• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kat i Roman Kostrzewski
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-22, 23:56   

Cytat:
Nie znając idei komunizmu czy monarchii despotycznej, żyjąc czy to w jednej czy drugiej, nie będziesz miał prawa ich oceny? (nie wnikajmy w ich praktyczne zjawiska :P ).


Z dupy porównanie... Wszak tekst dla autora może znaczyć zupełnie co innego niż słuchaczowi... Tak samo jest z poezją... żaden poeta nie wymagał aby czytelnik, odbiorca rozumiał tekst tak samo jak on... chociaż tak zawsze byłem uczony... i tak też myślę... Mogę ocenić tekst... i oceniam go wg swoich kryteriów... czy mi sie podoba, czy też nie, czy rozumiem czy też nie, czy to co z niego wywnioskuje mnie zaspokoi jako słuchacza czy też nie... mogę go ocenić... ale nie mogę powiedzieć co autor miał konkretnie na myśli pisząc go... bo nim nie jestem... a teksty Kostrzewskiego są dość trudne wg mnie i nie jest łatwo je zrozumieć ... choć mi nie sprawia to dużego problemu.
 
 
REKLAMA 
Grundin Redshield

Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Wysłany: 2009-08-22, 23:57   

 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-08-22, 23:57   

dominik napisał/a:
Wszak tekst dla autora może znaczyć zupełnie co innego niż słuchaczowi... Tak samo jest z poezją... żaden poeta nie wymagał aby czytelnik, odbiorca rozumiał tekst tak samo jak on...

Yhmm.. powiedz to nauczycielom w szkole średniej :>
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-23, 00:00   

Cytat:
Wiesz.. i tu jest problem. Jakbyś wiedział coś o problemach nastoletnich dziewczyn to byłbys casanova w szkole średniej i teraz też.. a wiedza o szatanie i innych zmyslonych bożkach do niczego sie nie nadaje, hehe


Nie jest mi to potrzebne do życia... ja swoje problemy tego wieku mam za sobą...

Therion napisał/a:
Kat o Kat.. a RK to RK.. to że ten pajac wytępuje teraz w takiej formie to juz Jego chory umysł stworzył..


Zazwyczaj te chore umysły są najbardziej doceniane później...

Therion napisał/a:
bo RK sam mówił że te wszystkie fazy z biblią szatana itp było dla picu, bo ludzie chcieli


Z tego co wiem to tak mówił Piotr Luczyk który po rozpadzie Kata tak skwitował teksty i samą osobę Romana...

Therion napisał/a:
Myślę że panowie z Manowar bardziej wierzą w stal i miecze niż pan RK w to o czym pisał.


Ja myślę inaczej...

[ Dodano: 2009-08-23, 00:01 ]
Cytat:
Yhmm.. powiedz to nauczycielom w szkole średniej :>


nie musze tak właśnie w szkole i na studiach uczono... wiem że teraz to jest inaczej ale jak ja chodziłem do szkoły to tak było...
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-08-23, 00:04   

dominik napisał/a:
Nie jest mi to potrzebne do życia... ja swoje problemy tego wieku mam za sobą...

Rozróżniaj żarty... na prawdę.. zbyt wszystko do siebie bierzesz.

dominik napisał/a:
Z tego co wiem to tak mówił Piotr Luczyk który po rozpadzie Kata tak skwitował teksty i samą osobę Romana...

Czytałem wywiady Romana... w sumie to nawet niedawno w Teraz Rocku mówił o biblii szatana ze była wydana bo "środowisko tego chciało"

dominik napisał/a:
nie musze tak właśnie w szkole i na studiach uczono... wiem że teraz to jest inaczej ale jak ja chodziłem do szkoły to tak było...

Nie no.. bp Ty jesteś tak strasznie stary ;) Przestań :B
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-23, 00:09   

Cytat:
Rozróżniaj żarty... na prawdę.. zbyt wszystko do siebie bierzesz.


