• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Static - X
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-11, 13:05   Static - X




Static X powstał w 1994 roku w Los Angeles. Ich muzyka określana jest jako Industrial Metal ale wg mnie jest to pewne zadurzycie tej nazwy, ale niechaj będzie. Jak na razie na swoim koncie mają 7 albumów z czego dwa pierwsze dały im najwięcej. Bo i pewna grupa fanów nowoczesnego metalu oszalała na ich punkcie, ale i też wtedy występowali na scenach m.in. Ozzfestu. Mój stosunek do ich muzyki jest dość chłodny, bo poza kilkoma kawałkami z pierwszych dwóch płyt i całej wg mnie fenomenalnej "Shadow Zone" nie znajduje nic co by mnie zaciekawiło w tym zespole. Ba ich ostatnie płyty czyli "Cannibal" która była dosć nudna i lekko bez pomysłu oraz tragiczna wg mnie "Cult Of Static" z gościnnym udziałem Dave Mustaine'a to niestety schyłek popularności i twórczej pomysłowości Wayne'a Statica i spółki. Mam taką cichą nadzieję że kiedyś usłyszę jeszcze płytę podobną poziomem do "Shadow Zone".


Obecny skład
* Wayne Static - wokal, gitara, programowanie
* Tony Campos - bas, wokal
* Koichi Fukuda - gitara, programowanie, keyboard
* Nick Oshiro - perkusja
Byli członkowie
* Ken Jay - perkusja
* Tripp Rex Eisen - gitara

Dyskografia
* Wisconsin Death Trip (1999)
* Machine (2001)
* Shadow Zone (2003)
* Beneath... Between... Beyond... (2004)
* Start a War (2005)
* Cannibal (2007)
* Cult of Static (2009)



Shadow Zone

Push It

Cold

The Only

So
 
 
REKLAMA 
SPOOOOOKY!

Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Wysłany: 2009-11-11, 13:20   

 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-11-11, 13:20   

nie jestem pewien ale chyba już zakładałem temat o static-x :P poszukam upewnię się i scalę w razie potrzeby ;)
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-11, 13:23   

semako napisał/a:
nie jestem pewien ale chyba już zakładałem temat o static-x :P poszukam upewnię się i scalę w razie potrzeby ;)


Szukałem, ale możliwe ze wyszukiwarka nie wychwyciła. Scal jak mówiłeś jakby co.
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-11-11, 13:24   

aj nima. czyli to musiało być jeszcze na starym rumie i nie zostało przeniesione ;) pomyliło mi się. wybacz pomyłkę ;) więc tak ze static x uwielbiam najbardziej płytę wisconsin deathtrip płyta gniecie! ulubiony kawałek to ofkozzz push it. usłyszałem tę piosenkę daaawno temu w gdzie street sk8er 2 i od tamtej pory chodzi za mną stale. normalnie cudo! ach jakby ogolić Statica to byłby sobowtórem mojego zioma jednego. albo na odwrót ;)
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
Ostatnio zmieniony przez semako 2009-11-11, 13:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-11-11, 13:27   

Uwielbiam "Cold" Statica. IMO to jego absolutnie najlepszy utwór. Niestety - także jedyny naprawdę dobry :) Kilka razy próbowałem się do nich przekonać, za każdym razem jednak wymiękałem na monotonii tej kapeli - grają w zasadzie każdy utwór na jedno kopyto (czytaj: napierdalanka w rytmie pracującej maszyny górniczej). Lubię metal industrialny, ale nie lubię, jak kapele zbytnio przejmują się określeniem "industrialny".
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-11-11, 15:14   

Właściwie mogę się podpisać pod postem Finna :) Dokładnie tak samo miałam z tą kapelą.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-11-11, 15:22   

ja nie wiem. nie poznałem wszystkich płyt. druga mnie trochę mniej ciągnie... w zasadzie póki co to wygodnie mi z pierwszą płytą. myślę że jest całkiem dobra. i może faktycznie da się na niej odczuć "jednokopyctwo" ale przy odpowiednim dozowaniu to nie przeszkadza nic a nic ;) jest wręcz dobrze ;) płytę lubię bardzo jak już pisałem.

tam było sporo przemieszań jeśli chodzi bodajże o gitarzystę... jakoś coś się działo... kolo z pierwszej płyty odszedł, później sam John napieprzał na gitarach, później kojarzy mi się coś z gitarzystą pedofilem który już nie gra też i później chyba powrócił gitarzysta z pierwszej płyty. czytałem o tym dawno i słabo już pamiętam... a może to był basista... nie mam pojęcia. w każdym bądź razie historia z gitarzystą była ciekawa ;)
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-11-11, 20:28   

Fnord napisał/a:
Uwielbiam "Cold" Statica. IMO to jego absolutnie najlepszy utwór. Niestety - także jedyny naprawdę dobry :) Kilka razy próbowałem się do nich przekonać, za każdym razem jednak wymiękałem na monotonii tej kapeli - grają w zasadzie każdy utwór na jedno kopyto (czytaj: napierdalanka w rytmie pracującej maszyny górniczej). Lubię metal industrialny, ale nie lubię, jak kapele zbytnio przejmują się określeniem "industrialny".


A taki "push it" ?? jest czaderski !!!


P.S. gdzies czytałem, wywiad z Wayne`m i mówił,że w zasadzie to chciałby grać tak jak Pantera, ale...nie umie :P
_________________

Ostatnio zmieniony przez Dymitr 2009-11-11, 20:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100