• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Opeth
Autor Wiadomość
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-06-09, 23:25   

Natta napisał/a:


-Those who like 70's will love this album - MOJA SIOSTRA POLUBI OPETH - wątpię
-The journalist thinks that the first 7 songs were unbelievably great, but the last 3 weren't as interesting - CZYLI ZŁOTA SIÓDEMKA:)
-lots of Hammond and 70's worship - to akurat dla mnie plus;)
-the guy didn't miss the growls although they have worked very well for Opeth - NO TO CHYBA BĘDZIE GROWL.
-acoustic parts reminiscent of Jethro Tull - FAJNIE:)
-described as "Opeth gone jazz with plenty hård rock* 'n' folk" - NIE LUBIĘ TAKICH STORÓW:D

Są ploty, że ma być bez growlu.. hm.

W ogóle to okładka jest mocno inspirowana okładkami Deep Purple.. tam też były takie głowy członków zespołu w różnych konfiguracjach.


Zobaczymy, co ten Opeth nam pokaże;) Okładka wszystkim się kojarzy z Deep Purple. Kurde boję się tylko, czy nie za bardzo chcą eksperymentować? Tak jak z Pain Of Salvation - nagrali album, którego nikt się nie spodziewał i proszę ile osób się odwróciło od nich.
_________________
 
 
REKLAMA 
ZNACZNIE lepszy

Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Wysłany: 2011-06-09, 23:25   

 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2011-06-09, 23:25   

Takie głowy to standard w sumie jeśli chodzi o rock psychedeliczny, czy rock z lat '60 czy '70, niekoniecznie tylko i wyłącznie Deep Purple i ich In Rock. Podałbym jakieś przykłady, ale mi się nie chce, zapewne daleko szukać tutaj nie trzeba. :DD :DD

No, jeśli bez growlu to zapowiada się interesujący album, trochę krzywdzące tylko, że pod nazwą Opeth ;)
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
Ostatnio zmieniony przez Rob 2011-06-09, 23:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2011-06-09, 23:32   

Zajebiście że może nie być grAULu .. może być równie zajebiście jak na Damnation. Chociaż wątpie
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2011-06-09, 23:38   

okładka mi się podoba ;) jak najbardziej, i mam wrażenie że jakiś tam mrok z niej bije. Taka... "ikonowa" jest ona, kojarzy mi się z obrazami Boscha. To drzewo z głowami, pod nim gorejące piekło z diabłami, ludzie stojący w kolejce po jego owoce... w oddali płonące miasto... zajebiście!

Poza tym jeśli nie będzie Growlu to tym bardziej sądzę że płytę tę sprawdzę ;)
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2011-06-09, 23:39   

Następna płyta Opetha będzie stonerowa pewnie :D

Natta napisał/a:

Mike, why? Rozumiem fascynację psychodelą z lat 60 i chęć nawiązania do estetyki tamtych albumów, ale dlaczego zrezygnowałeś z tego ślicznego, mrocznego stylu jaki Opeth wypracowywał przez tyle lat?


Bo może "ile można?"? ;)
_________________

 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2011-06-09, 23:40   

moze i jest niezla.. ale zupelnie nie w stylu opethu. Jesli muzyka tez bedzie calkowicie odbiegac.. to mogli nie niszczyc marki tego zespolu.. i zrobic sobie poboczny projekt
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2011-06-09, 23:42   

Dużo symboliki jest tyczącej się zespołu. Te gwiazdki na niebie odpowiadają ilości poprzednich krążków Opeth, a kwiatki na drzewie ilości utworów na "Heritage". Liczba czaszek pod drzewem odpowiada ilości byłych muzyków zespołu. Wiberg odpada, ale na jego miejscu już kiełkuje nowa główka - mamy mózg i oko. Fani się jeszcze dopatrywali tych dwóch obliczy diabła jako aluzji do łągodnego i ostrego oblicza Opeth, nawiązań do mitologii nordyckiej (Ygdrassil) do Biblii, do kabały żydowskiej. Jest też całkiem wiarygodna teoria, że Mike sobie robi jaja :DD
_________________


 
 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2011-06-09, 23:42   

@Terry, otóż to! O to mi chodziło. I takie pytanie, czy to nie jest czasami jakiś koncept? Sama okładka poza nawiązaniem do malarsrwa Boscha kojarzy się z grzechem pierwotnym i rajem. Jest naprawdę zajebista, tak się w nią wpatruję i ooooooo :DD
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2011-06-09, 23:47   

Therion napisał/a:
moze i jest niezla.. ale zupelnie nie w stylu opethu. Jesli muzyka tez bedzie calkowicie odbiegac.. to mogli nie niszczyc marki tego zespolu.. i zrobic sobie poboczny projekt


No właśnie.. Mike powiedział, że dużo osób może być zaskoczonych i niektórym to się może nie spodobać, ale on ma to w dupie.

