• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Tool
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-17, 23:36   

jog napisał/a:
Dominik poza tym swoją wypowiedź kierował on w szerszą grupę odbiorców, więc w praktyce do nikogo...


W szerszą grupę odbiorców jakimi są jego fani. Powiedzmy sobie szczerze Tool to nie zespół niszowy ma miliony fanów!
 
 
REKLAMA 
SPOOOOOKY!

Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Wysłany: 2009-06-17, 23:50   

 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-06-17, 23:50   

no tak - tutaj masz rację - fanów ma miliony. ale zabija mnie swoją polityką... zobacz 10000days przez prawie 2 lata NIE BYŁO PROMOWANE ŻADNYM KLIPEM a sprzedało się lepiej niż Stadium Arcadium - szczyt komercjalizowania się kolesi z RHCP... to jest coś - przebili się równo. Dobre rzeczy same się obronią. Nigdy nie słyszałem o bandzie, który wydaje klip promujący płytę rok i kilka miesięcy po premierze samej płyty...

co do szczerości w wypowiedziach - to zobacz - gwiazda może wywalić wszystko na wierzch i powiedzieć wszystko szczerze odkrywając swój światopogląd... może nic nie mówić i zamknąć się wewnątrz... ale może też wykreować sobie jakiś obraz siebie i mieć niezłą zbite ze swoich słuchaczy... wszystkie 3 wyjścia są okejos - a tool perfidnie idzie tą trzecią ścieżką. :))

co do 10000days - dla mnie to płyta idealna - nie jestem w stanie mówić która z płyt toola jest najlepsza obiektywnie... ale subiektywnie... dla mnie Dziesięć Tysięcy Dni jest bezkonkurencyjna... ze względu na idealną formę... teksty oderwane totalnie od jakiejkolwiek rzeczywistości (jambi, wings, pot, rosetta), poziom techniczny będący krokiem na przód w stosunku do poprzednich płyt... no może nie naprzód... ale jest on czymś zupełnie innym - zobaczcie rytmikę w Jambi, zobaczcie konstrukcję Skrzydeł, to jak zachowuje się bas w the Pot, koncepcję Rosetta stoned... wszystko to jest nowe i jest IDEALNE. Do tego teksty - Wingsy poruszają mnie do szpiku kości... Rosetta jest tak psychodeliczna i pełna że spokojnie na jej treści można by oprzeć scenariusz filmu. Vicarious jest taki bliski nam i taki prawdziwy i brutalny... Jambi jest totalnie senna rozmarzona... ta płyta jest NAJLEPSZĄ PŁYTĄ TOOLA (jak dla mnie oczywiście).




ps. jeśli używam słowa idealny to mam na myśli jego dosłowne znaczenie - nie chodzi mi o to że coś jest świetne, boskie, niesamowite - mam wówczas na myśli że jest to IDEALNE!!! (wiem pisałem to już kilkukrotnie ale chciałbym to znów podkreślić) :DD
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-18, 00:00   

jog napisał/a:
no tak - tutaj masz rację - fanów ma miliony. ale zabija mnie swoją polityką... zobacz 10000days przez prawie 2 lata NIE BYŁO PROMOWANE ŻADNYM KLIPEM a sprzedało się lepiej niż Stadium Arcadium - szczyt komercjalizowania się kolesi z RHCP... to jest coś - przebili się równo. Dobre rzeczy same się obronią. Nigdy nie słyszałem o bandzie, który wydaje klip promujący płytę rok i kilka miesięcy po premierze samej płyty...


Przecież "Vicarius" i "The Pot" były teledyskami promowane tuż po premierze, jeszcze nie miałem płyty a już widziałem teledysk.

