• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Korn
Autor Wiadomość
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-03-25, 14:43   

aj - podoba mi się ten Haze - nie jest zły. bardzo fajna rytmika i ogólnie świetny riff. zaśpiewany też mocno... nie ma co. kawał dobrej rzeczy ;)

co do najlepszych kawałków koRna to nie wiem jakie tu wymienić ale z każdej płyty znajdzie się kilka moich ulubionych... to może wymienię ;)

z pierwszej płyty na pewno:
BALL TONGUE
FAGET przypierdol aż miło!
DIVINE
CLOWN
dodać jeszcze by trzeba Shoots and Ladders oczywiście

z Lifes peachy:
GOOD GOD
ADIDAS
dodałbym jeszcze Twista i Chi z moich ulubionych

z Follow the leader:
JUSTIN
ITS ON! chyba mój faworyt z tej płyty
i dodatkowo oczywiście freak on a leash (czy jak to Jaśa wolo FRAKE) no i got the life!

z Issues:
WAKE UP
MAKE ME BAD
no i BEG FOR ME
i wiele innych w zasadzie... ale bez jakichś wyskoków

z Untochables:
WAKE UP HATE chyba ulubiona
EMBRACE oja!
IN HIDING
i też dużo innych

z Talitm najbardziej Right now i lets do this now. dalej już korna nie słuchałem ;) najbardziej siedzę w pierwszej płycie, i na untouchables. lubię je najbardziej ;) dają kopa! powoli przekonuję się też do kolejnych. za młodu się szalało za wszystkimi - ale bardzo często miało to charakter wyrywkowy. może w końcu łyknę korna w całości ach. ;)
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
REKLAMA 
Stoner Boner

Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Wysłany: 2010-03-25, 16:52   

 
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-03-25, 16:52   

Fajny ranking Jogu, fajny pomysł :) to ja od siebie:

z "Korn"
LIES - najbardziej poschizowany riff i chyba najlepiej klangujący bas!

z "Life is Peachy"
GOOD GOD - jasna sprawa

z "Follow the Leader"
GOT THE LIFE - chyba najlepszy groove jaki słyszałem

z "Issues"
SOMEBODY SOMEONE - mocarny jak mało co

z "Untouchables"
HERE TO STAY - zarówno utwór jak i cała płyta to chyba najlepsza produkcja i brzmienie jaką słyszałem

z "Take A Look In The Mirror"
LET'S DO THIS NOW - szybkośc, ciężar, z jajem

z "See You On The Other Side"
COMING UNDONE - świetna, chwytliwa nuta, toczący się ciężki walec

z "Untitled"
KILLING - najcięższy shit jaki stworzyli wg mnie:)
I WILL PROTECT YOU - jak dla mnie najlepszy ich utwór w ogóle! posłuchajcie solo perkusji od 2:10 - Terry Bozzio to bóg!

Z płyt całościowo to najbardziej lubię właśnie ostatnią, choc długo musiałem się przekonywac, ale zawładnęła mną na długi czas, świetne, świeże kompozycje
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-25, 10:40   

Grupa Korn wyjawiła kolejne szczegóły dotyczące nowego albumu. Longplay "Korn III - Remember Who You Are" ukaże się pod koniec czerwca lub na początku lipca.
Na pierwszy singel muzycy wybrali "Oildale (Leave Me Alone)".

Na zestaw łącznie złoży się 10 kompozycji. Oto ich tytuły:
"Oildale (Leave Me Alone)"
"Pop A Pill"
"Fear Is A Place To Live"
"Move On"
"Lead The Parade"
"Let The Guilt Go"
"The Past"
"Never Around"
"Are You Ready To Live?"
"Holding All These Lies"

Materiał produkuje Ross Robinson. Kapela współpracowała z nim przy wydawnictwach "Korn" (1994) i "Life is Peachy" (1996).

Aktualnie w szeregach formacji znajdują się: Jonathan Davis (wokal), Reginald "Fieldy" Arvizu (bas), James "Munky" Shaffer (gitara) oraz Ray Luzier (perkusja).
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-05, 15:59   

Jest nowy kawałek Korn w dobrej jakości. Brzmi bardziej w stylu klasycznego Korna ale jeszcze jak dla mnie nie do końca :D

Kawałek pod koniec newsu

;)
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2010-05-05, 16:09   

zdecydowanie najbardziej mi podchodzi styl Korna z dwóch ostatnich płyt. Styl Korna z którym jest ogólnie kojarzony jest imo gorszy !
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-05, 16:11   

Dymitr napisał/a:
zdecydowanie najbardziej mi podchodzi styl Korna z dwóch ostatnich płyt. Styl Korna z którym jest ogólnie kojarzony jest imo gorszy !


