• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Nightwish
Autor Wiadomość
jaha 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2009
Posty: 1867
Skąd: Kamienice:))
Wysłany: 2009-06-20, 19:03   

Karharoth napisał/a:
jaha napisał/a:
zespół jako ogół - gówniany


Konkrety.

hmmm... jeśli mówię, że zespół na ogół jest gówniany to znaczy, że tak myślę i że tak jest z mojego punktu widzenia. To jest konkret. Jedyny plus to ładny głos Pani, która śpiewa. hmmm.. ale nie jest wierna wykonywanej przez siebie muzyce, ponieważ ostatniej najnowszej techniawce, która często leci w radiach itd głosu udzieliła właśnie wokalistka Nigtwish'a... hmm swój talent wokalny rzeczywiście zaprezentowała w tej piosence na medal - wykazała się - nie ma co - dzięki ów piosnce pewnie teraz jest więcej fanów Nigtwish'a :DD
szkoda że nie pamiętam tytułu to bym zapodała linka... :DD
:chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk:
_________________
:chrust:i:pätyk:
 
 
 
REKLAMA 
mommy

Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Wysłany: 2009-06-20, 19:26   

_________________

 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-06-20, 19:26   

jaha napisał/a:
Jedyny plus to ładny głos Pani, która śpiewa. hmmm.. ale nie jest wierna wykonywanej przez siebie muzyce, ponieważ ostatniej najnowszej techniawce, która często leci w radiach itd głosu udzieliła właśnie wokalistka Nigtwish'a... hmm swój talent wokalny rzeczywiście zaprezentowała w tej piosence na medal - wykazała się - nie ma co - dzięki ów piosnce pewnie teraz jest więcej fanów Nigtwish'a :DD


Błąd. Tarja nie udzielała się nigdy w żadnym utworze techno, a przynajmniej nic mi nie wiadomo. Jeżeli chodzi ci o utwór "In and Out of Love" - czyli ten:

http://www.youtube.com/watch?v=TxvpctgU_s8

to występuje w nim nie Tarja, a Sharon den Adel z Within Temptation. Czy nie pomyliłaś może zespołów i wokalistek, Jahu Droga? :)
_________________


 
 
 
jaha 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2009
Posty: 1867
Skąd: Kamienice:))
Wysłany: 2009-06-20, 19:28   

aaaaaaaaa byłam przekonana, że to ta kobieta z Nightwisha - Natta masz rację pomyliłam ją z kimś innym jeśli chodzi o piosenkę :DD
:chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk:
_________________
:chrust:i:pätyk:
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-06-20, 20:07   

Aaa widzisz Jahu - jeżeli nie masz pewności, weryfikuj argumenty! :DD
_________________


 
 
 
jaha 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Kwi 2009
Posty: 1867
Skąd: Kamienice:))
Wysłany: 2009-06-21, 02:49   

ok a więc wokalistka nie śpiewała w techniawce. :DD jednakże dalej uważam zespół za gówniany i tyle :DD
:chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk:
_________________
:chrust:i:pätyk:
 
 
 
christine
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-03, 02:10   

A ja tam lubie Nightwish. A przynajmniej ten stary Nightwish,bo ten nowy to mi nie podchodzi. A glos Tarji bardzo mi sie podobal a teraz to juz nie to samo
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-07-03, 02:12   

jak ktoś lubi operowe wokale, to jak najbadziej :DD ja nie lubię, daltego Nightwish zawsze omijałem szerokim łukiem.. pomijając fakt że strasznie szpetna jest ta Tarja.. :chrust:i:pätyk:

[ Dodano: 2009-07-03, 02:17 ]
Natta napisał/a:
to występuje w nim nie Tarja, a Sharon den Adel z Within Temptation. Czy nie pomyliłaś może zespołów i wokalistek, Jahu Droga? :)


Ale mnie zszokowało .. przesada .. heh. "Super utwór" :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk:
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
christine
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-03, 02:38   

