• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
I
Autor Wiadomość
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-07-06, 13:38   I



Zdarza się, że kiedy kapela osiąga szczyt popularności i się rozpada (jak immortal, po SoND), to muzycy tak czy siak powracają na scenę, w nieco nowym "kubraczku".
Dokładnie to uczynił frontman Immortala - Abbath, zbierając różnych muzyków znanych z norweskiej sceny metalowej i zakładając projekt o prostej nazwie "I"
Ich debiut nie jest kontynuacją kierunku obranego wcześniej przez immortal, jednakże nie jest także całkowitym wyparciem się dawnego stylu.
Określenie "Blackened Heavy Metal" chyba najdokładniej opisuje to ,co się dzieje w ich muzyce. Czuć tam wpływy black metalowe, niemniej sama muzyka jest oparta na klasycznej heavy metalowej technice, a nie na kvltowym mroźnym norweskim metalu.

Czasem słychać również przebijające się dźwięki kojarzone z tzw. "Viking metalem" a czasem zdaje się słyszeć jakby Motorheadowskeigo rock&rolla

Nie jestem pewien, czy komukolwiek tutaj przypadnie taka muzyka do gustu (poza Dominikiem, który wszystko lubi :P ), ale warto spróbować.



Członki:

Olve Eikemo (Abbath)
wokal/gitara (Immortal, Old Funeral)

Arve Isdal (Ice Dale)
gitara (Audrey Horne, Enslaved, Malignant Eternal, Trinacria)

Tom Cato Visnes (T.C. King)
bas (Audrey Horne, Gorgoroth, Jotunspor, Sahg)

Armagedda
gary (Immortal)



Dyskotekografia:

Between Two Worlds
2006 Nuclear Blast


Spis ścieżek

1. The Storm I Ride
2. Warriors
3. Between Two Worlds
4. Battalions
5. Mountains
6. Days of North Winds
7. Far Beyond the Quiet
8. Cursed We Are



The Storm I Ride


Betwen two Worlds


Far Beyond Quiet
_________________

 
 
 
REKLAMA

Wysłany: 2009-07-06, 14:44   

 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-06, 14:44   

Znam ten zespół ale niestety w ogóle nie spasował mi ten black/rock'n'rollowy styl który prezentuje Abbath... Wolałem go w Immortal i chyba się doczekam płyty tego zespołu. Co do I to jeszcze musze powiedzieć ze taka muzyka jest spoko, lubię takie połączenia ale jakoś to co stworzył Abbath do mnie nie przemawia .... i jak to mówi mój wiesniacki kumpel "Sorry Bejbe jo nie chciął"
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-07-06, 15:18   

dominik napisał/a:
Wolałem go w Immortal i chyba się doczekam płyty tego zespołu


Immortal nigdy mi nie podchodziło, to natomiast jak najbardziej. (może dla tego, że odrobinkę się ze Swansongiem kojarzy) A płyty chyba się doczekasz, bo wygląda na to ,że Abbath cuśtam działa.
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-06, 15:28   

No fakt doczekam się bo płyta wychodzi 25 września tego roku i nazywa się groźnie i okrutnie hehe "All Shall Fall" ... nieprawdaż że ładnie hehe
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-07-06, 15:38   

dominik napisał/a:
No fakt doczekam się bo płyta wychodzi 25 września tego roku i nazywa się groźnie i okrutnie hehe "All Shall Fall" ... nieprawdaż że ładnie hehe


Ciekawe, czy będzie nagrany promujący klip video, równie wyszukany jak ""Call of The wintermoon "
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-06, 15:56   

Dobre Dymitr... zawsze ten klip mnie do łez rozśmieszał hahaha, fakt Immortal mają koszmarne teledyski ale muza jak dla mnie bardzo dobra ha
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100