• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jorn Lande
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-05, 15:36   Jorn Lande

Jørn Lande




Moją przygodę z Jornem Lande zacząłem w 2008 roku. Ten norweski wokalista, wydając album "Lonely Are The Brave" po prostu mnie zawładnął. Przez jakiś czas słuchałem tylko tego krążka, krążka który swoją prostotą i melodyjnością pokazał że w dzisiejszym świecie muzycznym nie trzeba silić się na jakieś nowoczesne rzeczy, na oryginalność, na buk wie co jeszcze, wystarczy nagrać płytę z muzyką która się kocha. Jorn to człowiek który kocha hard rock i heavy metal i w tym właśnie kierunku powędrował nagrywając "Lonely...". Zrobił to za sprawą swojego idola czyli Ronniego Jamesa Dio który uświadomił norwegowi czym, jaką muzyką się powinien zająć. Wcześniej Jorn nagrywał takze metalowe płyty ale chrzcił je jakąś elektroniką, dodawał sample itp rzeczy, na tym krążku i na następnym poszedł w czysty hardrock/heavy metal i wyszło coś niesamowitego. Głos Jorna to jeden z najlepszych jakie słyszałem w życiu jeśli chodzi o hardrock i heavymetal... serio. Kolo często "upodabnia" się do swojego mistrza R.J. Dio i dodaje do tego swój pierwiastek i jest wspaniale. Jorn występował w róznych zespołach oprócz swojego solowego projektu...Śpiewał w Masterplan, ARK, Beyond Twilight, Vagabond, Brazen Abbot, Avantasia, Ayreon, The Snakes, Millennium, Ken Hensley, Allen-Lande... jak widać prawdziwy obieżyświat hehe .. cóż polecam gorąco płytę każdemu kto lubi mocny hardrock, z super melodiami i heavy metalowym pierdolnieciem gdzieniegdzie!!

Dyskografia (solo):
# Starfire (2000)
# Worldchanger (2001)
# Out to Every Nation (2004)
# The Duke (2006)
# The Gathering (2007)
# Unlocking the Past (2007)
# Live in America (2007)
# Lonely are the Brave (2008)
# Spirit Black (2009)


Lonely Are The Brave

Night City

Stormbringer (Whitesnake cover - chyba ehehe)

Perfect Strangers (Deep Purple cover? )
Ostatnio zmieniony przez Dominik 2010-04-05, 15:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA 
BANNED

Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Wysłany: 2010-04-05, 15:37   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Dymitr 2010-04-05, 15:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2010-04-05, 15:37   

O nie.... i tu on zawędrował ? Główny fetysz gondolina...
_________________

 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2010-04-05, 15:38   

Ulubiony wokalista i w sumie najbardziej ceniony przez Śniega. Taka dodatkowa informacja, hehe
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-05, 15:41   

:/ Bywa hehe ... Ale Jorn rozpierdala. Ej serio, jak ktoś chce sobie posłuchać rasowego hard/heavy to "Lonely Are The Brave" jest dla niego idealnym albumem :DD
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2010-04-05, 15:43   

Jak Ci sie podoba Jego wokal to zobacz sobie Masterplan.. a mianowicie 2 pierwsze płyty tego zespołu (z Jornem na wokalu):
# (2003) Masterplan
# (2005) Aeronautics
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-05, 15:46   

Therion napisał/a:
Aeronautics


Tej słuchałem i jakoś nie przemawia do mnie muza, taki heavy/power w niemieckim stylu to nie dla mnie chyba, poza tym jak słuchałem tego krążka to ciężko mi było na samym początku uwierzyć że to Jorn śpiewa ...

Btw Jak ktoś lubi Dio z Black Sabbath to też swobodnie może sięgnąć po Jorna.. hehe kurwa ale mu promocję robię hehe
 
 
Dymitr 
BANNED

Wiek: 37
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 2594
Skąd: Prosto z nieba !
Wysłany: 2010-04-05, 15:48   

Obczaj sobie zespół w którym śpiewał - "Beyond Twilight" i concept album "The Devil's Hall Of Fame " Przypuszczalnie Ci podejdzie.
_________________

 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2010-04-05, 15:49   

Beyond Twilight to dobry zespół, fajnie się tego słucha. Skoczne i z przytupem :oczy:
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-05, 15:50   