Ja mam całkiem odwrotnie, styl gdy chcieli być drugimi NIN czy The Cure nie bardzo mi się widzi... nie powiem że nie podobają mi się wszystkie utwory z tego okresu ale wolę ich korzenne granie :D
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2010-05-05, 16:47   

Dominik napisał/a:


Ja mam całkiem odwrotnie, styl gdy chcieli być drugimi NIN czy The Cure nie bardzo mi się widzi... nie powiem że nie podobają mi się wszystkie utwory z tego okresu ale wolę ich korzenne granie :D


Zupełnie nie zgadzam się z tym porównaniem ! wogóle inny klimat ! nie sądzę,żeby wogóle aspirowali w tym kierunku

Dajmy na przykład oklepany EVOLUTION . Nie wiem jak go określić, ale na pewno nie w kierunku NIN. Raczej jakiegoś atmosferycznego rocka...sam nie wiem...
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-05, 16:50   

Cytat:
Zupełnie nie zgadzam się z tym porównaniem ! wogóle inny klimat ! nie sądzę,żeby wogóle aspirowali w tym kierunku


To obsłuchaj sobie "See You On The Other Side", głównie mi chodzi o kawałki hmm elektroniczne, z masą sampli, na "Unitilted" Korn poszedł w stronę właśnie atmosferycznego rocka, a mnie się tam dużo The Cure widzi... tak to widzę... dla mnie na tych dwóch albumach Korn próbował znaleźć nową ścieżkę, ścieżkę pomiędzy NIN i The Cure czego nie ukrywali w wywiadach że bardzo ich taka muza inspiruje, ba Jonathan jest fanem The Cure :D
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2010-05-05, 16:53   

Dominik napisał/a:
Cytat:
Zupełnie nie zgadzam się z tym porównaniem ! wogóle inny klimat ! nie sądzę,żeby wogóle aspirowali w tym kierunku


To obsłuchaj sobie "See You On The Other Side", głównie mi chodzi o kawałki hmm elektroniczne, z masą sampli, na "Unitilted" Korn poszedł w stronę właśnie atmosferycznego rocka


No może ciut na SYotOS, aczkolwiek nigdy by mi się to tak nie skojarzyło, gdybyś tego nie zasugerował

P.S. Korna mam obsłuchanego na wskroś (właściwie nie wiem dlaczego, bo jakoś nie wielbię go)
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-05, 17:02   

Cytat:
No może ciut na SYotOS, aczkolwiek nigdy by mi się to tak nie skojarzyło, gdybyś tego nie zasugerował


Ja tam widzę masę skojarzeń z NIN :D Od razu gdy przesłuchałem ten album mi się jakoś tak skojarzyło, od razu pomyślałem że te utwory mogłyby być takimi gorszymi, brzydszymi braćmi/siostrami kawałków Trenta :D

Dymitr napisał/a:

P.S. Korna mam obsłuchanego na wskroś (właściwie nie wiem dlaczego, bo jakoś nie wielbię go)


Też go nie wielbię ale lubię posłuchać :D
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-05-06, 02:29   

Dymitr napisał/a:
P.S. Korna mam obsłuchanego na wskroś (właściwie nie wiem dlaczego, bo jakoś nie wielbię go)


Ja mam przesłuchanego wzdłuż i wszerz ;) i jeszcze parę lat temu (gdzieś tak liceum) wielbiłem właśnie. Dziś czuję duży sentyment, pewnie nie raz powrócę. Na równi stawiam "starego" i "nowego" KoRna, ale mój ulubiony album to jednak "Untitled". A ten nowy kawałek zwiastuje kolejną świetną płytę!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-01, 12:56   

No i jest nowy klip Korn. "Oildale" to fajny kawałek, trochę brakuje mi tu ciężaru ale ogólnie jest fajnie. Klip? Klip jest spoko. Bardzo mi się podoba w starym nu metalowym stylu, w starym stylu Korn, troszkę przypomina mi "Blind" (?) - chodzi mi o dresik Daviesa, choć w innych kolorach, a no i czy Jonathan schudł? Kurwa co jest z nimi? Chcą wyglądać jak za młodu? Najpierw Chino, Durst teraz Davies hehe


http://www.roadrunnerreco...wsitemID=140938
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-05, 23:40   

http://www.amazon.com/gp/product/B003P976BE/

Sample do każdego utworu z nowej płyty
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-09-06, 02:31   

Nowy klip Let The Guilt Go

Do tego kapitalny koncert na DVD "The Encourter" - grają w kręgach w zbożu bez widowni, ale mi się podoba :)

fragment
 
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2012-05-08, 03:15   

Wiem że dla Was to nic, ale ja się jaram jak nie wiem co - Head po siedmiu latach zagrał z Kornem na koncercie utwór "Blind". Kto wie może początek jego powrotu?

http://www.youtube.com/watch?v=utei-0jv0K0
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100