Cytat:
co do szczerości w wypowiedziach - to zobacz - gwiazda może wywalić wszystko na wierzch i powiedzieć wszystko szczerze odkrywając swój światopogląd... może nic nie mówić i zamknąć się wewnątrz... ale może też wykreować sobie jakiś obraz siebie i mieć niezłą zbite ze swoich słuchaczy... wszystkie 3 wyjścia są okejos - a tool perfidnie idzie tą trzecią ścieżką. :))


Ale wg mnie jeżeli podąża tą trzecia ścieżką tzn że ma za nic swoich słuchaczy. Ludzi którzy kupują jego płyty. To trochę przykre.
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-06-18, 00:09   

Dominik - klip do the pot został zrobiony poza toolem... ktoś inny to zrobił... kolesie z toola się zgodzili na wykorzystanie piosenki po prostu.

a jeśli chodzi o Vicarious, to mogłeś widzieć jedynie jakieś klipy kręcone przez fanów - oficjalny teledysk do Vicarious miał swoją premierę w styczniu 2008 bodajże (płyta wyszła chyba wczesnym latem 2006...)

http://www.youtube.com/watch?v=UUXBCdt5IPg

proszę bardzo - oto ten klip - został on wydany jako osobna płyta - opakowanie podobnie jak to od 10000days zawiera wbudowane trójwymiarowe okulary... wiesz jestem tego pewien na 120% - musiałeś widzieć jakieś fanowskie wideo. a o the Pot - sam musisz przyznać że teledysk jest "poza toolem" - tool nie maczał w tym palców... zobacz we wszystkich klipach toola panuje specyficzny klimat - tutaj tego nie ma. no drugim wyjątkiem jest "hush" :DD

[ Dodano: 18 Czerwiec 2009, 00:10 ]
ooo nawet pod wideo "the pot" na YT znalazłem napis "so it's not the official video, but it's good none the less. Enjoy. "
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-18, 00:18   

jog napisał/a:
Dominik - klip do the pot został zrobiony poza toolem... ktoś inny to zrobił... kolesie z toola się zgodzili na wykorzystanie piosenki po prostu.


Możliwe, tego nie wiedziałem.

Cytat:
a jeśli chodzi o Vicarious, to mogłeś widzieć jedynie jakieś klipy kręcone przez fanów - oficjalny teledysk do Vicarious miał swoją premierę w styczniu 2008 bodajże (płyta wyszła chyba wczesnym latem 2006...)


Chochlera to musiało mi się pomylić kompletnie.

jog napisał/a:

proszę bardzo - oto ten klip - został on wydany jako osobna płyta - opakowanie podobnie jak to od 10000days zawiera wbudowane trójwymiarowe okulary


A to tak, pamiętam ale myślałem że wydali go jako bonus do Cyngla (singla) czy coś w tym stylu.
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-06-18, 00:23   

;) spoko - dla mnie to płyta wszech czasów więc czytałem co się dało na jej temat :DD bardzo dobrze że Ci ostatnio wchodzi ^^ wiesz jest chyba znacznie poważniejsza od Aenimy i jednocześnie bardziej psychodeliczna od Lateralusa... taki the Pot... oł jea!!! muszę Wam wszystkim podziękować za wkręcenie mi dzisiaj tej płyty... aj czuję się tak jak nigdy wcześniej bym jej nie znał... zaskakuje mnie ona co krok, mimo że znam ją na pamięć... to jest coś normalnie...
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-18, 00:29   

Widze że Jogu jesteś maniakiem Tool, ja jednak jest zagorzałym fanem "Lateralusa", w sumie to była moja pierwsza ich płyta jaką wysłuchałem. Ma wg mnie nieziemski klimat, jest jak to mówisz IDEALNA!!!! :DD :DD :DD :DD
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-06-18, 00:42   

zgadzam się w 100% Lateralus ma coś czego nie ma 10000days - ma właśnie taki mistyczny, głęboki, "nadludzki" klimat - 10000days tego nie ma moim zdaniem - nagrali tę płytę w zupełnie innej koncepcji - wiesz Lateralus jest niesamowicie spójny. stanowi jedną wielką całość i klimat jest jego największym atutem - pod tym względem jest lepszy...

każda z płyt toola jest na swój sposób IDEALNA ( :DD ) trudno mi je porównywać. wybranie najlepszej jest dla mnie nie możliwe... mogę mieć jedynie chwilowe wkrętki sprawiające że jedna jest mi bliższa a inna dalsza ;) jeśli mam potrzebę na klimat to rządzi Lateralus, na psychodelę - 10000days, na agresję Aenima :DD hio hio hio :DD w każdym bądź razie uzupełniają się idealnie...
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-18, 00:46   

