• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Yattering
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-07, 10:24   Yattering




W sumie nie liczę na wielki odzew z Waszej strony w tym temacie, a już na pewno nie o tym zespole. Robię ten temat jako hmmm ciekawostkę (?) i może dla tych, którzy twierdzą że polska scena death metalu jest słaba. Otóż Gdański Yattering powstał w 1991 roku i swoimi dokonaniami udowodnił, że death metal można grać na masę sposobów, łamiąc utwory do granic wytrzymałości słuchacza. Wydali w sumie 4 albumy, ale niestety nie osiągnęli wielkiej "sławy". Osobiście polecam album "Murder's Concept". Ja gdy go poznałem w 2000 roku, nie wiedziałem że tak można grać death metal hehe... sporo tej płyty się nasłuchałem aż zaskoczyła i teraz jest dla mnie że tak powiem zrozumiała. Polecam Wam, mimo wszystko hehe



Skład:

Marcin "Svierszcz" Świerczyñski - Bass, vocals
Marek "Hudy" Chudzikiewicz - Guitar
Mariusz "Trufel" Domaradzki - Guitar
Piotr "Zvierzak" Kawalerowski - Vocals
Marcin "Zombek" Gołębiewski - Drums

Dyskografia:
The Sick Society Demo, 1996
Promo '97 Demo, 1997
Human's Pain Full-length, 1998
Polish Assault Split, 2000
Murder's Concept Full-length, 2000
Creative Chaos DVD, 2002
Genocide Full-length, 2003
Live Extermination Live album, 2004
III Full-length, 2005


Panic In The Sea Of Blood

Anal Narcotic - nie zwracajcie uwagi na dość śmieszny klip

Unnormally Zone

Exterminate
 
 
REKLAMA 
SPOOOOOKY!

Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Wysłany: 2010-03-07, 11:04   

 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-03-07, 11:04   

za każdym razem jak tak patrzę na logo zespołów metalowych, to sobie myślę "czy wynajęcie jakiegoś plastyka/grafika jest aż takie drogie?" poza tym na pewno każdy ma wśród znajomych kogoś kto coś z plastyką / grafiką miał wspólnego... nie wiem nie wiem nie wiem.
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-07, 11:09   

A co Jogu złe jest to logo? To jakie logo byś widział w tym zespole... ale przesłuchaj choć fragment jednego utworu byś miał choć niewielki obraz ich muzyki.
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-03-07, 11:16   

siedzę właśnie z Mamą w kuchni i myślę że poczekam aż wyjdzie zanim włączę jakieś death metalowe granie :DD

poza tym wiesz jakim jestem miłośnikiem death metalu. na prawdę nie rozumiem tej muzyki absolutnie. co do log to właśnie bardzo często wyglądają one w taki właśnie sposób, jakiś napis - maksymalnie nieczytelny, z jak największą ilością krzyży i pentagramów :DD plusem tego logo jest to, że nie jest czarno-białe. ale napisy takie są na maksa nieczytelne jak dla mnie - wiesz - gdyby nie nagłówki to w ogóle bym się nie dowiedział co to za zespoły :DD
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-07, 11:22   

Jogu takie logo zazwyczaj oddaje charakter muzyki zespołu. Jeżeli masz np viking metal czy też folk metal logo będzie stylizowane na jakieś nordyckie czy jakieś tam wzornictwo czy też litery, jeśli masz goregrind to na pewno można się spodziewać loga w stylu wyprutego z flaków jeża, znowu w black metalu pewnie jakieś krzyże, pentagramy i podobnie jest w death metalu, ale to nie jest reguła że tak być musi... Ale ja np nie wyobrażam sobie gdybym miał okładkę Yatteringa np "Murder's Concept"

i logo strzelone Times New Roman ... no dla mnie byłaby to porażka...
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-03-07, 11:38   

nie no - tak masz rację. w sumie stylizowanie pod muzykę jest raczej naturalne, ale właśnie wszystkie te death/blacki mają loga utrzymane w takim klimacie. wiesz mogłyby być bardziej czytelne... a często na prawdę ciężko znaleźć tam jakąkolwiek literę...