Rozróżniam i wiem że to poważnie nie powiedziałeś ale na to odpowiedziałem, tylko emoty nie dodałem :DD

Cytat:
Czytałem wywiady Romana... w sumie to nawet niedawno w Teraz Rocku mówił o biblii szatana ze była wydana bo "środowisko tego chciało"


Tak, to tak zgadzam się tyle że nie jest powiedziane, że on w to nie wierzy jest wprost przeciwnie... patrz...
http://www.youtube.com/watch?v=ha0JH6ks8sI
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Ja sie z widowni bardzo uśmiałem ehehhee

Cytat:

Nie no.. bp Ty jesteś tak strasznie stary ;) Przestań :B


Tyle że ja na maturze opisywałem wiersz, nie pamiętam już jaki i pisałem jak ja go rozumiem i dostałem 4 (ocena nie punkty hehe) a dziś na maturach jest klucz wg którego trzeba wiersz rozumieć... czyli uczniowie są ograniczani... nie mogą sie wykazać swoją twórczą myślą....
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-08-23, 00:14   

dominik napisał/a:


Tyle że ja na maturze opisywałem wiersz, nie pamiętam już jaki i pisałem jak ja go rozumiem i dostałem 4 (ocena nie punkty hehe) a dziś na maturach jest klucz wg którego trzeba wiersz rozumieć... czyli uczniowie są ograniczani... nie mogą sie wykazać swoją twórczą myślą....


Otóż to. Nieważne jaka jest prawda. Ważne co jest w kluczu.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-08-23, 00:16   

dominik napisał/a:
Tyle że ja na maturze opisywałem wiersz, nie pamiętam już jaki i pisałem jak ja go rozumiem i dostałem 4 (ocena nie punkty hehe) a dziś na maturach jest klucz wg którego trzeba wiersz rozumieć... czyli uczniowie są ograniczani... nie mogą sie wykazać swoją twórczą myślą....

A to tak.. z tym się zgodzę.. teraz zdawac maturę jest tak prosto.. ehh.. Najbardziej bawią mnie maturzyści srający po gaciach.. Nie maja się czego obawiać. Teraz żeby nie zdać matury to trzeba byc po prostu idiotą.
Cieszę się że zdawałem starą maturę.. oj cieszę.. może troche stresu było.. ale miło wspominam :D
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-23, 00:18   

Właśnie...tak samo jest z tekstami różnych kapel... nie ma klucza jest tylko twój umysł i to co przez konkretny tekst rozumiesz....
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-08-23, 11:00   

dominik napisał/a:
Cytat:
Nie znając idei komunizmu czy monarchii despotycznej, żyjąc czy to w jednej czy drugiej, nie będziesz miał prawa ich oceny? (nie wnikajmy w ich praktyczne zjawiska :P ).


Z dupy porównanie...


Tak samo jak Kat :rotfl:

dominik napisał/a:

Tak samo jest z poezją... żaden poeta nie wymagał aby czytelnik, odbiorca rozumiał tekst tak samo jak on... chociaż tak zawsze byłem uczony... i tak też myślę... Mogę ocenić tekst... i oceniam go wg swoich kryteriów... czy mi sie podoba, czy też nie, czy rozumiem czy też nie, czy to co z niego wywnioskuje mnie zaspokoi jako słuchacza czy też nie... mogę go ocenić... ale nie mogę powiedzieć co autor miał konkretnie na myśli pisząc go... bo nim nie jestem... a teksty Kostrzewskiego są dość trudne wg mnie i nie jest łatwo je zrozumieć ... choć mi nie sprawia to dużego problemu.

Do tego zmierzam generalnie, choć wcześniej napisałeś, że nie możesz oceniać tekstu, który nie jest Twój...
Ad. drugie wytłuszczenie - Możesz powiedzieć co mógł mieć na myśli, ale to wciąż daje Ci możliwość oceny dzieła.
Ad. trzecie wytłuszczenie - rozwala mnie takie coś :rotfl: coś a'la "kozak ze mnie" :P
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-23, 15:26   

Cytat:
Tak samo jak Kat :rotfl:


:...:
edgeofthorns napisał/a:
Ad. trzecie wytłuszczenie - rozwala mnie takie coś :rotfl: coś a'la "kozak ze mnie" :P


Wcale nie jest to coś a la kozak ze mnie tylko jeżeli coś nie sprawia mi problemu to przecież nie powiem, że siedzę nad tym godzinami... bo tak nie jest... a to nie jest przechwalanie się tylko zwykła prawda... ja rozumiem teksty Kostrzewskiego prawie wszystkie, więc nie widzę w tym nic dziwnego.

edgeofthorns napisał/a:
Ad. drugie wytłuszczenie - Możesz powiedzieć co mógł mieć na myśli, ale to wciąż daje Ci możliwość oceny dzieła.


