• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Type 0 i Stalowy Piotrus...co Wy na to ??
Autor Wiadomość
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-02-24, 21:11   Type 0 i Stalowy Piotrus...co Wy na to ??

Dymitr napisał/a:
Ja tam na to jak na lato...lato i "summer breeze" :)

Type O Negative a Goth Rock/Metal, Doom Metal band from Brooklyn, NY, USA

Type O Negative, the prototypical goth metal band, was formed in 1990 after the breakup of founder Pete Steele's previous band, Carnivore. Though several metal bands have incorporated goth influences in the music, Type O Negative are more overtly goth than most, and thus the measuring stick for any band professing to be a goth band. Driven by Pete Steele's forceful vocal presence and brooding lyrics, the band has, if anything, gotten more dreary with each album, as the goth influences are more prevalent on later releases.


Optuje ktoś na Tajpa ?? :)




edgeofthorns napisał/a:
-0 są strasznie mroczni. Taki mrok mi odpowiada.
Powiem szczerze, ze mimo ich smutnych i raczej pesymistycznych tekstów są pozytywne.

http://lilith999.wrzuta.p...ont_wanna_be_me



Dymitr napisał/a:
edgeofthorns napisał/a:
-0 są strasznie mroczni. Taki mrok mi odpowiada.


Mroczni, ale w "Burtonowski" sposób mroczni... nie jest to na poważnie, i nie jest to taka poza... Raczej czarny humor, niż mrok



edgeofthorns napisał/a:
Wiem, zmierzalem do tego.
Nie wiem czy jeszcze są (bo yt jest porządkowany ostatnio, b. mocno), ale znalazlem wycinki z trasy koncertowej z Pantera. Istna komedia. Wyciete z jakiegos programu 'o nich', z pytaniami, odpowiedziami, poczatkami kawalkow, etc. mozna sie posmiac i czegos przy tym dowiedziec.




Karharoth napisał/a:
Takie samo to jak 69 Eyes...nic szczególnego.Humor?Nooo, jest.Jednak wolę humor w stylu Nanowar ;] .Nie, nie dla mnie.




Dymitr napisał/a:
Karharoth napisał/a:
Takie samo to jak 69 Eyes...nic szczególnego.Humor?Nooo, jest.Jednak wolę humor w stylu Nanowar ;] .Nie, nie dla mnie.


Za cholerę nie jest takie jak 69 Eyes !!! !..Może się tak tylko wydaje, bo wokalista 69E naśladuje głos Petera...jakbyś się osłuchał, to byś na 100% zmienił zdanie... tyle ma wspólnego z 69 Eyes, co i z Sex Pistols...Dużo więcej Doomu, dużo więcej emocji, dużo więcej kopa, dużo więcej szczerości..




Karharoth napisał/a:
Bloody Kisses - Ok płyta fajna, "Christian Woman"... nooo pomysł ciekawy, w Polsce by Ich wsadzili za to do paki :D

Life Is Killing Me - To już nie, wydaje się taka lekka i...wesoła?

Wokal za bardzo mi przypomina 69 eyes...czy odwrotnie jak na pisałes. A Finów nie znosze.


Ale ok, spróbuje się przekonać tylko poleć jakąś płytę.Oprócz tych dwóch, które wymieniłem bo te już znam :P



Dymitr napisał/a:
Karharoth napisał/a:

Wokal za bardzo mi przypomina 69 eyes...czy odwrotnie jak na pisałes. A Finów nie znosze.

Ale ogólnie , czy tych konkretnych finów ?? (pewnie tych konkretnych, skoro na forum Nightwisha się udzielasz :P )
Finlandia, to płodna scena..aczkolwiek, ze Skandynawii, moim faworytem jest jednak Szwecja..

Karharoth napisał/a:

Ale ok, spróbuje się przekonać tylko poleć jakąś płytę.Oprócz tych dwóch, które wymieniłem bo te już znam :P


Wiesz, nie będę leciał po płytach, bo w sumie nie ma za bardzo lepszych i gorszych...zarzucę tytuły kawałków (jak nie znajdziesz na jewtubie, to dawaj znać, to zawrzucę na wrzutę..)
P.S. Zwracaj też uwagę na teksty...są przednie :D

Black no.1 of courz :)
blood and Fire
bloody kisses
Set me on fire
We hate everyone
Jesus hitler (Carnivore jeszcze)
Angry Neurotic Catholics
September sun
some stupid Tommorow
anesthesia
Angry inch
i like goils
IYDKMIGTHTKY
Cinamon Girl
My girlfriend`s girlfriend
Wolf moon !!! !! !!!!!
Are you Afraid
Hey pete
Out of fire
christian woman
Everyone I love is dead
Everything dies
all hallows eve
Day tripper
Pyretta blaze



Karharoth napisał/a:
Cytat:
Ale ogólnie , czy tych konkretnych finów ??


