• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Paradise Lost
Autor Wiadomość
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-02-24, 20:44   Paradise Lost

DarkMoonlight napisał/a:


Paradise Lost - grupa metalowa powstała w 1988 roku w Halifax w Anglii. Zespół bywa zaliczany do pionierów death doom metalu oraz metalu gotyckiego. W późniejszym okresie eksperymentowała z elementami elektroniki, poddając się jednocześnie inspiracjom rockiem gotyckim. W ostatnim okresie powróciła jednak do cięższych brzmień co można usłyszeć na albumie In Requiem.
Nazwa Paradise Lost, czyli Raj Utracony pochodzi od poematu Johna Miltona napisanego w 1667 roku. Raj Utracony pojawił się w epoce angielskiego oświecenia, wyrósł jednak z tradycji okresów wcześniejszych : renesansu i baroku. Jest to jeden z największych poematów epickich, jakie powstały w kręgu kultury europejskiej i jeden z największych eposów filozoficznych, mających za temat pochodzenie dobra i zła.
Członkowie zespołu: Nick Holmes - wokal , Gregor Mackintosh - gitara prowadząca, instrumenty klawiszowe, Aaron Aedy - gitara rytmiczna, Steve Edmondson - gitara basowa
Płyty studyjne:
1990 Lost Paradise
1991 Gothic
1992 Shades of God
1993 Icon
1995 Draconian Times
1997 One Second

1999 Host
2001 Believe in Nothing
2002 Symbol of Life
2005 Paradise Lost
2007 In Requiem

Pogrubiłem moje ukochane albumy;) Paradise Lost bardzo się rozwijali, prawie każda płyta prezentowała nowe oblicze zespołu. Czekam z utęsknieniem na nowy album;) Ma być jeszcze cięższy i mroczny, oby nie skończyło się tylko na zapowiedziach;)
Linki:
Forever After - http://pl.youtube.com/watch?v=QCOA7dqN2_Q
As I Die - http://pl.youtube.com/watch?v=gJwHkgVru6k
Forever Failure - http://pl.youtube.com/watch?v=gdqkrDivZyk
Enemy - http://pl.youtube.com/watch?v=qMgQoYFp_K4
Gothic - http://pl.youtube.com/watch?v=z9p0gHy8Iyk



Karharoth napisał/a:
NIGDY tak naprawde Ich muzyka mnie specjalnie nie poruszyła, nawet wysławiane wszędzie "Gothic".Płyte "Paradise Lost" mogę wyróżnić, utwór "Accept the Pain" bardzo lubię.Bardziej znani od MDB choć to zespół słabszy, dużo słabszy...



Neg napisał/a:
Przesluchiwalem owszem ale jakos nie przypadlo mi do gustu ... no moze plyta One Second, ale na to moze miec wplyw tez raczej sentyment niz upodobanie muzyczne. Ogolnie rzecz biorac to uwazam Paradise Lost za cos do posluchania (i na pewno wartosciowa pozycje) ale jakos dla mnie bez rewelacji.



pp3088 napisał/a:
My Dying Bride ma skrzypce, wspałaniałe klawisze i niesamowitą około gotycką atmosferę. Anathema ma wspaniałe liryki i świetne zagrywki gitarowe(Wings of God, Judgement, Fragile Dreams, Lost Control no i nieodżałowany riff z They Die...). Paradise Lost nie ma za to nic co przyciągało by uwagę na dłużej. Liryki są fajne, wokal jest dobry, gitary grają nieźle, perkusja jest warta uwagi(świetnie zagrana na płycie Paradise Lost, cieżarnie brzmi).

Podsumowując, dobra kapela ale bez większych zachwytów. Miłe dla ucha, na pewno warte uwagi, ale są lepsi moim zdaniem.



DarkMoonlight napisał/a:
Za to ja mogę ich słuchać bez końca;P Szczególnie płyty One Second, dla mnie to majstersztyk i czekam na nowy album równie niecierpliwie jak MDB



pp3088 napisał/a:
Z tej płyty bardzo lubię This Cold Life i Dissapear. Natomiast z okresu Depeche Mode#2 lubię jesczze Never Again, So Much is Lost oraz Gone : )
_________________

 
 
 
REKLAMA 
Dwulicowiec

Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Wysłany: 2009-06-12, 01:09   

 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-06-12, 01:09   

Bardzo lubię Paradise Lost :) Podobnie jak Kamil mogę ich słuchać bez końca, to takie granie które się nie nudzi i za każdym razem można odkryć w nim coś nowego. Katuję teraz ich ostatni album In Requiem i czuję się tak jakbym słuchała tego po raz pierwszy, wpaniała rzecz! Mam nadzieję że nowa płyta będzie conajmniej tak samo dobra :) Zapętliłam "Your own reality" i się delektuję :P
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-06-12, 01:20   

