• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Cannibal Corpse
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-28, 23:31   Cannibal Corpse




Legendarny zespół powstały w 1988 roku w Buffalo w stanie Nowy Jork, grający brutal death metal. Od początku swojej kariery zespół Cannibal Corpse był wierny swoim hmmm maniakalnym tematom swoich utworów. Flaczki, bebechy, amputowane kończyny, zombiaki uprawiające sex w prosektorium, rozwalone głowy młotem i mordercy kolekcjonujący tatuaże innych ludzi wraz z ich skórą to tylko nieliczne wątki zapisane w tekstach tej szanowanej kapeli. Przez takie teksty i przez takie

grafiki swoich płyt byli zakazani w wielu krajach Europy i w ogóle na świecie. Np w Niemczech ich okładki płyt mają całkowicie inną grafikę gdyż inaczej niedopuszczone byłyby do sprzedaży. Często także ich koncerty były odwoływane przez treści jakie niesie ich muzyka. A muzyka to pierwszej klasy death metal. Przez kilkanaście lat wypracowali sobie brzmienie charakterystyczne tylko dla nich. Głównie są to świdrujące gitary oraz potężny growl "Corpsegrindera" Fishera. Najlepszymi płytami wg mnie są "Gallery Of Suicide", "Kill" oraz "Tomb of the Mutilated".


Skład:
* George "Corpsegrinder" Fisher - growling
* Pat O'Brien - gitara elektryczna
* Rob Barrett - gitara elektryczna
* Alex Webster - gitara basowa
* Paul Mazurkiewicz - instrumenty perkusyjne
Byli członkowie [edytuj]
* Chris Barnes - growling
* Jack Owen - gitara elektryczna
* Jeremy Turner - gitara elektryczna
* Bob Rusay - gitara elektryczna



Dyskografia:
* Eaten Back to Life (1990)
* Butchered at Birth (1991)
* Tomb of the Mutilated (1992)
* The Bleeding (1994)
* Vile (1996)
* Gallery of Suicide (1998)
* Bloodthirst (1999)
* Gore Obsessed (2002)
* The Wretched Spawn (2004)
* Kill (2006)
* Vile Live (2007)
* Evisceration Plague (2009)


Hammer Smashed Face

Evisceration Plague

Zajebisty - Make Them Suffer

Dead Walking Terror

Cannibal Corpse z wielkim fanem - ?? ??? :)

Decency Defied
 
 
REKLAMA 
Dwulicowiec

Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Wysłany: 2009-07-29, 00:32   

 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-07-29, 00:32   

Może to i jest pierwszej klasy death metal ale do mnie w ogóle nie przemawia. Wokal jest okropny :| Głownie z tego powodu nigdy mi się nie udało w całości przebrnąć przez zaden ich album. Poza tym ta krew, flaki i zabijanie.... Nie moja estetyka :P
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-29, 00:40   

Hehehehe rozumiem Cię doskonale... nie wszyscy mogą tego słuchać hehe... te flaczki, jelitka i inne narządy fruwające w powietrzu dodają tylko smaku tej muzyce... no ale jak powiedziałem to trzeba lubić... ale nie bierzcie mnie za psychola hehe ja tylko takie rzeczy lubię u Cannibal Corpse hehe
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-07-29, 00:45   

dominik napisał/a:
smaku


Dobre określenie dla flaków i fruwajacych jelitek, mniam :rotfl:
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-29, 00:49   

hehehe a tu wam prezentuje wersję alternatywną utworu "Sentenced To Burn" (chyba)
http://www.youtube.com/watch?v=fc-V3NYckOI

Padłem i leżę!!! :DD :DD :DD
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-07-29, 00:50   

Zdziwi kogoś jak powiem, że nie znoszę:) nie przebrnąłem jeszcze ani raz przez cały album, ani raz, tego nie mogę muzyką nazwać. Jakieś zjeby leśne lubujące się we flakach, krwi, potworkach, zombie;) Fuj, ble okładki mają takie bo chcą szokować a gówno a nie szokują, mnie śmieszą, jak widzę, jak na okładce kobieta sobie waginę wycina, a niech wycina to ją boli nie mnie;D hehe;) Cannibal Corpse niech się zje sam i będzie spokój:P
_________________
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-29, 00:53   

DarkMoonlight napisał/a:
Jakieś zjeby leśne lubujące się we flakach, krwi, potworkach, zombie;)


To to samo gdy ktoś inny lubuje sie w smokach, elfach i trolach albo temacie smutku i samotności....bardzo często w tekstach CC poruszane są tematy bólu, cierpienia, choroby...

