• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Nightwish
Autor Wiadomość
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-02-24, 21:02   Nightwish

Karharoth napisał/a:




Fiński zespoł grający symfoniczny metal.Powstał w 1996 roku, dyskografia:


Angels Fall First, (1996)
Oceanborn, (1998)
Wishmaster, (2000)
Over The Hills And Far Away [EP] (2001)
Century Child, (2002)
Once, (2004)
Dark Passion Play, (2007)


Ciężko jest pisać o jednym z najważniejszych zespołów w swoim dotychczasowym zyciu.Tuomas Holopainen stworzył mase niesamowitej muzyki...jest miejsce i na thrashowe riffy, i na gotyckie wstawki.Magia...muzyka Nightwish jest magiczna.Kompozycje niebanalne i rozbudowane.Dobre a czesto wprost genialne teksty...naprawde cieżko mi o tym zepsole napisac cokolwiek.

no i sprawa DPP...jedna wielka porazka.Zobaczymy co będzie dalej, za jakiś rok sie dowiemy.

Mój ulubiony tekst:


My home is far but the rest it lies so close
With my long lost love under the black rose
You told I had the eyes of a wolf
Search them and find the beauty of the beast

All of my songs can only be composed of the greatest of pains
Every single verse can only be born of the greatest of wishes
I wish I had one more night to live



+ Cały "Dead Boys Poem" genialny utwór





Dark Chest Of Wonders

Dead Boys Poem

Ever Dream

Gethsemane




Angie napisał/a:
Z Nightwishem bywało u mnie różnie. Słuchałam ich dosyc dużo w gimnazjum, w czasach mody na hip hop i tego typu bzdetów. Ja będąc pod dużym wływem kumpla zapragnęłam być "inna" no i zaczęłam sluchać takich kapel jak NW a potem Within Temptation (w tym ostatnim teraz już nic kompletnie nie widzę). Wtedy to było dla mnie coś nowego, oryginalnego i czułam się jak master of wieś słuchając tego :P Katowałam przede wszystkim "Once". Dziwne, ze ta płyta tak bardzo mi się kiedyś podobała, w tej chwili lubię ją najmniej ze wszystkich.
W liceum całkiem mi przeszło i kontakt z Nightwishem miałam zerowy.
Dopiero niedawno znowu mnie wzięło i zaczęłam odkrywać tą muzykę na nowo.
Określenie "magiczna" pasuje do niej jak najbardziej. Klimat który tworzy jest bardzo specyficzny, żadnemu innemu zespołowi z tego nurtu nie udała się ta sztuka.
Ulubiona płyta - Century Child, same nieprzeciętne kawałki i do tego najlepsza oprawa graficzna ze wszyskich płyt.
Dark Passion Play też bardzo lubię dlatego nigdy nie będę tró :(
To przede wszystkim zasługa Anette, niesamowicie podoba mi się jej głos ;)



Karharoth napisał/a:
Anka, ale z DPP przeciez nie chodzi o to by być tró trve itd.

Co co zrobił Tuomas wołą o pomstę do nieba.Zachował się jak pipa, skrzywdzone małe emo tworzące swoje pseudoartystyczne wiersze...lubię Go ale przegiął i to ostro.Anette to akurat najmocniejszy punkt DPP ;)



Angie napisał/a:
Czytałam tłumaczenia tekstów z DPP i co do tego, że Tuomas zrobił z siebie skrzywdzone emo masz rację. Za dużo jest tam 'oczywistych oczywistości' związanych z Tarją. I do tego wszystko wydaje się takie patetyczne i sztuczne, nie czuć tam prawdziwego bólu.
Ale miejmy nadzieję że na następnej płycie teksty będą prezentować się już lepiej.
W końcu Tuomas wyrzucił już chyba z siebie to co miał wyrzucić ;)