Oj tak In Requiem uwilabiam:) Kupiłem niedawno oryginał za 20 zł bodajże;) hehe niezly album, mam nadzieję, że nowey będzie utzryamany w tym stylu;) w najnowszym Teraz Rock jest wkładka o Paradise Lost:) Kocham wykrzyczane Never For The Damned, The Enemy, Sedative God, Fallen Children, w ogóle cały ten album mieści w sobie takie perełki:) Nic tylko słuchać;)
_________________
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-06-12, 01:21   

Tak nawiasem, Kamil słyszałeś bonusy do In Requiem? :)
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-06-12, 01:23   

Nie;) Masz?
_________________
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-06-12, 01:27   

Mam :)

http://www.youtube.com/watch?v=5dGcljMY8_Y
Cover Everything but the girl "Missing", dużo lepszy niż oryginał.

I drugi:

http://www.youtube.com/watch?v=FsBsZ88v38s
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-06-12, 01:34   

Oj Missing, słyszałem mam na dysku, ale nie wiedziałem, zę to bonustracki do In Reqiuem;) a ten drugi numer jakoś nie zachwyca;) Tak jednym uchem wpada a drugim wylatuje;) ale znalazłem jeszcze jakiś na YT:)
http://www.youtube.com/wa...feature=related
i ten mi bardzo przypadł do gustu;) Ja już chcę nową płytę PL:) Kiedy?:)
_________________
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-06-12, 01:45   

Ooo, a ja dla odmiany tego "sons of perdition" nie słyszałam, rzeczywiście jest lepszy :) Właśnie go sobie "zamówiłam" :P
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-06-12, 01:58   

No widzisz Angie jak się możemy wymianiać informacjami:) hehe fajnie, że jest ktoś, kto lubi Paradise Lost:)
_________________
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-06-12, 02:11   

Kurczę, to co ściągnęłam trwa tylko minutę a nie mogę znaleźć nigdze pełnej wersji :/ Jeśli znajdziesz to wysłałbyś mi? <robi oczka jak kotek ze Shreka> :D

Nom, też się cieszę że jest z kim o Paradajsach pogadać :)
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-06-12, 13:18   

Dzisiaj słucham sobie całej dyskografii zaczynając od albumu Lost Paradise, przesłuchałem już go, Gothic i teraz Shades Of God, nie można powiedzieć, że zespół nie zrobił progresu bo postęp jest i to wielki, dla niektórych Pardise Lost poszli w "złą" stronę, ale jak dla mnie droga obrana na In Reqiuem jest świetna, czekam z utęsknieniem na najnowsze dzieło Raju Utraconego. Moim ulubionym albumem Paradise Lost jest One Second, podoba mi się na nim wszytko, zaczynając od okładki a kończąc na "wkładce". Wiadomo, że dla większości Paradise Lost to Icon i Draconian Times, ale nie możemy zamykać się na innowacje, przecież one są po to, aby ubogacały zespół;)
_________________
 
 
Karharoth 


Last.fm: Karharoth
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 487
Skąd: Rypin
Wysłany: 2009-06-12, 22:33   

DarkMoonlight napisał/a:
dla większości Paradise Lost to Icon i Draconian Times, ale nie możemy zamykać się na innowacje



No właśnie, w końcu jest jeszcze "Gothic" ;)
_________________
Grałbym bluesa, gdybym potrafił. Ale nie potrafię, więc gram metal
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-06-15, 21:07   

Dziś sobie słucham Symbol Of Life i muszę powiedzieć, że album rozwala;) nie ma tutaj słabego numeru, nie ma jak dla mnie, teksty są zabójcze, okładka. Chyba będzie to mój ulubiony album PL:) ale Oni nie mają słabej pozycjii w swoim dorobku, ludzie krzyczą zgodnie Host, oK, album ten jest inny, ale nie może ktoś popwoedziec, że nie jest dobry;)
_________________
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-15, 21:29   

Widzę że trafiłem na dwoje maniaków Paradajsów. To dobrze bo nigdy nie zgłębiłem ich dyskografii, ba chyba jedną płytą którą słuchałem była "Believe In Nothing i poza jedną piosenką nie porwała mnie ta pozycja. Wiele razy moi kumple namawiali mnie na wcześniejsze płyty angoli ale jakoś nigdy nie przychodziła ta pora. Może teraz nadejdzie. Możecie mi polecić najlepsze ich płyty, od których najlepiej zacząć i tak dalej?
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-06-15, 22:04   

Jesli juz miałabym wskazać najsłabszą płytę w ich dorobku to byłaby to właśnie "Believe in nothing", więc nawet się nie dziwię, ze nie porwało :P Zacznij najlepiej od "Draconian Times", jeśli ta płyta Cię nie zachęci do twórczosci Paradajsów to pewnie już po ptaszkach :P
No i ostatni album "In Requiem" ma u mnie 10/10 :)
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100