Poza tym jest jakas finska recenzja płyty, ktoś to przetłumaczył na angielski.. dużo w tym pierdolenia...

Cytat:
It's the same old Opeth, although completely new. The same elements as before, but in a new way. The same musicians and the same instruments as the last time, though they play differently. They make new sounds, though it still sounds the same. Same old structure but witha a new path forward.


Ale można coś z tego wyłowić:

Cytat:
All elements of previous Opeth are there, cast in an entirely new form, all but Michael's outstanding fat growls. However, he sings better than he ever did before.


Growlu raczej nie będzie zatem.
_________________


 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2011-06-09, 23:52   

Okładka jest właśnie zajebista.
I, jak sądzę, w oparciu o psychozę z lat '70-tych dodadzą swój feeling. Ya know, jakby wejście na wyższy poziom.

To są spekulacje. Nikt jeszcze nie słuchał płyty, ale i tak już jest źle i czemu to jest jako Opeth :P
Ach, faaaniii...
:rotfl:
_________________

 
 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2011-06-09, 23:54   

Cytat:
It's the same old Opeth, although completely new. The same elements as before, but in a new way. The same musicians and the same instruments as the last time, though they play differently. They make new sounds, though it still sounds the same. Same old structure but witha a new path forward.


Opeth jest jak czarny murzyn w samym środku nocy, niby jest ale go nie ma :O :O :O :O Pierdolenie rzeczywiście, kiedy jest premiera tak w ogóle bo nie doczytałem :P
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2011-06-09, 23:55   

Ja tam nie powiedziałam że płyta jest zła. Jak już napisałam wcześniej w innym miejscu, nie zwykłam oceniać czegoś, czego nie przesłuchałam :DD Czekam z niecierpliwością na płytę i jestem prawie pewna, że będzie dobra, bo Mike złych rzeczy nie robi. Pytanie tylko, jak bardzo będzie odbiegać od stylu Opeth.. spekulować zawsze można :DD

edit: chyba nie ma dokładnej daty, wiadomo że wrzesień tego roku.
_________________


Ostatnio zmieniony przez Natta 2011-06-09, 23:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2011-06-09, 23:56   

Wiesz edżu..jak dla mnie mogą wydać płytę z wielkim różowym penisem na środku.. ale pytanie jest inne.. po co zmieniać stylistykę ? ;] Bo to są siede projecty dla tych pajaców (jakby któremuś się zachciało śpiewać duet z mietkiem szcześniakiem).
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2011-06-09, 23:58   

Gdzieś mi się obiło, że ostatniego dnia września.

Therion napisał/a:
Wiesz edżu..jak dla mnie mogą wydać płytę z wielkim różowym penisem na środku.. ale pytanie jest inne.. po co zmieniać stylistykę ? ;] Bo to są siede projecty dla tych pajaców (jakby któremuś się zachciało śpiewać duet z mietkiem szcześniakiem).



Czemu od razu zmieniać. Ubarwić. Dopracować. Gdyby pozostali w tym samym stadium w jakim są teraz to przyjęli by postać np takich Maidenów. i wielu innych kapel również.
_________________

 
 
 
DarkMoonlight 
Zespół RR!!!


Last.fm: evanescenek
Numer buta: 45
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1071
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-06-10, 12:36   

Znalazłem taki tekst o nowym albumie Opeth:

The album was presented in 5.1 surround sound “for the first time, until today. I didn’t even know they presented it to journalists in surround sound. I had my doubts, but the end result gave me goosebumps, “said Mikael Åkerfeldt. The album is about 56 minutes in length, and a lot happens in that time frame—it all feels very tight. The following things came to mind, among others: Black Sabbath, The Beatles, jazz, King Crimson, Cream, Rainbow, Floyd, funk, Purple, Piirpauke, classical music, My Dying Bride, folk, Love, Jethro Tull, Iron Maiden …
The disc does not have any death metal or harsh vocals. The sound carries a lot of 70′s influence, and isn’t very powerful by modern standards. Keyboards, piano, and mellotron appear often.”Intro,” for example, features keys alongside double bass and clarinet. “We don’t care what others think,” Åkerfeldt said, “and if the fan’s don’t enjoy it, that’s their problem.” The frontman also said that he’s been tired of “extreme metal” since the 90s, but could not explain why. At this point in time, as far as Opeth is concerned, the death metal sound is over.
“I wanted to make an album like this since my twenties”, Akerfeldt said, adding that exploring these influences further would have been possible sooner had it not been for Opeth’s popular death metal roots. Not a single journalist had a bad word to say about Heritage. Regardless, it’s safe to say that the album will create a stir with its 70′s Prog style.

Kurwa jaki buc, and if the fan’s don’t enjoy it, that’s their problem.
Jakby nie było fani kupują jego płyty i to dla nich tworzy muzykę. Nie podobają mi się takie słowa, wiadomo że tworzy to co w duszy mu gra ale takie wypowiedzi są nie na miejscu.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100