• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Eluveitie
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-26, 11:56   Eluveitie





Eluveitie to szwajcarski zespół melodic death metalowy który w swoją muzykę wrzuca całą masę celtyckiego, pogańskiego folku. Powstali w 2002 roku, już po pierwszej płycie nagranej 4 lata później zwrócili na siebie uwagę Nuclear Blast, który podpisał z nimi kontrakt i którego nakładem wyszły kolejne dwa albumy oraz trzeci który premierę będzie miał w lutym tego roku. Muzyka jest bardzo przyjemna, mnóstwo w niej wesołego karczmianego klimatu. Ja przesłuchałem w sumie wczoraj album "Slania" i w nocy słuchałem akustycznego "Evocation I - The Arcane Dominion" i oba zrobiły na mnie wrażenie bardzo pozytywne. Polecam!


Skład:
Chrigel Glanzmann - vocals, Mandola, Whistles, Pipes, Gaita, Acoustic Guitar, Bodhran
Meri Tadic - Violin, vocals
Merlin Sutter - Drums
Siméon Koch - Lead Guitar
vo Henzi - Rhythm Guitar
Anna Murphy - Hurdy Gurdy, vocals
Kay Brem - Bass Guitar
Päde Kistler - Bagpipe, Whistles

Dyskografia:
Vên - 2003 (demo)
Spirit - 2006
Slania - 2008
Evocation I - The Arcane Dominion - 2009
Everything Remains As It Never Was - 2010


Inis Mona

Omnos

Thousandfold

Bricton
 
 
REKLAMA 
sasassa

Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Wysłany: 2010-01-26, 12:32   

 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-26, 12:32   

próbowałam kiedyś słuchać, nic z tego. takie to podobne do innych folk metalowych bandów, nieraz wydaje się aż tandetne. włączyłam sobie ten pierwszy utwór "Inis Mona". stanowcze NIE dla wokalu. dla całości zresztą też. nie bałdzo.
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
Ostatnio zmieniony przez Weronika 2010-01-26, 12:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-26, 12:39   

Weronika napisał/a:
próbowałam kiedyś słuchać, nic z tego. takie to podobne do innych folk metalowych bandów, nieraz wydaje się aż tandetne. włączyłam sobie ten pierwszy utwór "Inis Mona". stanowcze NIE dla wokalu. dla całości zresztą też. nie bałdzo.


hehe no ale czego Ty wymagasz od folk metalowych zespołów... przecież na to jest tylko i wyłącznie jedna recepta... połączyć Metal z Folkiem hehe i przeważnie tak się to kończy jak np Korpikaani, własnie Eluveitie, Finntroll, Tyr, Thyrfing i wiele innych takich kapel. No ale w sumie nie każdemu mu się podobać :D
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-26, 12:44   

Korpikaani i Tyr. Czasami lubię sobie puścić niektóre ich utwory teraz już mniej niż kiedyś, ale napewno nie mam takiego odruchu folkwymiotnego jak słucham choćby Eluveitie.
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-26, 12:55   

Weronika napisał/a:
Korpikaani i Tyr. Czasami lubię sobie puścić niektóre ich utwory teraz już mniej niż kiedyś, ale napewno nie mam takiego odruchu folkwymiotnego jak słucham choćby Eluveitie.

Haha ja właśnie jak słucham Tyr mam taki odruch a i jak "przebywam" z Korpiklaani za długo też zaczyna mi się coś robić w żołądku i bliską przyszłością dla takiego zachowania mego organu wewnętrznego jest również zwrot, ale Eluveitie rekompensuje mi tym że jest to melodeath w dość dobrym wydaniu, nie techniczny ale że tak powiem naturalny... no ale jak już powiedziałem co kto lubi :D
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-26, 13:14   

Właśnie dlatego piszę, że niektóre ich utwory. o np. nie umiem wytrzymać dłużej niż minuty słuchając Vodka - Korpiklaanych. Lepiej zapuścić jakąś psychodelię ;)
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-26, 13:58   

Wiem że Ci sie on nie spodoba ani nie chcę Cię do niego przekonywać, ale spróbuj może posłuchać "Evocation I - The Arcane Dominion" bo ten album jest bardziej że tak powiem folkowy niż metalfolkowy, w całości nagrany na akustykach i tych dziwnych hehe instrumentach okraszony wokalami innymi niż na płytach pozostałych.

Masz tu próbki

http://www.youtube.com/watch?v=vg2iNg0nto8 - Nata
http://www.youtube.com/watch?v=uuLcuWFeAW8 - Carnutian Forest
http://www.youtube.com/watch?v=ya-zOiiCd6U - Dessumiis Luge
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2010-01-27, 13:08   

A ja lubie Eluveitie. Korpiklaani to dla mnie potupawa bez większego sensu, nie wytrzymam nawet jednego kawałka. A Eluveitie rozsądnie łączy melodyjne folkowe wstawki z metalowym przytupem, i mają dwie wspaniale panie które bardzo ładnie śpiewają i grają - jedna na skrzypcach, a druga na takim fajnym instrumenciku który się nazywa lira korbowa czyli hurdy-gurdy :D
_________________


 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-27, 13:14   

No własnie jest na "Evocation I" cały utwór zaśpiewany przez owe panie http://www.youtube.com/watch?v=msRy4vcSX4k
Ale jakoś nie jestem ich głosem jakoś specjalnie zachwycony, wolę jednak chyba jak tylko robią niekiedy tła dla głównego wokalisty.

[ Dodano: 2010-01-27, 13:34 ]
No i proszę bardzo. Eluveitie robi się na kolejny wielki zespół pod skrzydłami Nuclear Blast. Nowy album "Everything Remains (As It Never Was)" już jest prawie przygotowany. Miksował go Colin Richardson czyli kolo odpowiedzialny za takie kapele jak SLIPKNOT, MACHINE HEAD, KREATOR, BEHEMOTH, BULLET FOR MY VALENTINE ... więc może być ciekawie... no i w sumie chyba jest bo na MySpace zespołu opublikowano nowy kawałek, ba dwa kawałki w/w przez mnie "Thousendfold" oraz "Kingdom Come Undone" ( http://www.myspace.com/eluveitie )
No i tracklista:
01. Otherworld
02. Everything Remains As It Never Was
03. Thousandfold
04. Nil
05. The Essence Of Ashes
06. Isara
07. Kingdom Come Undone
08. Quoth The Raven
09. (Do)minion
10. Setlon
11. Sempiternal Embers
12. Lugdunon
13. The Liminal Passage
 
 
Pepuś 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/MHarris
Wiek: 33
Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 1266
Wysłany: 2010-01-28, 19:50   

Natta napisał/a:
A ja lubie Eluveitie. Korpiklaani to dla mnie potupawa bez większego sensu, nie wytrzymam nawet jednego kawałka. A Eluveitie rozsądnie łączy melodyjne folkowe wstawki z metalowym przytupem, i mają dwie wspaniale panie które bardzo ładnie śpiewają i grają - jedna na skrzypcach, a druga na takim fajnym instrumenciku który się nazywa lira korbowa czyli hurdy-gurdy :D


+1. Eluveite jest znacznie lepsze od mega kiczowatego Korpiklaani, którzy są strasznie nudni i monotematyczni.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100