• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Furia
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-22, 11:46   Furia




Zespół Furia powstał w 2003 roku w Katowicach. Panowie tworzą black metal, nie będę sie tu rozwodził czy depresyjny czy suicidal czy klimatyczny czy atmosferyczny bo to jest bez sensu, graja black metal i to jest najważniejsze. Ich muzyka oprócz typowego blackowego grania ma dużą dawkę klimatu, klimatu bardzo chorego, zimnego idealnego na jesienne wieczory. Plusem jest to że teksty są po polsku, co nie zdarza się za często w black metalu. Ja jak na razie mam za sobą "I Krzyk", "Płoń" oraz "Grudzień za grudniem", te dwie ostatnie pozycje to geniusz!!


Skład
Nihil - Vocals, Samples, Guitar
Sars - Bass
Voldtekt - Guitar
Namtar - Drums

Dyskografia:
I Spokój Demo, 2004
I Krzyk Demo, 2005
Martwa Polska Jesień Full-length, 2007
Płoń EP, 2009
Grudzien Za Grudniem Full-length, 2009

Krew w kolorze bursztynu

zajebisty - Płoń! +

Ohydny, jestem +

Zgniję, Nie odpowiem +

Idzie Zima


PS: linki z krzyżykiem to cała EP-ka "Płoń" :DD
 
 
REKLAMA 

Dołączyła: 07 Kwi 2009
Posty: 1867
Wysłany: 2009-11-22, 12:32   

 
 
jaha 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2009
Posty: 1867
Skąd: Kamienice:))
Wysłany: 2009-11-22, 12:32   

Furia.... zespołu nie znam, lecz wiem iż furia to stan umysłu wyrażany w sposób werbalny lub niewerbalny :DD mi się czasem zdarzy wpaść w ów stan - Jogi mi świadkiem :DD :DD
ale chyba znowu nie udało mi się trafić w temat... tyyyyyyyyaaaaaaaaaaaaaaa......... :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD
:chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk:
_________________
:chrust:i:pätyk:
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-22, 12:34   

jaha napisał/a:
Furia.... zespołu nie znam, lecz wiem iż furia to stan umysłu wyrażany w sposób werbalny lub niewerbalny :DD mi się czasem zdarzy wpaść w ów stan - Jogi mi świadkiem :DD :DD
ale chyba znowu nie udało mi się trafić w temat... tyyyyyyyyaaaaaaaaaaaaaaa.......


:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-11-22, 13:16   

Nie przepadam za brzmieniem tego zespołu i ogólnie za black metalem, ale muszę przyznać że teksty są zajebiste, piękne, poetyckie - a to się w blacku rzadkość, bo często gęsto (chociaż nie zawsze) śpiewają o pieprzeniu dziwek, o Szatanie, o kvlcie mroku i zła i w ogóle lol.
_________________


 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-22, 13:35   

Widzisz a Furia jak się nie mylę, ale chyba nie określana jest jako zespół który ma gówniane teksty, znaczy grafomańskie i śmieszne bo i takie określenia padały, mnie się podobają, bardzo fajnie łączą się z muzyką i nadają jej odpowiedniego klimatu :DD
 
 
Karharoth 


Last.fm: Karharoth
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 487
Skąd: Rypin
Wysłany: 2009-11-22, 13:58   

Furie zna chyba kazdy.Kazdy powinien znac. Dobre granie,chory wrzask wokalisty. Jedna z najzdolniejszych kapel metalowych. MPJ - mistrzostwo
_________________
Grałbym bluesa, gdybym potrafił. Ale nie potrafię, więc gram metal
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-11-22, 14:02   

Dominik napisał/a:
Widzisz a Furia jak się nie mylę, ale chyba nie określana jest jako zespół który ma gówniane teksty, znaczy grafomańskie i śmieszne bo i takie określenia padały


To chyba jest określana przez trve kvlt black satan metalowców, którzy uważają to za zdradę tekstów na chwałę rogatego.. słyszałam też określenia "fe, teksty pedalskie a'la rogucki"... a rogucki nihilowi do pięt nie dorasta. oni sie nie znają chyba i nie wiedzą, co to jest grafomania a co to poezja >_<
_________________


 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-11-22, 20:58   

Zgadzam się z Marcinem, Martwa Polska Jesień jest świetna. "Grudzień za grudniem" przesłuchałam dopiero wczoraj no i na pewno będę do tej płyty wracać, bo jest na czym ucho zawiesić.

Ps. panowie mają wygląd wyjątkowo nieblackmetalowy :P
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

Ostatnio zmieniony przez Angie 2009-11-22, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Suczopocza
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-22, 22:10   

ja dopiero słucham pierwszy kawałek 'zmierzch za zmierzchem' i już mnie kręcą panowie swoim brzmieniem. świetna rzecz, że to po polsku jest. Fajnie Domiś, że to zarzuciłeś, bo nie znałam ich wcześniej :yupi: :yupi: :yupi: :yupi: :yupi: :yupi: :yupi: :yupi: :yupi: :yupi: :yupi: :yupi:
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-22, 22:16   

Drogie dzieci sejtena obadajcie takze Mgłę o której watek także jest w dziale METAL ... to też jest zajebisty zespół :DD
 
 
jaha 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2009
Posty: 1867
Skąd: Kamienice:))
Wysłany: 2009-11-22, 22:52   

a teraz.... FURIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !! !! !! !!
:chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk:
_________________
:chrust:i:pätyk:
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-11-22, 23:04   

Dajcie już spokój z tymi żółtymi mordami bo niedobrze się robi.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Karharoth 


Last.fm: Karharoth
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 487
Skąd: Rypin
Wysłany: 2009-11-23, 10:41   

Tajna organizacja emotikon zawladnela swiatem.
GZG tez dobre, dzis obadam epki.
_________________
Grałbym bluesa, gdybym potrafił. Ale nie potrafię, więc gram metal
 
 
jaha 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2009
Posty: 1867
Skąd: Kamienice:))
Wysłany: 2009-11-23, 13:31   

Angie wybacz że przeszkadzają Ci moje patyki ale one były ZAWSZE nieodzowna częścią moich wypowiedzi.... i ja nie potrafię choc troszku nie "pożółcić" .... :'(
:chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk:
ale postarałam sie mniej :yupi: :yupi:
_________________
:chrust:i:pätyk:
 
 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2010-06-11, 10:22   

Grafomania, Grafomania i jeszcze raz Grafomania, Do Grudnia za Grudniem nie wracam tylko dlatego, że mam na półce, za to chwytam Halny :lol:
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100