD
:chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk:
_________________
:chrust:i:pätyk:
 
 
 
abomination 


Wiek: 25
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 39
  Wysłany: 2009-07-06, 11:19   

Muzyka Crowbara przetacza się po słuchającym jak jakiś cholerny buldożer, równając z ziemią wszystko co spotka na swojej drodze. Kapela przepotężna, ale narazie niestety cichutko o nich. Kirk obiecał że będzie nowa płyta i trasa po europie ale niestety wciąż nic z tego się nie zdarzyło... Jakby wogóle zrobili trasę z Hatebreedem to byłby już dzień dziecka... Jak narazie pozostaje tylko czekać... A na Downie udało mi się złapać piórko Kirka :D
_________________
My middle finger rised
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100