Moge się domyślać co chciał przez to powiedzieć... autor... ale nie jestem pewny tego.... poza tym jak już dojdę do tego mogę ocenić czy mi się to podoba czy nie...
 
 
rzeznia22 


Last.fm: rzeznia22
Numer buta: 45
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 642
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-08-23, 17:33   

Dla mnie są świetni. Słucham ich nawet sporo :)
Oczywiście, takie płyty jak np. 666 są dla mnie raczej zabawne, ale bardzo lubie ich słuchać :] Natomiast 'Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach" jest dla mnie fenomenalnym albumem.
"Odi Profanum Vulgus" bądź "Stworzyłem piękną rzecz". Według mnie pięknie w nich pojechali :] Albo "Purpurowe Gody" Taka romantyczna... Mocne i bezpośrednie teksty, mi się podoba. Ale te jazdy z szatanem na 666 mnie rozpierdalają :rotfl:
_________________
Jestem synem rosyjskiego kosmonauty.

"Codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem...."
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-23, 19:23   

Rzeź <piątka> wreszcie jakaś bratni dusza jeśli chodzi o twórczość KAT!!!!!
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-08-23, 21:28   

dominik napisał/a:
Cytat:
Tak samo jak Kat :rotfl:


:...:

Więcej dystansu, mniej pompatyzmu.
dominik napisał/a:
edgeofthorns napisał/a:
Ad. trzecie wytłuszczenie - rozwala mnie takie coś :rotfl: coś a'la "kozak ze mnie" :P


Wcale nie jest to coś a la kozak ze mnie tylko jeżeli coś nie sprawia mi problemu to przecież nie powiem, że siedzę nad tym godzinami... bo tak nie jest... a to nie jest przechwalanie się tylko zwykła prawda... ja rozumiem teksty Kostrzewskiego prawie wszystkie, więc nie widzę w tym nic dziwnego.

Men, mniejsza o to. Naprawdę. Nie uśmiecha mi się tłumaczenie mojego, czasem osobliwego, poczucia humoru.
dominik napisał/a:

edgeofthorns napisał/a:
Ad. drugie wytłuszczenie - Możesz powiedzieć co mógł mieć na myśli, ale to wciąż daje Ci możliwość oceny dzieła.


Moge się domyślać co chciał przez to powiedzieć... autor... ale nie jestem pewny tego.... poza tym jak już dojdę do tego mogę ocenić czy mi się to podoba czy nie...

Widzisz, że już krążymy wokół jednego? Myślę, że najwyższa pora powiedzieć EOT ;)
Bo o to mi chodzi. "Możesz powiedzieć co mógł mieć na myśli" = "Moge się domyślać co chciał przez to powiedzieć". Przy czym moje jest lepsze, bo mogę powiedzieć :DD Masz do tego niezaprzeczalne prawo. Z resztą... już o tym mówiłeś. ;)
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-23, 21:35   

Cytat:
Więcej dystansu, mniej pompatyzmu.


edgeofthorns napisał/a:
Men, mniejsza o to. Naprawdę. Nie uśmiecha mi się tłumaczenie mojego, czasem osobliwego, poczucia humoru.


Wiesz ja nie potrafię w każdej wypowiedzi zażartować sobie z czegoś... znaleźć jaką wypowiedź rozmówcy i zakpić z niej... sorry ale nie wymagaj ode mnie że będę rozumiał wszystkie twoje żarty i szydery...
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-08-23, 21:48   

dominik napisał/a:
Cytat:
Więcej dystansu, mniej pompatyzmu.


edgeofthorns napisał/a:
Men, mniejsza o to. Naprawdę. Nie uśmiecha mi się tłumaczenie mojego, czasem osobliwego, poczucia humoru.


Wiesz ja nie potrafię w każdej wypowiedzi zażartować sobie z czegoś... znaleźć jaką wypowiedź rozmówcy i zakpić z niej... sorry ale nie wymagaj ode mnie że będę rozumiał wszystkie twoje żarty i szydery...


Spoko, mnie to rybka koniec końców.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100