• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Defying
Autor Wiadomość
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-07-17, 19:41   Defying

No więc to jest ta kapela w której gra mój facet. Grają progresywny metal. Nie ma się co dużo rozpisywać... Najlepiej sami posłuchajcie. Demo zostało nagrane na przełomie czerwca i lipca.


Skład:

Rafał Warnieło - gitara rytmiczna,
Dominik Pliszko - gitara solowa,
Paweł Siemaszko - bas,
Tomasz Semeniuk - perkusja

Na Myspace i Last.fm można posłuchać utworów i pobrać je za darmo:

http://www.myspace.com/defyingband

http://www.lastfm.pl/music/Defying

Zależy mi na tym, żebyście ściągnęli, posłuchali i wypowiedzieli się, co na ten temat sądzicie.
_________________


 
 
 
REKLAMA 

Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 487
Wysłany: 2009-07-17, 19:45   

 
 
 
Karharoth 


Last.fm: Karharoth
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 487
Skąd: Rypin
Wysłany: 2009-07-17, 19:45   

O borze zielony ja się podobnie nazywa do mojej kapeli, masakra! :D Tzn już słucham...
_________________
Grałbym bluesa, gdybym potrafił. Ale nie potrafię, więc gram metal
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-17, 20:07   

A więc, po pierwsze fajne logo.. .serio bardzo ciekawe....

"Subversive Light", kawałek zaczyna sie bardzo fajnie, potem takze fajne riffy ale super zaczyna sie robić dopiero w połowie utworu kiedy to gitary lekko "zawodzą" tworząc lekko doomowy nastrój, jakby dodać jakieś tła klawiszowe byłoby cacy, końcówka zajebista... akustyki i to solo...super!

"Bottomless Pertidion" przypomina mi Opeth, zwłaszcza gitary, szkoda tylko że główny riff jest lekko nieczytelny, wszak to na pewno wina złej jakości dema... tak to już mają początkujące zespoły. Aleeeee te bębny przypominające mi trochę bliskowschodni klimat mnie rozbiły i ta pulsująca gitarka tez jest super.

"When Fear Comes To Me" także skojarzyło mi się z Opeth z "Orchid", w ogóle mam wrażenie że zespół czerpie dużo z tego szwedzkiego bandu co sam ujął w wpływach na stronie... po mocnych riffach następuje zwolnienie, i znowu potem szaleństwo...w połowie znowu jest lekko blackowy riff choć możliwe że biedna jakość mnie zmyliła... bardzo mi sie ten utwór podoba... chyba najbardziej ze wszystkich trzech zawartych na stronie...

Szkoda tylko że nie ma wokalu... dla mnie przez to całość lekko traci... ale muzycznie jest super. Mnie sie spodobało bardzo...
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-07-17, 20:19   

Dominik, jest jeszcze jeden utwór z dema, tytułowy i pierwszy na liście "Phial of Prayers".. przegapiłeś :P

Jakość dema może być biedna, wiadomo ze nie jest to studyjny album tylko demo nagrywane własnym sumptem, prawie że domowym sposobem, ale chłopaki starali się jak mogli (szczególnie Tomek, on robił mastering) żeby brzmiało to jak najlepiej, no i myślę że jak na takie warunki to brzmi to naprawdę bardzo dobrze.
_________________


 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-17, 20:22   

Cytat:
Dominik, jest jeszcze jeden utwór z dema, tytułowy i pierwszy na liście "Phial of Prayers".. przegapiłeś :P


Nie przegapiłem poprostu nie mogłem go odtworzyć... może później sie uda to napiszę więcej.

Natta napisał/a:

Jakość dema może być biedna, wiadomo ze nie jest to studyjny album tylko demo nagrywane własnym sumptem, prawie że domowym sposobem, ale chłopaki starali się jak mogli (szczególnie Tomek, on robił mastering) żeby brzmiało to jak najlepiej, no i myślę że jak na takie warunki to brzmi to naprawdę bardzo dobrze.


Rozumiem to doskonale i podziwiam każdy zespół który własnymi środkami robi demówiki i nagrywa nawet płyty (zespół mojego kumpla takie coś odwalił hehe).
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-07-17, 20:22   

dominik napisał/a:
A więc, po pierwsze fajne logo.. .serio bardzo ciekawe.... ..


Logo bardzo dobre, rzeczywiście

dominik napisał/a:
"Phial of Prayers"


Najbardziej progresywny kawałek z tych wszystkich...widać, ze łapią mniej więcej o co w tym biega, ale i tak dosyć tradycyjnie-metalowo brzmiący proggress, bez pojechania po kwintesencji gatunku

dominik napisał/a:

"When Fear Comes To Me" także skojarzyło mi się z Opeth z "Orchid", w ogóle mam wrażenie że zespół czerpie dużo z tego szwedzkiego bandu co sam ujął w wpływach na stronie... po mocnych riffach następuje zwolnienie, i znowu potem szaleństwo...w połowie znowu jest lekko blackowy riff choć możliwe że biedna jakość mnie zmyliła... bardzo mi sie ten utwór podoba... chyba najbardziej ze wszystkich trzech zawartych na stronie...


Nie wydaje Ci się...ten kawałek dużo ma w sobie z blacku...więcej niż z proggressu nawet




sumując: Mastering mają słaby i nie podoba mi się przester...jest zbyt szorstki...
Umiejętności są wysokie i wyczucie muzyczne tysz...

Nie wróżę im wielkiej kariery, gdyż ludzie słuchający proggressu, to raczej "poszukiwacze nowych wrażeń", a band nie jest aż tak odkrywczy, by ich zainteresować. Niemniej dobrze, ze grają, bo jest się czym pochwalić...