MojaStara napisał/a:
Dark Passion Play położył nie tylko głos Sranette ( raczej nie będę się więcej na jej temat rozpisywać bo wiecie co o niej myśle ) , Tuomas na imou a i Jukki bębnów też tak jakoś mniej słychać :P P. Dla mnie najlepsze płyty to
1. Once
2.Century Child
3. Wishmaster
4. Ocean Born
5. Over the hills and far away
6. Angels fall first.
No i cóż bym mogła jeszcze dodać.... genialne dvd End of an era, no nie słyszałam jeszcze artystów tak świetnie śpiewających na żywo. Ogólnie nie udzielam się na forach poświęconej mrocznej rybie bo rzygam wypowiedziami napalonych fanek Tuomasa. A jeżeli by grali w Polsce i chociażby z Anette no to w sumie i tak bym pojechała aby zobaczyć Marca i Emppu :D



Karharoth napisał/a:
Wysłane zostało stosowne pismo do Mystica, w sumie nie było to konieczne.Nightwish zagra na MoR w Czechach(lipiec) + Tiamat, Europe, Blind Guardian i kupa powermetalowych kapel :P .Można się zakręcić, zwłaszcza że Ty chyba jesteś z gór :P



DarkMoonlight napisał/a:
Jaa chyba tez bym się wybrał;) jestem z południa Polski więc do Czech mam dość blisko;) a ja kocham te piosenki NIghtwisha: Two for Tragedy, Dead Boy's Poem, Ocean Soul, Slying The Dreamer, 10th Man Down, Higher Than Hope, Ghost Love Score... Szczególnie STD;)



Karharoth napisał/a:
Pewnie mnie za to pokrzyczycie, ale:

Slaying The Dreamer to takie coś, że NW chciał nagrać coś ostrego i...nie wyszło.Na zywo pewnie się przy tym fajnie skacze ale nic poza tym.A tego darcia Marco w drugiej cześci utworu po prostu nie mogę znieść( + wysoka partia Tarji...brrr koszmar).



DarkMoonlight napisał/a:
Nie, nie nakrzyczę;) Każdy może nie lubić danego kawałka;) ja akurat kocham Slying The Dreamer i zupełnie nie uważam, że nie jest on udany. A jakich kawałków Nightwisha jeszcze nie lubisz? Okaże się, że moich ulubionych;D heheh



Karharoth napisał/a:
Oprocz Nemo, WIHAA, BBB, Amarantha, Master Sraczki i Lappi, szczególnej niechęci do reszty nie czuję :]
_________________

 
 
 
REKLAMA 

Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 340
Wysłany: 2009-06-18, 18:10   

 
 
 
pawelszawelpawel 


Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 340
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2009-06-18, 18:10   

Jak sięgam pamięcią to dla mnie jedna z pierwszych kapel, kiedy przestawałem, że tak powiem słuchać wszystkiego i wyrabiać sobie gust muzyczny. Więc mam do niej sentyment. Poza tym świetnie się ich słucha podczas szybkiej jazdy samochodem, POLECAM. Moim zdaniem najlepsza ich płyta to Once takie utworki jak "Planet Hell", "Creek Mary's Blood" czy "Nemo" po prostu rządzą, w ogóle na tej płytce nie ma słabych utworów, w dalszej kolejności dał bym "Century Child", "Oceanborn" i "Wishmaster". Co do DPP to, może faktycznie, za dużo wzdychania do Tarji ale od strony muzycznej moim zdaniem nie jest źle i nie stracili powera jakiego mieli na poprzednich płytach. Poza tym przy zmianach wokalistów obojętnie w jakim zespole zawsze fani dzielą się na tych, którzy mówią że bez osoby X to już nie to samo i tych którym to się podoba i oby dwie grupy na ogół po sobie jadą xD. Ciekaw bardzo ciekaw ich następnej płyty co przyniesie.
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-06-18, 19:16   

http://www.youtube.com/watch?v=gg5_mlQOsUQ i pozamiatane :DD
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Karharoth 


Last.fm: Karharoth
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 487
Skąd: Rypin
Wysłany: 2009-06-18, 19:39   

pawelszawelpawel napisał/a:
. Co do DPP to, może faktycznie, za dużo wzdychania do Tarji ale od strony muzycznej moim zdaniem nie jest źle i nie stracili powera jakiego mieli na poprzednich płytach.