Wiesz a co myślisz o "Undertow"? Wg mnie jest trochę szorstka wręcz, trochę taka duszna, jakby jej "akcja" działa sie w wielkim lesie zaraz po deszczu w 35 stopniowym upale. Ja czuję taką właśnie atmosferę tego albumu. Jest chyba po "Lateralusie" najbardziej mroczną rzeczą jaką zrobili, a ten mój ukochany "Swamp Song" to mnie roznosi normalnie!
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-06-18, 00:58   

wstyd mi bo nie poznałem tej płyty w całości nigdy... ma boskiego Sobra, ma Intollerance, ma Prison Sex, ma Undertow - te utwory znam bardzo dobrze... robią na mnie ogólne wrażenie zamknięcia... taki faktycznie skrępowany, duszny klimat... kurde - muszę tę płytę bardziej poznać... doprawdy wstyd mi :emo:

Sobra uważam za ARCYDZIEŁO jest idealny!

[ Dodano: 18 Czerwiec 2009, 00:59 ]
zaraz zassam oczywiście!!! natychmiast... Dominik - a Opiate???
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-18, 01:03   

"Opiate"? hehe dziwny mini album bo chyba to długograj nie jest hehe ma wszak 26 minutek. Ale ogólnie płyta ma brzmienie jakby nagrana został w garażu, takie jeszcze lekko prymitywne brzmienie, jak dla mnie nie ma jakiegoś szczególnego klimatu. Najlepszym kawałkiem jest wg mnie tytułowy "Opiate", długi, psychodeliczny, odnoszę wrażenie jakby był nagrany podczas jakiegoś jammu, totalna improwizacja.
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-06-18, 01:07   

mhm - jest na nim kilka kawałków live - stąd to wrażenie. fakt zawiera w sumie chyba 6 utworów... ta płyta weszła mi bardzo głęboko... to taka zapowiedź tego czym tool będzie - znacznie mniej skomplikowana, ale też megaagresywna... w sumie to polecam głębsze zapoznanie się... wiesz ja słuchałem jej bardzo dużo - jest doprawdy świetna... takie kawałki jak "hush" "part of me" czy "cold and ugly" zostają w bani na dłuuugo... doba jest opiate - no ale fakt największym minusem jest to że to epka jest...
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-18, 01:13   

minusem jest właśnie jej "krótkość" zanim człowiek się rozkręci, wczuje to ona się już kończy. Dużo w niej jest rock'n'rolla tak jak np szaleństwo pod koniec "Hush". ale zaraz Jogi drogi jest jeszcze wszak "Salival", która jest podobna formą do "Opiate" bo wszak tam tez sa kawałki koncertowe. Ale też wspaniały cover Led Zeppelin "No Quarter" czy też "Message To Harry Manback II" z przepięknym podkładem. No i jeszcze akustyczny "Maynaard'a Dick" (fajny tytuł hehe).
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-06-18, 01:21   

dokładnie! Maynard's dick rządzi :DD strasznie podoba mi się wykonanie Pushit na Salival... trwa chyba z 14 minut i jest ojjojoj wstrząsające!

O RANY! a przed chwilą znalazłem pierwsze Demo toola - nagrania jeszcze z przed "opiate"... no ja nie wiem co ja tam usłyszę... ale jest tam przedtoolowa wersja sober... więc zobaczymy... oł jea!!! that's good!!!!!!!!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-06-18, 01:28   

dominik napisał/a:
"Message To Harry Manback II" z przepięknym podkładem..


a wiesz czym są oba Manbacki? To jest najlepsze :DD Otóż to jest kupa bluzgów po włosku, którą jakis poirytowany kumpel kumpla kumpla Maynarda (o ile sie nie mylę) nagrał Maynardowi na automatyczną sekretarkę. Takie rzeczy typu "ty skur**synu, czy wiesz że jesteś kupą g***" itepe... A Toolowi chłopcy postanowili zrobić sobie jaja i podłożyć do tego piękną muzyczkę... No cóż.. nie jedyny raz zrobili jaja.. Die Eier von Satan to i tak nie pobije...
_________________


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100