Konkretnych, czyli 69 Eyes.Oblech. Fin=ńska scena metalowa jest w porządku, jednak Angole i Szwedzi to półka wyższa jak dla mnie :]

A z tymi kawałkami się zapoznam, ale uwierz że jeśli sie przekonam do tego zespołu armageddon blisko :P



Angie napisał/a:
Michał, masz dużą siłę perswazji, udało Ci sie przekonać Marcina do przesłuchania kilku kawałków a to już coś ;) Ja już Mu sto razy mówiłam, ze to fajna kapela ale oczywiście mnie nie chciał słuchać :D



Dymitr napisał/a:
Angie napisał/a:
Michał, masz dużą siłę perswazji, udało Ci sie przekonać Marcina do przesłuchania kilku kawałków a to już coś ;)


http://pl.youtube.com/wat...feature=channel - dla ułatwienia teledysk... jeśli się nie zbierze i nie przesłucha, to może się uważać, za mojego wroga nr 1 :D :D ;)



Karharoth napisał/a:
Dzięki, że gadacie o mnie w osobie trzeciej...

Przesłucha, tylko musi złapać odrobinę doobrego humoru, inaczej na pewno się nie spodoba.



MojaStara napisał/a:
No normalnie tak czytam, i chyba tego więcej posłucham bo na razie słyszałam tylko kilka kawałków z Bloodly kisses i nie miałam potem czasu :P . co do narodowośći zespołów to Szwecja jest na pierwszym miejscu za Katatonie i Opetha, potem Finlandia i Anglia :P



Angie napisał/a:
A widzisz, u mnie z narodowościami jest dokładnie tak samo :D
_________________

 
 
 
REKLAMA

Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wysłany: 2009-03-25, 19:22   

 
 
Kessi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-25, 19:22   

Type O Negative?
Tak, tak, taaaaaaaaak!!!
Typki nigdy się nie znudzą i naprawdę błądzą Ci, którzy uważają, że Typki są mroczne i smutne. Mają wiele klimatycznych, ciężkich utworów, ale niektóre są z takim wykopem, dawką energii, a nawet humorem... :) Właśnie dlatego kocham Typów. Za wszechstronność. I świetny, niepowtarzalny wokal Petera :]
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-03-25, 21:16   

Kessi napisał/a:
a nawet humorem... :)


Na stonie głównej ToN kiedyś na wejściu pisało "to browse this site, sense of humor is required" ;]

Kessi napisał/a:
Type O Negative?
I świetny, niepowtarzalny wokal Petera :]


A wiesz, że co najmniej połowę śpiewa Kenny ?? :) Na początku myślałem ,ze to Piotr ciągnie te wysokie dźwięki,a tu jedynie burczybas :P
 
 
 
Kessi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-26, 00:12   

Cytat:
A wiesz, że co najmniej połowę śpiewa Kenny ??

proszę Cię, nie rozśmieszaj mnie takimi pytaniami ^^
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-03-26, 00:23   

Tylko się upewniałem ;]
 
 
 
Kessi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-26, 01:28   

hah, dzięki więc za troskę :)
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-03-26, 11:15   

Jakoś nigdy ich nie lubiłem. Nie bardzo potrafię sprecyzować dlaczego. Może przeszkadza mi sam Peter Steele (koleś przyjął nazwisko nie od Stali, tylko od Stalina), który opublikował w necie serię swoich fotek, na których epatuje swoim ptakiem. Może zraziły mnie stare albumy, które nieszczególnie wpasowały się w mój klimat? No dobra, "Love you to death" było bardzo przyjemne, ale cała reszta mi nie podeszła.

Poza tym Peter za bardzo jak na mój gust śpiewa niskim głosem "młałamłałamłała", w którym nie byłoby nic złego, gdyby był bardziej dźwięczny, ale jego "matowość" sprawia że dłuższy kontakt z Typami prawie że przyprawia mnie o naprawdę fizyczne mdłości.

No i wiem, że nieładnie ludzi oceniać po wyglądzie, ale twarz Petera jakoś przywodzi mi na myśl oblicze zboczeńca i perwersa.

A, no i ich muza. Mają dla mnie to wspólnego z 69 eyes, że jak coś grają i instynktownie czuje się, że właśnie powinno wejść mocne uderzenie, power, to właśnie wtedy tej pary im brakuje.

