• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Swallow The Sun
Autor Wiadomość
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-09-23, 23:26   

To ta laska z Silentium? Bardzo ją lubię, kapela swietna, nagrali dwa chwytające za serce albumy.

Aha, i mała pomyłka, chodziło mi o próbkę nr 3, tą z czystym wokalem.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

Ostatnio zmieniony przez Angie 2009-09-23, 23:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
REKLAMA 

Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Wysłany: 2009-09-24, 00:22   

Ostatnio zmieniony przez pp3088 2009-09-23, 23:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-09-24, 00:22   

Ja już więcej nie słucham tej próbki, wolę dostać podniety przy słuchaniu pełnoprawnego wydawnictwa :d
 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-09-24, 00:23   

Ja właśnie słucham tego teasera;) zajebiste;) kiedy wychodzi ten album?:) Już się kurwa nie mogę doczekać, teraz by mi się przydało na mój humor!
_________________
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-09-24, 00:30   

Nie znasz daty? Wpierdol chcesz młody :D ?
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-09-24, 00:31   

10 listopada :D
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-09-24, 00:38   

Bana ignorantowi!
 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-09-24, 00:44   

Wybaczcie;) hehe;) już zapamiętam:)
_________________
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-10-20, 13:08   

Projekt wokalisty StS Mikko Kotamakiego wraz z członkami Kreatora, Amorphis i Moonsorrow.

Jedna epka jest narazie, tu materiał:

http://www.myspace.com/officialbarrenearth

"The music of BARREN EARTH combines elements of modern and traditional (death) metal, with 70's prog rock and folk. Among the band's influences are artists like Paradise Lost, Opeth, Pink Floyd, Jethro Tull and also some pioneers of Finnish prog."

Całkiem ciekawe.
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-10-29, 20:48   

Słucham właśnie nowego utworu StS "Falling world" i dosłownie mam łzy w oczach... Ech, już jak słyszałam go na teaserze wiedziałam że to będzie coś wyjątkowego. Najpierw Departer Katatonii a teraz to.. Za dużo emocji jak na mój biedny łeb...:)

Ps. Utwór z tą panią z Silentium też jest bardzo ładny.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-11-05, 21:54   

Przesłuchałem nową płytę StS dwa razy, w tym jeden bardzo uważnie, w nocy w słuchawkach z zamkniętymi oczami. No więc wypisze to co na razie uważam. Pewnie opinia się zmieni:

1.These Woods Breathe Evil już znamy, jest to kawałek dość średni jak na StS z bardzo kojarzącym mi się motywem "zejścia" riffu. Brzmi to bardzo podobnie do jednego riffu z "Hope", jestem pewien, że gdzieś to słyszałem. Kawałek bez szału, dość dobry około blackowy wokal, prosta perkusja i nienajgorsze riffy. Ocena 3/5

2.Falling World to bardzo fajny i melancholijny utwór. Dobry początkowy riff, potem dużo refleksyjnych zwolnień i czystych wokali, które dla mnie są momentami trochę za ciepłe(nie jest to zarzut, ino odczucie). Kawałek brzmi mi podobnie trochę do ostatniego MDB, jest "mellow", dobry klimatycznie, z melodyjnym riffem i chwytliwym refrenem. Ogólnie bardzo mi się podoba, ale jest strasznie krótki. Fajne partii perkusja, w odróznieniu od 1 kawałka, tutaj perkusja dodaje ciężkości i przestrzeni. Klawisze jak zawsze daje melodyjne, plastyczne plamy w tle. W sumie całkiiem ciekawy obraz miałem przed oczami jak go słuchałem. Jakieś wysokie góry, a pomiędzy nimi takie jakby małe jeziorka, parujące jak sauny i wszechobecne chmury. No i zbłąkany wędrowiec. Dobry kawałek, będę do niego wracać. Ocena 4,5/5.