słuchałem muzyki. i jest dokładnie taka jakiej się spodziewałem ;) idealnie wręcz ;) i to nie jest moja bajka - nie umiałbym tego słuchać, nie umiałbym tego nawet ocenić... na prawdę nie rozumiem tego... ach :DD
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Weronika 
sasassa


Last.fm: YamnikOvDarknes
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Lisa Gerrard
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 2102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-07, 11:41   

http://discoversweet.com/images/sweet-logo.gif

coś stylizowanego na te logo z pewnością lepiej oddawałoby klimat grania tego bandu :D
_________________
The paparazzi follows me every day in my life
I am like Princess Diana except I am alive
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-07, 11:45   

Nie no wiadomo, niektóre są przegięte w chuj. Kiedyś widziałem logo zespołu które było czymś nieokreślonym, nie szło rozczytać i było bez sensu. Wiele takich log jest bezsensu ale większość jest fajnych. Obczaj tą stronkę i kliknij na ten obraz z logami i obczaj wszystkie... większość jest zajebista.

http://www.viceland.com/i...f-logos-302.php
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-03-07, 11:52   

oj tam zaraz - mnie chodzi tylko o czytelność a nie zaraz o sweet literki :DD
zespół Tomka od Natalii ma fajne logo - nie wiem co to za metal - czy black czy death czy prog czy coś innego, bo się nie znam, ale jeśli mały zespół (z tego co się orientuję) bez płyty jeszcze, potrafi sobie zrobić ładne logo, dlaczego zespoły z całymi dyskografiami nie potrafią? :DD


nie mówiąc już o miszczowskim, najlepszym na świecie logo NIN, z którym Sheridan robi czary mary! skrócone, ładne estetyczne! o! dlaczego deathmety nie skracają swoich nazw? takie YTR mogłoby wyglądać zajebiście i na pewno byłoby czytelniejsze, bez względu na estetykę i w ogóle :P

logo na tej okładce, to najlepsze logo na świecie

absolutnie!
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-07, 11:55   

Jogu logo zespołu "Tomka od Natalii" :DD jest fajne przyznaje ale wyobrażasz sobie zespół goregrindowy z takowym logiem? Ja nie...
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-03-07, 12:15   

ach no to racja. przejżałem kilka log. każde jest jakby uwikłane w gałęzie lub korzenie... ogólnie nie podobają mi się takie loga. mimo że są ogólnie estetyczne i pasują do koncepcji danych zespołów. ale nie moja bajka ;)
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2010-03-07, 12:24   

haha, przekażę Tomkowi że podoba Wam się logo jego autorstwa :D Defying to progresywny metal, a tu loga są już lagodniejsze :D

Ogólnie rzecz biorąc - niewyraźne loga taka specyfika zespołów death/black metalowych. Można się z tego nieźle ponabijać :D
_________________


 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2010-03-07, 12:30   

oj nie miałbym zbyt wiele siły, bo takie nabijanie jednorazowe ok, ale przy 10tym logo to już żadnych nowości człowiek nie uświadczy - gałęzie / korzenie / krzyże / pentagramy... zero nowości. ach.
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-07, 12:36   

semako napisał/a:
oj nie miałbym zbyt wiele siły, bo takie nabijanie jednorazowe ok, ale przy 10tym logo to już żadnych nowości człowiek nie uświadczy - gałęzie / korzenie / krzyże / pentagramy... zero nowości. ach.


Bo muzyka rockowo/metalowa ma dość ograniczony zakres że tak napisze zainteresowań, zwłaszcza metalowa... ciężko by zespół wychwalający wojnę np miał w logo pacyfkę, albo zespół o antychrześcijańskim przesłaniu kościół mariacki w logo... to tak nie działa. Jest przeważnie kilka elementów które są wrzucane do log na różny sposób. Poza tym logo wcale ma nie przynosić żadnych nowości, ma prezentować najodpowiedniej jak tylko potrafi muzykę zespołu.
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2010-03-07, 13:53   

Dominik napisał/a:
Marcin "Svierszcz" Świerczyñski
Dominik napisał/a:
Piotr "Zvierzak" Kawalerowski


Ale mamy trÓ ksywy przez V. Chuj ze i tak zaden obcokrajowiec nie wymówi ich bo jest tam sz, cz, rz... ale mamy V - jesteśmy światowi. Co za idioci :rotfl:
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100