• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
DevilDriver
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-31, 12:14   DevilDriver





DevilDriver powstał w Kalifornii z inicjatywy Deza Bradley'a Farfary. Dez na samym początku był współtwórcą i frontmanem  nu metalowej ekipy Coal Chamber. Nie był to jakiś wspaniały zespół, grali typowy nu metal, z wielkimi wpływami muzycznymi Korn. Brzmieli prawie tak samo jak oni! Ale to nie jest ważne. Coal Chamber przestał istnieć po chyba 3 płytach i przepadł. Dez zebrał pru kumpli i zaczął nową karierę z nowym zespołem. DeviDriver, bo tak nazywa się nowe wcielenie Dez'a, nie miało już nic wspólnego z nu metalem. Kolesie zaczęli grać metalcore, ale nie taki klasyczny jaki gra np. Killswitch Engage czy As I Lay Dying ale mocniejszą jego odmianę, łączoną z groove metalem. Muzyka DveilDriver ma także wiele elementów Death, Black i Grindcore'a, a z drugiej strony jest dość melodyjna. W 2003 roku panowie podpisali kontrakt na wydanie płyt z Roadrunnerem i tego samego roku wyszła płyta "DevilDriver". Jest to jak wspomniałem mocna rzecz. Piekielnie mocna. Już otwierający płytę kawałek "Nothing Wrong" atakuje od samego początku, cała płyta jest melodyjno-szorstką ofensywą na uszy słuchacza. Płyta bardzo dobrze przyjecta otworzyła im drogę do koncertów z takimi tuzami jak nieodżałowany Superjoint Ritual, Morbid Angel czy Glenn Danzig! Rok 2005 przyniósł najlepszą płytę w dorobku tej wesołej kapeli. "Fury of our maker's hand" to doskonałe połączenie melodi i furii zawartej w tytule. Do tego wspaniały wokal Deza. Niespotykana barwa jego głosu tylko nadaje ich muzyce drapieżności. Rok 2007 przyniósł niestety lekki spadek formy w postaci "The Last Kind Words". Nie jest już tak pięknie jakby się mogło zdawać. Proporcje między szorstkością muzyki a melodiami nie są już tak wyważone. Ale płyta nie jest zła, ciągle jest to mieszanka brutalnych gatunków metalu z Hardcorem. W 2009 roku wyszła "Pray For Villains" której jeszcze nie miałem okazji przesłuchać dokładnie.


Dyskografia
DevilDriver (2003)
The Fury of Our Maker's Hand (2005)
The Last Kind Words (2007)
Pray For Villains (2009)

Członkowie
Bradley 'Dez' Fafara - wokal
Mike Spreitzer - gitara
Jeff Kendrick - gitara
Jon Miller - bas
John Boecklin - perkusja

Clouds Over California

Pray For Villains

End of The Line

Devils Son
 
 
REKLAMA 
The Great

Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Wysłany: 2009-07-31, 14:27   

 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-07-31, 14:27   

znowu nie dales w swoim wątku o kapeli, którą lubię mojego ulubionego kawałka :P Hapysz! :DD

Z płyty DevilDriver:
I Could Care Less

Świetny jest... :]
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-31, 15:01   

edgeofthorns napisał/a:
znowu nie dales w swoim wątku o kapeli, którą lubię mojego ulubionego kawałka :P Hapysz! :DD

Z płyty DevilDriver:
I Could Care Less


hehehehe miałem dać go ale był w strasznej wersji i nie chciało mi się szukać innej hehe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100