A teoretycznie mają wszystko co powinni mieć żebym ich lubił. Type o negative dla mnie jest chyba dla mnie tym, czym dla Angie są Floydzi.
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-03-26, 11:31   

Finn napisał/a:
Może przeszkadza mi sam Peter Steele (koleś przyjął nazwisko nie od Stali, tylko od Stalina)
Gwarantuję Ci ,że on nie ma nic wspólnego z komunizmem i czczeniem Stalina. Jak już, to jest to nawiązania, to tych ruskich pakernych, olbrzymich etosów herosa itp..taka stylistyka, jak chociażby maski w Slipknocie.
Znam, jako-tako jego poglądy i nie zbacza on na lewo. Przeczytaj tekst kawałka "We hate everyone"

Finn napisał/a:
który opublikował w necie serię swoich fotek, na których epatuje swoim ptakiem.


Nie opublikował w necie, tylko w magazynie Playgirl. To że skany poszły w neta , to już inna sprawa. Ponadto, jak się dowiedział, ze 75 czytelników tego czasopisma, to geje, to wykupił większość nakładu:P...homofob :P ... potem napisał piosenkę "I like goils" - przeczytaj tekst.

Finn napisał/a:
Poza tym Peter za bardzo jak na mój gust śpiewa niskim głosem "młałamłałamłała"


Zajebista onomatopeja.. :D ...podoba mi się :D
 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-03-26, 11:56   

No ok, przeczytałem "We hate everyone". Dowiedziałem się, że Typi mają gdzieś to co o nich myślę :D

A co do "nazwiska" - nie było to tak, że Peter kiedyś powoływał się na swoje pokrewieństwo z panem Dżugaszwilim? Inna sprawa, że nawet jeśli jest anarcho-klerykałem i przyjmuje pseudonim sceniczny po ludobójcy, to i tak mi się to nie podoba. Tak samo jak nie uważam za całkowicie w porządku, że Marilyn Manson przyjął pseudonim po Charliem. I to, że Johan grał wcześniej w kapeli o nazwie Treblinka. Nieco to nazewnictwo niesmaczne.

P.S. Cieszę się, że onomatopeja się podoba. Zastanawiałem się przez chwilę czy jest wystarczająco trafna :D
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-03-26, 12:11   

Finn napisał/a:
No ok, przeczytałem "We hate everyone". Dowiedziałem się, że Typi mają gdzieś to co o nich myślę :D


Oj na pewno załapałeś aluzję, między tym tekstem, a tym co pisałem, tylko teraz się zgrywasz :P

Finn napisał/a:
A co do "nazwiska" - nie było to tak, że Peter kiedyś powoływał się na swoje pokrewieństwo z panem Dżugaszwilim?
Nie znam tej konkretnej wypowiedzi, ale jeśli nawet tak powiedział ,to to taka sceniczna "bajka"...jedna z jego wielu.. Poza tym wiadomo, że Jego rodzice - Ratajczykowie byli z pochodzenia Polakami, a Dżugi był Gruzinem...trochę daleko...


Finn napisał/a:
Inna sprawa, że nawet jeśli jest anarcho-klerykałem i przyjmuje pseudonim sceniczny po ludobójcy, to i tak mi się to nie podoba.

Ja bym się ,mimo wszystko,tak mocno nie trzymał jednak tego ,że to pseudonim po Stalinie.
 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-03-26, 14:20   

http://www.youtube.com/watch?v=4jquW3AEZ_E - IMO lepsze niż Type o negative :D
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-03-26, 14:25   

Znam... mam gdzieś jeszcze inne ścieżki, prosto od Johna Camposa..

Carnivore znasz ?? Też fajne :)
 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-03-26, 20:16   

Znam Carnivore, ale jakoś mniej mi się podoba niż Fallout. Generalnie ze wszystkich trzech kapel Petera, Fallout podchodzi mi najbardziej.
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2009-04-01, 23:45   

Szczerze mówiąc, to Carnivore, Fallout i ToN, to zawsze było dla mnie Type O Negative, jedynie podzielone na poszczególne stadia larwalne :)

Wszystko mam w jednym folderze "ToN" :)
 
 
 
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2010-03-22, 11:15   

Kurwa... ToN gniecie. Zawsze, gdy ich słucham (przeważnie po jakichś przerwach konkretnych) poznaję (niemal dosłownie) od początku. Są świetni.
I Peter Stihl gniecie (sobie) cyce! :DD
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100