• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Iron Maiden
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-06, 13:38   Iron Maiden




Ten zespół znają wszyscy...nawet ci co z metal i rockiem nie mają za dużo wspólnego...każdy tak jak Metallice zna Iron Maiden. Wszak jest to jeden z najsławniejszych i co tu dużo mówić jeden z najlepszych zespołów heavy metalowych na ziemi. Od 1980 roku nagrywają dobre albumy...może nie wszystkie udały im się tak wspaniale jak choćby "Powerslave" czy "The Number of The Beast" albo naprawdę super "Brave New World", ale nie można powiedzieć że mają na swoim koncie słabą płytę. Ja dużo tu nie będę się produkował bo nie ma sensu... te płyty które w/w są dla mnie najlepsze, ale i na innych znajduje mnóstwo przyjemności. Kiedyś zasłuchiwałem się w i muzyce ale z czasem poznawałem mnóstwo innych zespołów i IM zeszło gdzieś na boczny tor... ale ciągle ich szanuje, ciągle wracam co jakiś czas do ich twórczości, nigdy nie powiem że to z dupy zespół jest bo zbyt wiele zrobili dla muzyki bez której nie mogę żyć!


Skład:
* Steve Harris – bass, backing vocals, keyboards
* Dave Murray – guitars
* Adrian Smith – guitars, backing vocals
* Bruce Dickinson – lead vocals
* Nicko McBrain – drums, percussion
* Janick Gers – guitars, backing vocals

Dyskografia:
* Iron Maiden (1980)
* Killers (1981)
* The Number of the Beast (1982)
* Piece of Mind (1983)
* Powerslave (1984)
* Somewhere in Time (1986)
* Seventh Son of a Seventh Son (1988)
* No Prayer for the Dying (1990)
* Fear of the Dark (1992)
* The X Factor (1995)
* Virtual XI (1998)
* Brave New World (2000)
* Dance of Death (2003)
* A Matter of Life and Death (2006)


Fear Of The Dark

Hallowed Be Thy Name

Run To The Hills

The Trooper

Number Of The Beast
 
 
REKLAMA 
BANNED

Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Wysłany: 2009-07-06, 14:18   

_________________

 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-07-06, 14:18   

Pewnie posypią się tu zaraz negatywne komentarze.

Zespół mnie już ciutkę znudził, niemniej i tak bardzo go lubię.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Dymitr 2009-07-06, 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-07-06, 14:44   

Dymitr napisał/a:
Pewnie posypią się tu zaraz negatywne komentarze.


Nie chce mi się. Dla odmiany napiszę, że Brawe New World najbardziej mi się podobał ;)
_________________

 
 
 
Jeremy 
PJRockRoomLider


Wiek: 29
Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 117
Wysłany: 2009-07-06, 18:35   

Od niedawna zaczęłam przygodę z Iron Maiden. Widzę, że dominik polecił albumy - przesłucham bankowo :) Na razie wsłuchuję się w pierwszy album i Prowler mnie powalił :)
_________________
Searching hope, I'm shown the way to run straight
Pursuing the greater way for all... human light.
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-07-06, 20:27   

Dość późno zaznajomiłem się z tym bandem.. bo zawsze mi się śmiać z nich chciało (i w sumie to czyniłem:P). Ale w końcu za namową kolegi przesłuchałem wszystkie ich płyty i teraz też nie raz wracam do ich muzyki. Bardzo dobra kapela :P
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-12-28, 22:17   

Hmmmmmm, nie wiem jak na Jahowej liśćie, ale na mojej ten zespół jest... nie wiem gdzie. Najbardziej lubię pierwszy album! tatadada! mam bardzo dziwne odczucia słuchając tego zespołu, np. jak słucham Transylvania to w głowie mam geja ubranego w obcisłe skórzane spodnie i kamizelkę, ruszającego tułowiem jakby miał hula hop i machającego lassem :/
Mają chojowe okładki! ale to nie odkrycie. Ten zespół kojarzy mi się, z Amerykańskim gingerem w okularach zbierającym komiksy Marvela.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
Ostatnio zmieniony przez The Kaco 2009-12-28, 22:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kapitan żbeak 


Last.fm: graalbandbartek
Ulubiony muzyk: Dio/dUg Pinnick/Schaffer
Wiek: 35
Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 39
Skąd: inąd
Wysłany: 2009-12-29, 11:59   