No i wokal na 100% dobrze by kapeli zrobił.

P.S. ostatni kawałek jest najlepszy...

P.P.S. Niech pomyślą nad zmianą przesteru, ten jest nieprzyjemny, no !!
_________________

 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-07-17, 20:26   

Wielkie dzięki za opinie, chłopcy ;) Właśnie zespół poszukuje wokalu... rok już poszukują wokalisty i nie mogą znaleźć.. może teraz, jak nagrają demo to będzie łatwiej i ktoś się znajdzie.
_________________


 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-17, 20:28   

Dymitr napisał/a:

Nie wydaje Ci się...ten kawałek dużo ma w sobie z blacku...więcej niż z proggressu nawet


Wydaje mi sie i to bardzo... dlatego napisałem że to albo mi się zdaje albo panowie tam blackem zajeżdżają.. i stąd moje porównanie do wczesnego Opeth który grał taki death/black choć z przewagą wg mnie death.

Dymitr napisał/a:

P.P.S. Niech pomyślą nad zmianą przesteru, ten jest nieprzyjemny, no !!


Fakt... przester jest bardzo hałaśliwy i przez niego nie słychać dokładnie co jest grane...ale moze jak kiedyś nagrają lepsze wersje to będzie fajnie słychać.

Dymitr napisał/a:
Nie wróżę im wielkiej kariery, gdyż ludzie słuchający proggressu, to raczej "poszukiwacze nowych wrażeń", a band nie jest aż tak odkrywczy, by ich zainteresować. Niemniej dobrze, ze grają, bo jest się czym pochwalić...


Tu sie nie zgodzę do końca... jeżeli panowie będą grać dobre utwory, ciekawe, które będą sie podobać to wg mnie nic nie stoi na przeszkodzie by coś z tego poważniejszego wyszło... ale pożyjemy zobaczymy :DD
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-07-17, 20:40   

dominik napisał/a:
Dymitr napisał/a:

Nie wydaje Ci się...


Wydaje mi sie


loool :D Chyba źle mnie skumałeś...chodziło mi, że dobrze Ci się zdaje, a nie na zasadzie pytającej" A nie wydaje Ci się? " :.. wyszło śmiesznie :)


dominik napisał/a:

Dymitr napisał/a:
Nie wróżę im wielkiej kariery, gdyż ludzie słuchający proggressu, to raczej "poszukiwacze nowych wrażeń", a band nie jest aż tak odkrywczy, by ich zainteresować. Niemniej dobrze, ze grają, bo jest się czym pochwalić...


Tu sie nie zgodzę do końca... jeżeli panowie będą grać dobre utwory, ciekawe, które będą sie podobać to wg mnie nic nie stoi na przeszkodzie by coś z tego poważniejszego wyszło... ale pożyjemy zobaczymy :DD


Nie mówię ,ze im tego nie życzę.bo zasługują..tylko stwierdzam ,ze proggress to jest najmniej chwytany skrawek metalu w Polsce
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-17, 20:44   

Dymitr napisał/a:

loool :D Chyba źle mnie skumałeś...chodziło mi, że dobrze Ci się zdaje, a nie na zasadzie pytającej" A nie wydaje Ci się? " :.. wyszło śmiesznie :)


Wiem sam teraz to zauważyłem i padłem ze śmiechu!!! buahahahaha ale walnąłem ehehe... wiem o co ci chodzi... heheheh nie mogę przestać sie śmiać hehe... tak zauwazyłem elementy blacku hehehe

Dymitr napisał/a:
Nie mówię ,ze im tego nie życzę.bo zasługują..tylko stwierdzam ,ze proggress to jest najmniej chwytany skrawek metalu w Polsce


Nie no wiem że życzysz im dobrze... i wcale nie miałem tego na myśli ale wierzę że i w Polsce można zaistnieć grając taka muzę.
 
 
arbukiwi 
kiwjość


Last.fm: InfantylnaJa
Numer buta: 37
Ulubiony muzyk: Neal Morse :D
Wiek: 35
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 850
Skąd: Gorzówek
Wysłany: 2009-07-17, 22:13   

Kurczę... obadałam pierwszy kawałek.

Za ciężkie jak dla mnie, więc chyba moja opinia na niewiele się tutaj zda ;)

A macie tam jakąś balladę?
_________________

 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-07-18, 00:17   

Przesłuchałam na razie Phial of prayers i podoba mi się! Lubię takie połamane dźwięki. Faktycznie, jeśli znajdziecie dobry wokal to mogłoby wyjść z tego coś ciekawego. A w Polsce brakuje tego typu zespołów... Natta, przecież Ty śpiewasz, nie myslałas o tym żeby wspomóc chłopaków? :D
Później przesłucham resztę, dziś już mi się na sen zbiera..
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-07-18, 10:05   

Angie napisał/a:
. Natta, przecież Ty śpiewasz, nie myslałas o tym żeby wspomóc chłopaków? :D


Eeee...nie..męski wokal...
_________________

 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-07-18, 10:08   

Dymitr napisał/a:
Eeee...nie..męski wokal...

Dokładnie.. nie wyobrażam sobie takiego grania z kobieta na froncie.. :|
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-18, 10:49   

Therion napisał/a:
Dokładnie.. nie wyobrażam sobie takiego grania z kobieta na froncie.. :|


A ja tak ale nie na głównym wokalu...na pewno jako drugi wokal Natta by się sprawdziła wzorowo hehe... może w Polsce powstałoby nowe Theatre of Tragedy (choć to z deka inna muza hehe). A i na pewno by tu nie spasował wokal a la J. LaBrie......
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100