Therion napisał/a:
jak ktoś lubi operowe wokale, to jak najbadziej :DD ja nie lubię, daltego Nightwish zawsze omijałem szerokim łukiem.. pomijając fakt że strasznie szpetna jest ta Tarja.. :chrust:i:pätyk:

[ Dodano: 2009-07-03, 02:17 ]
Natta napisał/a:
to występuje w nim nie Tarja, a Sharon den Adel z Within Temptation. Czy nie pomyliłaś może zespołów i wokalistek, Jahu Droga? :)


Ale mnie zszokowało .. przesada .. heh. "Super utwór" :chrust:i:pätyk: :chrust:i:pätyk:

szpetna? a ja wlasnie sie czesto spotykalam z innymi reakcjami facetow :) No ale wiadomo kazdy ma inny gust. A mi sie tez ona podoba
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-07-03, 02:52   

Tarja jak się odpicuje to potrafi ładnie wyglądać, tylko miny mogłaby mniej groźne strzelać... nie jestem fanką jej ekspresji wyrażanej w mimice, wolę ekspresję w śpiewie ;D
_________________


 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-07-03, 12:42   

a tam jak się odpicuje... kobieta jest najpiękniejsza bez odpicowywania się... sprawdziłem - mnie też się Tarja nie podoba. do pięt boskiej Karen O nie dorasta :DD

Therion mam tak samo z operowymi wokalami... to jest takie nieporozumienie - to połączenie moim zdaniem... to tak jakby Scooterowi dać wiolonczelę i w ten sposób zrobić nowy gatunek...
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-07-03, 19:26   

Cytat:
to tak jakby Scooterowi dać wiolonczelę i w ten sposób zrobić nowy gatunek...

haha, co to by był za widok <rozmarzony> :rotfl:
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Ivil
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-04, 09:57   

Awatara mowi ze jesli mowimy o najtłyszu to przede wszystkim nie mozna zapominac o wkladzie jaki zespol ten wniosl w promocje metalu. Ich muzyka idealnie nadaje sie na dyskoteke w gimnazjum oraz dla ludzi, ktorzy chcieli by byc mroczni ale obawiaja sie ze beda tesknic za britney. Ponad to maja niezwykly wklad w tworzenie metalodresow czyli kolesi jadacych "odpicowanymi" brykami z muza na caly regulator swiecie przekonani ze jak im sie podoba to musi sie rowniez podobac wszystkim w promieniu dwustu metrow (nieco wiecej na otwartej przestrzeni). Nightwhish to zespol oferujacy niskokaloryczna muzyke idealna dla ludzi, ktorym nie odpowiadaja ciezsze brzmienia a pseudo-operowy wokal wzmaga wrazenie ze uczestniczy sie w czym wielkim i wznioslym co najprawdopodobniej owocuje rzesza fanow [;

Sam "zaczynalem" od Nightwisha (Awatara do tej pory mi to wypomina) ale szybko mi sie znudzily lizaki o smaku czarnej pozeczki w ciemnych papierkach. Ponad to generalnie nie przepadam za zenskimi wokalami.

Jesli chodzi o Armina pania z Within Temptation to zdaje mi sie ze dostrzegam sens eksperymentu ale wnik mogl by jednak byc nieco lepszy (Awatara mowi ze temu stwierdzeniu zaprzecza popularnosc kawalka). Remiskujacy bez wytchnienia trancowy "kamien filozoficzny" Armin postanowi sie rozwinac i do nieinwazyjnej (i nieciekawej) sciezki dzwiekowej dodal wokal, ktory... powiedzmy ze gdybym chcial kiedys stworzyc chor wyjacych wilkow to wiedzial bym gdzie szukac wlasciwej osoby do pomocy. Mimo wszystko uwazam ze owoce romansu pani den Adel z trance'm sa o wiele lepsze niz niejakoego Crisa Cronela z popem chociaz moze tylko dlatego ze jest ich o wiele mniej. Na koniec jeszcze chcialem zauwazyc ze nie istnieje zaden przepis mowiacy ze fani muzyki "gitarowej" i "elektronicznej" musza sie zwalczac nawzajem. Tak samo eksperyment z "druga strona" wcale nie jest zbrodnia.
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-04, 11:12   

