• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Katatonia
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-13, 18:35   

Karharoth napisał/a:
death doomowo to grali tylko na jednej plycie


Na dwóch bo na Dance of December Souls i Brave Murder Day z tego co pamiętam. no chyba że coś przeoczyłem :P
 
 
REKLAMA 

Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Wysłany: 2009-09-13, 19:50   

 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-09-13, 19:50   

Dominik napisał/a:
Karharoth napisał/a:
death doomowo to grali tylko na jednej plycie


Na dwóch bo na Dance of December Souls i Brave Murder Day z tego co pamiętam. no chyba że coś przeoczyłem :P


Dance Of December Souls to black/doom. Jedna z najlepszych i najbardziej wpływowych płyt tego odłamu doomu.

DO jest dla mnie doomowym rokiem, czyli utrzymując obowiązujace gatunki rockiem depresyjnym.

Death doomowo grali na Brave Murder Day i For Funerals To Come(EP) oraz Sounds Of Decay(EP) sporo to to nie jest ; )
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-13, 20:45   

Dziś przytłoczony ch*jowym nastrojem i zaciekawiony nowym wymiatającym utworem Katatonii z nowego wydawnictwa postanowiłem posłuchać jak dotąd ostatniej płyty Szwedów "The Great Cold Distance". I muszę powiedzieć że jest dobra. Mocniejsza od poprzedniego albumu, pojawiło się więcej cięższych i bardziej mrocznych riffów, Klimat tego albumu zdecydowanie wgniata słuchacza w fotel... znaczy mnie wgniótł. Praktycznie każdy utwór jest dobry... choć można powiedzieć że są czasami chwilę w tym albumie że chciałoby się aby inaczej się potoczył ale w sumie jest ok. Jonas jak zwykle ma zajebisty wokal... Na razie mam przesłuchany ten albumik dwa razy, poczekam na następne refleksje z nim związane i napisze wtedy.
Cytat:

Dance Of December Souls to black/doom. Jedna z najlepszych i najbardziej wpływowych płyt tego odłamu doomu.


Dla mnie DODS jest disco doomem... hehe nie no żartuje... Może być w sumie nawet black/doomem, ale chodziło mi o to aby do tego nie wracali.... wolę teraźniejsze ich wcielenie.
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-09-13, 20:58   

No ja rozumiem, ale obiektywnie patrząc to Katatonia była wtedy uznawana nawet za black metal, wiele zespołów czerpie inspirację z tego albumu.

Discouraged Ones próbowałeś Panie dominiku? PŁYTA JEST GENIALNA.
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-13, 21:19   

pp3088 napisał/a:
Discouraged Ones próbowałeś Panie dominiku? PŁYTA JEST GENIALNA.


W zamierzchłych czasach LO ta płyta przewinęła się przez moją głowę ale już kompletnie jej nie pamiętam.... może kiedyś jeszcze do niej wrócę.
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-09-13, 22:37   

Powinieneś, zdecydowanie najlepsza płyta Katatonii no i moja ulubiona przy okazji :D
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-13, 22:53   

Jakoś nie mam teraz ochoty na tą płytę, bo okazało się że płyta "The Great Cold Distance" jest genialna... każde kolejne przesłuchanie utwierdza mnie w tym przekonaniu. Album jest w cholerę smutny, melancholijny na swój sposób, jest w nim czasami tyle bólu (The Itch, Journey Through Pressure) że masakra, Ale z drugiej strony jest mocna, ciężka. Klimat jest zabójczy... nie wiem co może być złego w tym wydawnictwie. Jonas niszczy wokalami... są tak przepełnione smutkiem, rezygnacją że czasami ma się chęć strzelić sobie w łeb. Najwspanialsze utwory to dla mnie na pewno "Soil's Song", "My Twin" i dwa wyżej wymienione dziełka!! Zajebisty album.... stał się moim ulubionym.... cacy. Jeżeli nowa Katatonia będzie w podobnym stylu to padam przed nimi na kolana i bije pokłony!!!!
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-09-13, 22:56   

Mogłabym tak samo opisać Discouraged Ones z tym że tam wszystko jest 10 razy bardziej genialne, smutne, melancholijne i klimatyczne niż na TGCD :D
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-13, 22:58   

Angie napisał/a:
Mogłabym tak samo opisać Discouraged Ones z tym że tam wszystko jest 10 razy bardziej genialne, smutne, melancholijne i klimatyczne niż na TGCD :D


10 razy? Nie możliwe bo na TGCD jest to 100 razy bardziej genialne, przegrałaś :P
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-09-13, 23:04   

Angie napisał/a:
Mogłabym tak samo opisać Discouraged Ones z tym że tam wszystko jest 10 razy bardziej genialne, smutne, melancholijne i klimatyczne niż na TGCD :D


/vouch!
/vouch!

!
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-09-13, 23:05   

Taa.... Jak usłyszysz DO to przyznasz mi rację :DD chociaż z Ciebie jest taki ewenement że w sumie nie wiadomo, hahaha :P
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-13, 23:07   

Cytat:
Taa.... Jak usłyszysz DO to przyznasz mi rację :DD chociaż z Ciebie jest taki ewenement że w sumie nie wiadomo, hahaha :P

Ehem... właśnie zamawiam ale nie wiem czy jak dojdzie to będę mógł odstąpić od TGCD bo jest .... hmmm ... jakby to powiedzieć... eeeee... yyy.... GENIALNA!!! :P
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-09-13, 23:10   

Dominik napisał/a:
Cytat:
Taa.... Jak usłyszysz DO to przyznasz mi rację :DD chociaż z Ciebie jest taki ewenement że w sumie nie wiadomo, hahaha :P

Ehem... właśnie zamawiam ale nie wiem czy jak dojdzie to będę mógł odstąpić od TGCD bo jest .... hmmm ... jakby to powiedzieć... eeeee... yyy.... GENIALNA!!! :P


DO jest płytą bardzo trudną moim zdaniem. Na początku wydaje się średnia i wszystko się zlewa, ale potem jak uderza to zabija.
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-09-13, 23:10   

Z DO na pewno będziesz musiał się dłużej oswajać, ale po pewnym czasie wsiąkniesz na maxa. Ciekawa jestem czy spodoba Ci się ten smęcący wokal Jonasa, takiego śpiewania jak na tej płycie nie uświadczysz ani nigdy wczesniej ani później.

[ Dodano: 2009-09-13, 23:11 ]
Pepe, dokładnie tak! :P
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-13, 23:13   

Zombaczymy :P .... Jeżeli DO będzie miało takie samo brzmienie jak "Tonight's Decision" to nie liczę na za dużo... w tym albumie właśnie brzmienie gitar mnie lekko wkurzało....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100