• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Opeth
Autor Wiadomość
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-02-24, 20:56   Opeth

MojaStara napisał/a:


Jest to szwedzka grupa założona 1990 roku w Sztokholnie, przez lidera, wokaliste, gościa od liryks and music Mikeala Akerfeldta :) Co do stylu... więc nie będę jakoś zaszufladkowywać Opetha aczkolwiek powiem iż łączą Death metal z progresywnym metalem, rockiem progresywnym i czasami nawet jazzem. Współpracowali z takimi zespołami jak Katatonia czy Porcupine Tree. Ich albumy studyjne to :
* 1995 – Orchid
* 1996 – Morningrise
* 1998 – My Arms, Your Hearse
* 1999 – Still Life
* 2001 – Blackwater Park
* 2002 – Deliverance
* 2003 – Damnation
* 2005 – Ghost Reveries
* 2008 – Watershed
Dla mnie na szczególne uznanie zasługują Blackwater Park ( ah te The Drapery Falls, Harvest czy Bleak :D ) Damnation ( najspokojniejsza płyta szwedów, tak melodyjna i czysto zaśpiewana że wielu artystów może załapać kompleksy po jej przesłuchaniu , szczególnie często włączam Clouser, In my time of need czy Death Wissper Lullaby ) oraz najostrzejasza w której jednak nie brakuje ballady- A Fair Judgment, a owa płyta zwie się Deliverance. Trochę słabsze według mnie to Ghost Reveries i Watershed ( chociaż wiem że Anka bardzo lubi Watershed, niestety mi w ogóle nie pasują te czystki w zespole, mam na myśli odejscie perkusisty i gitarzysty. I pewnie dlatego jakoś mi ta płyta gorzej brzmi). W Polsce byli chyba z 6 razy, 21 Marca zagrają koncert w Warszawskiej Stodole, a ja oczywiscie mam ogromne szczęście i mnie nie bedzie. No ale cóż, będę czekać na kolejną szansę :) [/url]



Karharoth napisał/a:
Najmocniejszą stroną zespołu są niewątpliwie liryki, niezły growl(osobiście wolę jak Akerfeldt śpiewa czysto) i klawisze(choc pewnei zaraz ktoś powie, że są denne ;) ).Lubię bardzo "Still Life" i "Damnation".





Po prostu uwielbiam tę okładkę.

Opeth zyskał olbrzymią sławę, tak bywa.W gatunku prog metalu lepszych zespołów nie brakuje, widocznie Opeth ma w sobie to coś co przyciąga rzesze fanów, pytanie: Co?



MojaStara napisał/a:
Wszystko co trzeba mieć żeby przyciągać rzesze fanów :D klawisze bardzo lubię, szczególnie te do Porcelain Heart czy A Fair judgment. Okładka Still Life jest genialna ale niestety sama płyta bardzo przeciętna lubię z niej Face of Melinda, The Moor i Godheads lament



Karharoth napisał/a:
Przeciętna, tak.Tyle, że bardzo lubię.Damnation w sumie też nie jest jakimś wielki arcydziełem, po prostu liryki świetne.Opeth ogólnie wolę czytać niż słuchać :)



MojaStara napisał/a:
A ja uwielbiam, od słuchania Opetha jestem uzależniona a szczególnie od tego czystego przyjemnego głosu :)



DarkMoonlight napisał/a:
Okładka jest świetna, liryki są wyjatkowe, choc te z Watershed już nie mają takiego uroku, czegoś im brak;)
Orchid - cięzko coś o tym albumienapisac bo słuchałem go bardzo mało:P
Morningrise - rzadko słucham, sam nie wiem czemu;)
My Arms, Your Hearse - ekstra płyta, duzo fajnych kawałków, sztandarowych dla Opeth;)
Still Life - chyba najsłabszy, lubie bardzo Face Of melinda;) and White Cluster.
Blackwater Park - Drugi faworyt, na tej płycie jest wszystko, co dobre;)
Deliverance - tez dobry album
Damnation - Kocham;) Co tu więcej pisać;P
Ghost Reveries - fajny album, ale nie ma jakiegoś "hita", trudno mi zapamietać cokolwiek po przesłuchaniu,
Watershed - fajny album, bardzo poprawny, świetny klip do Burden, naprawde mnie urzekł;P

A czym Opeth przyciaga? Otóż dla mnie są to świetny teksty, umiejetne połączenie growlu ze spokojnych , pieknym, nastrojowym głosem;) ii oczywiście muzyka;)



Karharoth napisał/a:
DarkMoonlight napisał/a:
Ghost Reveries - fajny album, ale nie ma jakiegoś "hita", trudno mi zapamietać cokolwiek po przesłuchaniu,



Jak dla mnie "Isolation Years". Świetna ballada, wpada w ucho i nie razi komerchą jak co poniektóre nowe dokonania Opeth.



MojaStara napisał/a:
Ja z Ghost najbardziej lubie The Grant Conjuration
_________________

 
 
 
REKLAMA 
Dwulicowiec

Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Wysłany: 2009-03-14, 16:22   

 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-03-14, 16:22   

Nie będę tworzyć osobnego wątku, tylko napiszę tutaj - już za tydzień koncert Opeth!! Bilet już od dawna czeka na to wydarzenie. Jest tu ktoś kto też się wybiera? Ja się z jednej strony nie mogę doczekać, a z drugiej... no cóż. Nie mam w ogóle pomysłu co robić przed koncertem sama w Warszawie a tym bardziej co robić jak już się skończy. Zwłaszcza że autobus dopiero rano. Tego najbardziej nie lubię w koncertach - dojazdów na nie! Poza tym samemu to trochę choojowo, ale kij, przynajmniej usłyszę Akerfeldta na żywo...
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Jojek 
Pompuj rap dziwko !


Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1209
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-03-15, 00:25   

money money money....
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-03-16, 23:45   

Angie napisał/a:
. Jest tu ktoś kto też się wybiera?


Ja żem :) Wybieram się z większą grupką, po koncercie idziemy na jakąś popijawę do znajomych znajomego gdzieś tam. Przygarnęłabym cię, ale 1)nie mam pewności czy się nie pogryziem : ) 2)nie wiem co na to pan organizator afterparty. Jak nie będzie problemu z punktem pierwszym, to i z dwójką też nie ;)
 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-03-16, 23:54   

Angie, jak nic sobie nie zorganizujesz, to w razie czego tubylec - czytaj: ja - jakoś zabije Ci postkoncertową nudę.
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-03-16, 23:54   

Ależ nie ma się o co martwić, ja nie gryzę i jestem bardzo przyjaźnie nastawiona do świata :P ale mój post trochę stracił na aktualności bo chyba jednak będę miała gdzie się podziać po koncercie, przekimam u kumpla w akademiku ;)

Edit: Finn, a w której części Warszawy mieszkasz? :DD bo ten akademik kumpla trochę daleko od dworca centralnego jest.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-03-16, 23:57   

A na Kabatach się gnieżdżę, nieopodal kabackiej kniei. Ale że to sobota, jest szansa, że będę imprezował na Bemowie lub w innej części Wawy.
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-03-17, 00:01   

Ja nie znam Warszawy :/ A daleko to od centrum?
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-03-17, 00:02   

Bemowo - to mniej więcej tam gdzie Progresja :D Czyli kawał drogi od centrum. Kabaty wcale nie bliżej, ale jest metro, które kursuje szybko.
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-03-17, 00:06   

Ha, Bemowo wiem gdzie jest, bo stamtąd z Tiamatu wracałam :P To jeśli z akademikiem kumpla nie wyjdzie (bo to różnie moze być) to wtedy się koło Ciebie zakręcę :D

[ Dodano: 2009-03-22, 02:34 ]
Własnie wróciłam do domu. Powiem krótko: to był najlepszy koncert na jakim do tej pory byłam!! Jej, aż cała się jeszcze trzęsę :P To co Mikael wyprawiał ze swoim głosem jest po prostu nie do opisania! I to szalenie sympatyczny i charyzmatyczny człowiek. Dbał o kontakt z publicznością, mówił dosyć dużo ;) Powiedział np. ze w przyszłym roku Opeth będzie obchodził 20- lecie istnienia. Wtedy cała sala zaśpiewała Sto lat :P później zaśpiewaliśmy jeszcze Happy Birthday zeby bylo wiadomo o co biega^^ A Mikael: "Hej, ale to dopiero w przyszłym roku" :D Setlista była świetna, tylko mojego ukochanego "Burden" zabrakło. Ale i tak jestem w pełni usatysfakcjonowana :) Koncert trwał 2 godziny, minęło mi to strasssznie szybko. Ech, jeszcze mi w uszach dzwoni :D
Jeszcze co do klubu- Stodoła jest zajebista! Byłam tam pierwszy raz. Przede wszystkim nie było żadnej obsuwy, kolejek przed wejściem itp. Wszystko odbyło się sprawnie i szybko. I nagłośnienie było bardzo dobre. Naprawde sie postarali. Nie to co na ostatnim koncercie Tiamat w Progresji. To był dramat a nie Tiamat. Ech, a tu jak chłopaki pocinali to myślałam ze emocjonalnego orgazmu dostanę :DD Po prostu G-E-N-I-A-L-N-I-E. Sorry ze tak trochę chaotycznie ale jeszcze nie ochłonełam :P
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-03-25, 18:08   

Jezu Anka jak ja ci zazdroszcze ! widziałam filmiki na ju tiup niesamowita atmosfera. chociaż brakowało by mi bleak i the drapery falls no ale i tak mnie nie było to mam gówno do gadania xD nie wątpię że to był najlepszy koncert na jakim byłaś... gdybym mieszkała w W-wie, to bym od 6 rano tam stała:D
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-03-25, 18:19   

Zgodze się w stu procentach z Angie, koncert był niesamowity : D Napisałam relację, ale jest tak długa, że nie będę Was nią tu męczyć - wystarczą dwa słowa - było przewspaniale.
_________________


 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-03-26, 22:36   

Napisałaś relację? Prosze, wklej ją tutaj! Chętnie przeczytam :)
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-03-27, 09:58   

Sorry za offtop, ale tylko się upewnię - relacje z koncertów można wklejać do tematów o zespołach normalnie? czy jest do tego jakiś specjalny dział? : >

Nie wiem czy warto, jest masakrycznie długa, pełna ochów i achów : P
_________________


 
 
 
Jojek 
Pompuj rap dziwko !


Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1209
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-03-27, 12:42   

Ja bym dawał relacje do tematów o zespołach. Nie daj się pięć razy prosić Nattuś ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100