Szczerze mówiąc, nie kumam sensu istnienia takiego tematu. ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez kapitan żbeak 2009-12-29, 11:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jaha 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2009
Posty: 1867
Skąd: Kamienice:))
Wysłany: 2009-12-29, 17:25   

Na jahowej liście są nigdzie. nie wiem co oni takiego grają - nazwa mi znana ale nie mam żadnego songa którego moglabym im przypasować.. hmmm poprostu nie kojarze teraz i nie mam ochoty na zgłębianie tegoż bandu.
Jahowa lista i ranking oceniają ten band niezwykle surowo !! !!
- 3 !! !! !! tyyyaaaaaaaaa....... :DD :DD :DD :DD
:chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk:
_________________
:chrust:i:pätyk:
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-12-29, 20:17   

Cytat:
Iron Maiden

jaha napisał/a:
nie wiem co oni takiego grają


:rotfl: :rotfl: to samo od ponad dwóch dekad! :rotfl:

Kaco:
http://www.youtube.com/watch?v=N6lX3wYqCTo - imho lepsze, o niebo, wykonanie. ;)
_________________

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-12-29, 20:30   

Mi też się bardziej podoba to wykonanie Ided Earth.

Transylvania to chyba najlepszy kawałek IM :P pewnie dlatego, że to instrumental. Gdyby zmienili wokalistę zrobiliby duży krok w przodu, a jakby raczyli pobawić się z innymi przesterami to już w ogóle byliby lepsiejszym zespołem :P wydaje mi się, że gitarzyści technicznie są dobrzy (a może i bdb), ale te przestery psują wszystko - te ich utwory mogłyby spokojnie być w grach na pegazusa :/ już sobie wyobrażam Adamsów a w tle Transylvania :P
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
Ostatnio zmieniony przez The Kaco 2009-12-29, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-12-29, 21:46   

Widzę Kaco że słabo znasz ten zespół, bo pierniczysz głupoty. I mówię to jako koleś który lubi się z nich pośmiać :)
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-12-29, 22:13   

Nie no... do przesterow nie ma sie co przyczepiac. 500 lat temu nie bylo specjalnego wyboru. Distorszyn przypominał brzęczącą sprężynę w emaliowanym garnku... :P

Technicznie są b. dobrzy. Ale i tak ssą :rotfl:

"Wgle" to "uświadomiłem" sobie ostatnio właśnie, że gdyby ich "dociążyć" poprzez wstawienie jakichś tam przesterów rzędu "metalcore" czy coś tego prokroju brzmienia i wstawienie jakiegos "growlospedalonego" wokalu powstałby sztandarowy zespol MC. No, może troszkę perkę zmodernizować. Tak czy inaczej... wiele kapel, o ktorych slysze teraz mają ten sam, charakterystyczny, galopujący styl riffow.
A później przyjdzie taki ktoś i powie, że ta, nowa kapela, ta banda szczyli wymyśliła "coś nowego"... i są awankurwagardą.
_________________

 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-12-29, 22:38   

Cytat:
Widzę Kaco że słabo znasz ten zespół, bo pierniczysz głupoty. I mówię to jako koleś który lubi się z nich pośmiać

To prawda, znam 3 albumy (i to chyba te najbardziej znane), nie chciałem się wgłębiać bo słyszałem, że wszystkie takie same :P

edgeofthorns napisał/a:
500 lat temu nie bylo specjalnego wyboru.

:rotfl:

No tak, to był 75r. jak zaczynali. Ale mogli coś wykombinować :P nie mówię tu o takich jakie używała Pantera czy Meshuggah ale przecie flanger był, RAT chyba wchodził, Velvet Undertground w Venus in Furs też zaedwabistego użyli, Black Sabbath też świetny mieli (ale IM pewnie nie chciało takiego samego co jest zrozumiałe), echa były.

edgeofthorns napisał/a:
galopujący styl riffow

No tak... czyli ten pedał, którego sobie wyobrażałem był cowboyem :DD
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
Ostatnio zmieniony przez The Kaco 2009-12-29, 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Yogi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-30, 10:29   

Zespół odegrał dla mnie dużą rolę w wejściu w "metal" kiedyś lubiłem i to bardzo, byłem w Chorzowie w 2005roku. a obecnie słucham sporadycznie, znudzili się mi. Mimo to szanuje.
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-12-30, 12:57   

kazdy mial to swoją sciezkę ;)
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100