3.Slepless Swans - początek jest bardzo dziwny, potem przechodzi w dobra partie na akustyku - miła niespodzianka. Utwór mi się nie podoba. Rzeczą, która mi się nie podoba bardzo jest refren. Skandowanie "We are slepless swans" blackowym wokale na tle niezbyt zachwycającego riffu mnie nie rajcuje. Chociaż przejście do refrenu jest ładne. Perkusja znowu jest tylko dodatkiem, a szkoda. Ocena 3/5

4....And Heaven Cries Blood - dobry doomowy riff na początek. Fajne partie klawiszy, zwłaszcza końcowy motyw mi się podoba, czuć inspiracje ostatnim krążkiem MDB i kawałkiem "Echoes From a Hollow Soul". Na plus te zagranie pasuje do następnego utworu. Ogólnie instrumentalnie jest tu przyzwoicie, kompozycja nie nuży, zmienia się i jest dopieszczona. Ocena 4/5

5.Lights On The Lake - świetnie brzmi tu Pani z Silentium, bardzo mi się podoba jej wokal w tym kawałku. Tworzy świetna gęsta, ale delikatną i wysublimowaną atmosferę. Myślałem, że jak z panienką to utwór będzie jakimś smutasem, a tu proszę partia rasowego black metalu w środku. Normalnie, aż nie mogłem uwierzyc, świetnie to wyszło. No i ten riff, chyba najbardziej mi się podoba na płycie(ten doomowy, zaraz po pierwszym śpiewie kobiety go slychać). Takich kawałków mogliby stworzyć więcej w przyszłości. Ciekawe partie perkusyjne, bardzo pasujące zarówno do lekkiego akustycznego klimatu, potem rasowego doomu i partii blackowej. Dobra robota. Ocena 5/5

6.New Moon - załamka... Co to za krotki kawałek? Ja rozumiem single, kawałki promocyjne itp, no ale bez przesady... już Don`t Fall Asleep było lepsze. Niesamowicie "catchy" refren i ogólnie beznadziejnie kompozycyjnie. Brzmi jak odrzut z Heaven DT... szkoda. Ocena chyba coś koło 2/5 bym postawił.

7.Servants Of Sorrow - poprawny utwór, trochę mi przypomina kawałek "Swallow" z TMNC, jest w sumie dość żywotny w pierwszej części, by potem zwolnić i na koniec znowu się ożywić. Zagrywka gitarowa reprezentuje raczej stany średnie. Ocena 3/5

8.Weight Of The Dead - początek brzmi jak CoF z płyty Midian... no dobra, pomińmy go bo potem następuje naprawdę dobra kompozycja. Bardzo doomowa i ciekawa instrumentalnie(klawisze, czy ja tu słyszę skrzypce elektryczne?). No i końcówka jest maksymalnie epicka, aż mi się miło zrobiło na tak charakterystyczne dla nich zakończenie. Ocena 4,5/5

Ogólnie ocena z podliczenia kawalków : około 3,5/5

Minusy płyty:
-za dużo partii melodeathowych,
-mało doomowych riffów
-powtarzalność niektórych motywów,
-przydałoby się trochę więcej instrumentalnych pasaży, za często wbija wokal,
-koszmarny kawałek singlowy.

Plusy płyty:
-znaczna poprawa wokalna czystych partii śpiewu, a także spora różnorodność wokali,
-dobre zakończenie płyty,
-duża różnordność płyty,
-kilka zacnych riffów.

Ogólnej oceny płyty jeszcze nie wystawię. Musze jeszcze jej sporo posłuchać. Oceny utworów mają cele orientacyjne.
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 21:57   

Pepe ale płyta wychodzi 10 listopada... chyba nie piszemy o płytach przed ich premierą? Nie umawialiśmy się tak czasami?
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-11-05, 22:01   

06 w Finlandii. To w sumie za 2h, darujcie człowiekowi po 12h wykładów nie myśli logicznie.
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 22:03   

pp3088 napisał/a:
06 w Finlandii.


A my mieszkamy w Polsce kiedy jest w Polsce premiera? hehe Poza tym nie mam władzy aby Cię karać hehe a i tak bym pewnie nie karał hehe
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-11-05, 22:05   

Mieszkamy w UE, więc jest premiera 6. Nie wiesz :D ?
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-11-05, 22:05   

Mam całkiem inne odczucia odnośnie tej płyty niż Ty Pepuś... Ale o tym później, po 10 listopada napiszę.

Utwór "New Moon" koszmarnym? Ech...
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100