Cytat:
Awatara mowi ze jesli mowimy o najtłyszu to przede wszystkim nie mozna zapominac o wkladzie jaki zespol ten wniosl w promocje metalu. Ich muzyka idealnie nadaje sie na dyskoteke w gimnazjum oraz dla ludzi, ktorzy chcieli by byc mroczni ale obawiaja sie ze beda tesknic za britney. Ponad to maja niezwykly wklad w tworzenie metalodresow czyli kolesi jadacych "odpicowanymi" brykami z muza na caly regulator swiecie przekonani ze jak im sie podoba to musi sie rowniez podobac wszystkim w promieniu dwustu metrow (nieco wiecej na otwartej przestrzeni). Nightwhish to zespol oferujacy niskokaloryczna muzyke idealna dla ludzi, ktorym nie odpowiadaja ciezsze brzmienia a pseudo-operowy wokal wzmaga wrazenie ze uczestniczy sie w czym wielkim i wznioslym co najprawdopodobniej owocuje rzesza fanow [;


Ahhh te wspaniałe argumenty.... mmmmmm rozmarzyłem się... szkoda ze oprócz tego kto ich słucha nie napisałeś nic o muzyce tego zespołu...
 
 
Ivil
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-04, 12:33   

A niby co mialbym napisac o "muzyce tego zespolu"? Nie jestem muzykiem i niestety nie przeprowadze Ci doglebnej analizy, nie powiem w jakiej graja tonacji ani ile oktaw wyciaga wokalistka, nie porownam ich do Bacha ani nie powiem skad czerpali inspiracje. Wszyscy ich slyszeli i wiedza ze to nie jest jakies doniosle przezycie artystyczne. Graja lekko, skocznie i z przytupem na srednim poziomie ze sklonnoscia do niskiego. Wokal jest jaki jest i kazdy sam zdecyduje czy mu podchodzi czy nie. To ze sie lansuja na metalowa Britney Spears nie oznacza ze nie moga sie podobac. Przeciez nie ma obowiazku sluchania na codzien muzyki tak wyrafinowanej ze po trzydziestu minutach jest sie zmeczonym. No i trzeba miec troche dystansu do tego, czego sie slucha. Ja na przyklad lubie sobie czasami moonspella posluchac co nie znaczy ze sie bede obruszal gdy ktos powie ze sa tak mroczni ze pewnie sraja nietoperzami poniewaz oni tacy wlasnie sa.
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-04, 12:39   

Ivil napisał/a:
A niby co mialbym napisac o "muzyce tego zespolu"? Nie jestem muzykiem i niestety nie przeprowadze Ci doglebnej analizy

Wow!!! Serio...co miałbyś napisać? to co ci się nie podoba np to własnie:
Ivil napisał/a:
Graja lekko, skocznie i z przytupem na srednim poziomie ze sklonnoscia do niskiego. Wokal jest jaki jest i kazdy sam zdecyduje czy mu podchodzi czy nie. To ze sie lansuja na metalowa Britney Spears nie oznacza ze nie moga sie podobac.


bo twoja poprzednia wypowiedź ograniczyła się do opisu dla kogo jest ta muzyka, kto jej słucha... ale my to wszyscy wiemy, jeżeli wyrażasz opinię że ci się nie podobają to trzeba uzasadnić co się nie podoba... wg mnie na tym polega dyskusja. I nie musisz być jakimś muzykiem czy znawcą teorii muzycznych żeby cokolwiek napisać o zespole i ich twórczości...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100