Ha, właśnie o to chodzi, że ta strona muzyczna najbardziej kuleje, wokal pierwszych lotów również nie jest ale prezentuję się o niebo lepiej.Za dużo lukru, słodkości i tandety."Meadows Of Heaven" jest mimo to zajebiste, jeden z moich ulubionych utworów zespołu



pawelszawelpawel napisał/a:
Ciekaw bardzo ciekaw ich następnej płyty co przyniesie.



Ja też i mam nieoprate wrażenie, że będzie całkiem dobrze.Już Tuomas o BBB mówił, że to kicz i w tym jednym zdaniu tkwi moaj cała nadzieja.



Cytat:
http://www.youtube.com/watch?v=gg5_mlQOsUQ i pozamiatane



Klasyk! :D
_________________
Grałbym bluesa, gdybym potrafił. Ale nie potrafię, więc gram metal
 
 
rzeznia22 


Last.fm: rzeznia22
Numer buta: 45
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 642
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-06-18, 23:21   

Kiedyś tego nawet troche słuchałem i mi sie podobało :P
Ale to przez Angie, dała mi płyte w gównazjum.

Potem odlazłem od tego 'stylu' i porzuciłem. Mimo, że mi sie naprawde podobało! :D
_________________
Jestem synem rosyjskiego kosmonauty.

"Codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem...."
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2009-06-18, 23:33   

Serio Ci się podobało? :DD Tu mnie zaskoczyłeś. Kurde, dla mnie wtedy Najtłisz był taki niszowy, prawie nikt tego nie słuchał, myslałam ze to muza najwyższych lotów ;)
Teraz słucham tylko czasem dla relaksu.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Karharoth 


Last.fm: Karharoth
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 487
Skąd: Rypin
Wysłany: 2009-06-19, 13:37   

Angie napisał/a:
myslałam ze to muza najwyższych lotów



Widzisz, jak dobrze myślałaś.


http://www.youtube.com/watch?v=3uPvrVefsSE
_________________
Grałbym bluesa, gdybym potrafił. Ale nie potrafię, więc gram metal
 
 
rzeznia22 


Last.fm: rzeznia22
Numer buta: 45
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 642
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-06-19, 13:42   

Angie napisał/a:
Serio Ci się podobało? Tu mnie zaskoczyłeś. Kurde, dla mnie wtedy Najtłisz był taki niszowy, prawie nikt tego nie słuchał, myslałam ze to muza najwyższych lotów

No serio, serio.
Ale wtedy sie bałem przyznać, bo wszyscy moi znajomi to bojkotowali :D
A jako, że nie miałem jeszcze żadnej asertywności w sobie - słuchałem zamknięty w pokoju, nikomu o tym nie mówiąc :rotfl:
A potem poszedłem w inną strone i już jakoś nie wróciłem ;]
Może niedługo sobie posłucham... ;]

//ps. Ludzie, pisałem wczoraj coś głupiego? Jeśli tak to mi wybaczcie.
Ja sie boje patrzeć w moje ostatnie posty...
_________________
Jestem synem rosyjskiego kosmonauty.

"Codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem...."
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-06-19, 14:15   

A ja miałam okres, kiedy bardzo lubiłam Nightwish i słuchałam sobie co jakiś czas.Po przesluchaniu DPP sie bardzo zawiodłam.. Początkowo winiłam za to Anette,ale przesłuchałam płytę instrumentalną i doszłam do wniosku że to nie tylko ona spartoliła DPP... I przestało mi jakoś zależeć na tym zespole. Nawet na twórczości z okresu Tarji. Teraz lubię tylko słuchać sobie balladek z "Oceanborn". Reszta kompozycji jest dla mnie już zbyt bombastyczna, naćkana i za słodka. Ale czasem ktoś na jakimś forum wrzuci linka z jakimś newsem albo występem na żywo - i przez to coraz bardziej lubię Anette. Kobita jest sympatyczna i śpiewa coraz lepiej ;) Dlatego nie skreślam ich do końca, poczekam na nową płytę - ma być wydana do końca 2010 roku - i zobaczę, czy Tuomas podniósł się z dna.
_________________


 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-06-19, 14:33   

Natta napisał/a:
A ja miałam okres, kiedy bardzo lubiłam Nightwish i słuchałam sobie co jakiś czas


Skoro tak stawiasz sprawę, to pewnie co jakieś 28 dni :P
_________________

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-19, 15:04   

Dymitr napisał/a:

Skoro tak stawiasz sprawę, to pewnie co jakieś 28 dni :P


buahahahaha padłem. :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


A co do Nightwish to lubiłem, lubię i będę lubił ich chyba zawsze. Na każdej płycie znajduje sobie coś do posłuchania, na każdej płycie są jakieś fajne piosenki, choć nie ukrywam że wolę ten okres z Tarją, kobieta ma głos jak dzwon, bardzo ją lubię i wszystko co zrobiła z Nightwish, solo i w ogóle z projektami pobocznymi, choć nie było ich dużo. Podobnie jak Natta najbardziej lubię ballady ale ja ze wszystkich albumów, nie tylko z "Oceanborn". Nie uważam za to żeby muzyka była przesłodzona, taki styl i za to mają tysiące jak nie miliony fanów. Nowa płyta z panią Olzon tez mi się w jakimś tam stopniu podoba. Nie powiem że jest super, ale może być, jest kilka piosenek które z przyjemnością włączam w odtwarzaczu i się relaksuje hehe. Jak dla mnie jednym z wydawnictwa które uważam za geniusz to DVD "End Of An Era". Jest fantastycznie zrobione, repertuar też bardzo dobry, nie ma się do czego przyczepić.
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-06-19, 15:04   

Dymitr napisał/a:
Natta napisał/a:
A ja miałam okres, kiedy bardzo lubiłam Nightwish i słuchałam sobie co jakiś czas


Skoro tak stawiasz sprawę, to pewnie co jakieś 28 dni :P


Całkiem możliwe :P :DD
_________________


 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-06-19, 15:54   

Dymitr napisał/a:
Natta napisał/a:
A ja miałam okres, kiedy bardzo lubiłam Nightwish i słuchałam sobie co jakiś czas


Skoro tak stawiasz sprawę, to pewnie co jakieś 28 dni :P


:rotfl:
http://www31.patrz.pl/u/f/04/83/63/48363.jpg
_________________

 
 
 
jaha 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2009
Posty: 1867
Skąd: Kamienice:))
Wysłany: 2009-06-19, 23:43   

niewiasta ma dobry głos ale zespół jako ogół - gówniany !! !! :DD :DD
:...: tyaaaa (Paweł szaweł pseudo WOŁOWINA mnie tu zara skarci a za zdradę pseudo to już wogóle :DD )
:DD :::::::chrust:i:pätyk:::::: :::::::chrust:i:pätyk:::::: :::::::chrust:i:pätyk::::::
_________________
:chrust:i:pätyk:
 
 
 
Karharoth 


Last.fm: Karharoth
Wiek: 35
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 487
Skąd: Rypin
Wysłany: 2009-06-20, 18:02   

jaha napisał/a:
zespół jako ogół - gówniany


Konkrety.
_________________
Grałbym bluesa, gdybym potrafił. Ale nie potrafię, więc gram metal
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100