• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
The Old Dead Tree
Autor Wiadomość
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-02-24, 20:47   The Old Dead Tree

Karharoth napisał/a:


Francuska grupa wykonująca death/doom metal, choć można znaleźć wpłypy gotyckie gdzieniegdzie.Powstała w 1997 roku wydała do tej pory 3 krażki:

The Nameless Disease (2003)
The Perpetual Motion (2005)
The Water Fields (2007)


Pogrubiona płyta, powstała po samobójczej śmierci jednego z członków zespołu.Emocjonalnie miażdżąca.Doskonały przykład, ze najpiękniejsza mzuyka rodzi się w największym bólu. Nie potrafie wymienić nawet jednego słąbego utworu. Teksty przepełnione bólem, stratą, utęsknieniem i obwinianiem sie. Prawdziwe cierpienie, nie papka sztucznosci Tuomasa na DPP. Płyta wywołuje u mnie niesamowite emocje, jak żadna inna.Nie ma żadnych podnioslych lirycznie metafor, jest tylko prawda brutalnie przedstawiona kawałek po kawałku...Płyta chwyta za serce i rozdziera je na kawałki, jest naprawdę jedną wielką, czystą emocją, tętni i zapada w pamięć.


"The difference between guilt and shame is very clear:
We feel guilty for what we do.
We feel shame for what we are."


We miss you my beloved friend,
More than we thought it was possible.
We miss you my beloved friend,
It will never be the same (again).



Kilka wersów doskonale podsumowujacych temat płyty. Cięzko o tym cokolwiek napisać.Trzeba to usłyszeć, poczuć, zrozumiec...


Its The Same For Everyone

We Cry As One



DarkMoonlight napisał/a:
"The difference between guilt and shame is very clear:
We feel guilty for what we do.
We feel shame for what we are."
Ten fragment tekstu uwielbiam;) w ogóle kiedyś tłumaczyłem wszytskie teksty z tego albumu;) Najbardziej chyba podoba mi się WE CRY AS ONE;) normalnie, rozwala mnie ten tekst;) a tak nawiasem mówiąc nie da się wyjąć poszczególnych utworów z tego albumu, tworzy on spójnią, piękną całość, oprawioną bólem i tęsknotą za przyjacielem. Dźwięki składają się z nut pełnych smutku i bólu. Album zdecydowanie piękny, przejmujący, chwytający za serce, a co najważniejsze bardzo dobry.



Angie napisał/a:
Wiele osób się tą płytą zachwyca, we mnie nie wywołuje aż takich dużych emocji. Smutek i ból da się odczuć tylko w tekstach (muszę przyznać, że są naprawdę genialne) ale w sposobie śpiewania i w samej muzyce jakoś tego nie odczuwam... Jedyny wyjątek to "It's the same for everyone", raz udało mi się przy tym utworze wzruszyć, a to już sukces^^ Reszta jest dla mnie tylko dobra, dosyć solidny doom, którego od czasu do czasu można posłuchać.

Edit: Aha, i jeszcze łazienkowy monolog jest świetny, nie zwracałam jakoś wcześniej uwagi na ten utwór. Teraz sobie słucham i jakoś tak mnie "uderzył".
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100