DarkMoonlight napisał/a:
Fuj, ble okładki mają takie bo chcą szokować a gówno a nie szokują, mnie śmieszą, jak widzę, jak na okładce kobieta sobie waginę wycina, a niech wycina to ją boli nie mnie;D hehe;)


Okładki nie mają szokować ale wzmagać brutalność przekazu.
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-07-29, 00:58   

dominik napisał/a:

To to samo gdy ktoś inny lubuje sie w smokach, elfach i trolach albo temacie smutku i samotności....bardzo często w tekstach CC poruszane są tematy bólu, cierpienia, choroby...


Okładki nie mają szokować ale wzmagać brutalność przekazu.


Ok, ale smoki, elfy nie wywołują u ludzi odruchów wymitnych a takie flaki, wątroby i niewiadomo co w powietrzu tak:)

a co do okładki to wiesz, jak ktoś sciąga płytę z nete to nawet na okłądkę nie patrzy:) a wydać kasę na taki zespół, żeby kupić oryginała;) dla mnie pieniądze wyrzucone w błoto;)
_________________
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-29, 01:05   

Cytat:
Ok, ale smoki, elfy nie wywołują u ludzi odruchów wymitnych a takie flaki, wątroby i niewiadomo co w powietrzu tak:)


Wierz mi że u niektórych ludzi teksty Stevena Wilsona czy też Maynarda też wywołują odruchy wymiotne bo właśnie Ci ludzie potrzebują mocniejszych rzeczy, mocniejszych wrażeń...to kwestia gustu jest i upodobań. Ja lubię i CC i Wilsona i Tool, czasami potrzebuje falków, zombiaków, bólu, cierpienia by się wyszumieć a czasami muszę sie uspokoić i wyciszyć inną muzą.

DarkMoonlight napisał/a:
a co do okładki to wiesz, jak ktoś sciąga płytę z nete to nawet na okłądkę nie patrzy:) a wydać kasę na taki zespół, żeby kupić oryginała;) dla mnie pieniądze wyrzucone w błoto;)


To także jest kwesta gustu. Jeżeli ktoś lubi zespół i wie co się znajduje na płycie wyda te 50-60 zł (bo po tyle chodza ich CD) i będzie zadowolony, na pewno nie wyrzuci pieniędzy w błoto. Dobrze że dodałeś dla Ciebie... bo ja znam ludzi którzy na moich oczach połamali płytę Paradise Lost ("Believe In Nothing")... słuchacze cięższych rzeczy hehe
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-07-29, 01:31   

ja rozumiem oczywiście że komuś się może podobać. więc nie ciąłbym tutaj tak ostro jak Dark - że to nie muzyka, czy pieniądze w błocie... oczywiście - moje subiektywne odczucia są podobne ale rozumiem możliwość zainteresowania tą muzyką i takimi tematami w celu wyszumienia się ;)

Dominik - leję z wideo które wstawiłeś - jest niesamowite!!!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-29, 01:33   

Cytat:
Dominik - leję z wideo które wstawiłeś - jest niesamowite!!!


Miazga, nie!? hahahah ja jak to zobaczyłem to przez kilka minut się śmiałem... to nie teksty są problemem ale muzyka przecież hehehehe
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-07-29, 09:09   

Nie znam i nie ciągnie mnia ale... Jim Carrey jest ich fanem :B ]:->
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-07-29, 11:22   

Tematykę i otoczkę mają super, lubię taki kanibalizm z naturalizmem :DD Ale wokal jest całkowicie odpychający :/
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-29, 11:29   

Therion napisał/a:
Ale wokal jest całkowicie odpychający :/


A dla mnie właśnie wokal w połączeniu z tymi mięsistymi riffami jest czynnikiem który mnie przyciąga... ba wolę Corpsegrindera na wokalu nich Burnsa :DD

[ Dodano: 2009-07-31, 00:35 ]
http://www.youtube.com/watch?v=cW_Lv0r-l4c - Fisher "Corpsegrinder" nakręcił się i zaczął mówić o World Of Warcraft hehe ... zlałem się ze śmiechu heheheh :DD
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-08-01, 11:51   

Jak dla mnie to jeden z najgorszych zespołów metalowych. Nie da się imo tego słuchać, wszystko brzmi identycznie, perkusja to koszmar, wokal to istne gówno, a gitary graja ciągle w taki sam sposób.
Grać nie umieją to chcą szokować. To też im nie wychodzi.

Cytat:
a wydać kasę na taki zespół, żeby kupić oryginała;) dla mnie pieniądze wyrzucone w błoto;)


Dokładnie. Strata pieniędzy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100