Obczaję jak tylko obsłucham "Lonely ..." no i tą nową od nowa hehe pokatuje :DD
 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2010-06-09, 14:37   

The Duke jest moją ulubioną płytą, najwięcej chyba kawałków, które mi pasują, Lonely Of The Brave ma fajne momenty jak tytułowy czy Shadow People i wspaniałą oprawę graficzną, jedyne co mnie martwi w Jornie to to, że powoli zaczyna się wypalać i popadać w rutynę, no i wpierdala się wszędzie, czy to Avantasia czy Ayreon czy właśnie powrót z nowym mizernym Masterplan. Jego ostatni album solowy też daleki nawet od tego by określić go dobrym z niskiej półki, podejrzewam, że to już bardziej wina instrumentalistów, no ale tak niestety jest. Dodam, że najlepszym momentem na ostatniej płycie jak dla jest o dziwo cover a tak to raczej na niczym ucha zawiesić nie mogę.

No i odnośnie kwestii mówienia o Lande jako o kalce Coverdale'a, moim zdaniem już dawno tego gościa z Whitesnake przerósł zarówno dojrzałością jak i jakością.
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
Ostatnio zmieniony przez Rob 2010-06-09, 14:42, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2010-06-09, 21:13   

Nawet nie wiedziałam, ze jest tu taki wątek. Jorna poznałam niedawno, jego głos mnie totalnie zauroczył po usłyszeniu kawałka "Comatose" na ostatniej płycie Ayreona. W całosci najbardziej przypadł mi do gustu album "Out To Every Nation". Ale największy kiler odnotowałam na "Worldchanger" - kawałek "House of Cards" to po prostu perła. "Lonely are the brave" tez jest bardzo dobre, szczególnie "Promises". Ogólnie koleś jest genialny.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Earanil 
Stoner Boner


Last.fm: Earanil
Ulubiony muzyk: Layne Staley
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 1682
Skąd: Biadki
Wysłany: 2010-06-10, 02:46   

Luperican napisał/a:
No i odnośnie kwestii mówienia o Lande jako o kalce Coverdale'a, moim zdaniem już dawno tego gościa z Whitesnake przerósł zarówno dojrzałością jak i jakością.


Więc może też sprawdzę...
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-10, 16:12   

Luperican napisał/a:
Jego ostatni album solowy też daleki nawet od tego by określić go dobrym z niskiej półki, podejrzewam, że to już bardziej wina instrumentalistów, no ale tak niestety jest.


Chodzi Ci o? O co? O to że na dwóch ostatnich krążkach Jorn powrócił do klasycznego hard rocka i lekkiego heavy? powrót do korzeni to wg Ciebie coś kiepskiego?

Luperican napisał/a:
że powoli zaczyna się wypalać i popadać w rutynę


Czym się to wg Ciebie przejawia?
 
 
Rob 
ZNACZNIE lepszy


Last.fm: Luperican
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Jaz Coleman
Wiek: 35
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1337
Skąd: z mrocznego sromu
Wysłany: 2010-06-10, 16:36   

Do korzeni mozna wracac, byleby to mialo jaja, Jornowi te jaja sie zmniejszaja i podejrzewam ze w pewnym momencie tak jak u Michaela Kiske (porownanie nieprzypadkowe bo koles juz tez sie wypalil) pryszcze na tych jajach beda wieksze od nich samych. Oczywiscie rutyna przejawia sie to w coraz slabszych numerach i jest to pewna ciaglosc juz, dowodem niech bedzie nedzna ostatnia solowa plyta czy jego wszelkie udzialy w poboczych projektach jako wokal sesyjny, sorry, mnie juz te jego kolaboracje nie podniecaja jak kiedys. Ostatnia dobra rzecza byl Lonely Are The Brave, dobra jak na Jorna bo bez opsrania. Ponadto wkurzyl mnie troche spontan z nagrywaniem krazka dla Dio, troche cyrk. Dziekuje.
_________________
LUDZIE TO ŚCIERWO, KTÓRE NALEŻY WYELIMINOWAĆ
Ostatnio zmieniony przez Rob 2010-06-10, 16:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-10, 16:44   

Luperican napisał/a:
Ponadto wkurzyl mnie troche spontan z nagrywaniem krazka dla Dio, troche cyrk. Dziekuje.


Wiesz kim był dla Jorna Dio? To był dla niego Bóg, to był dla niego idol, wzór, ideał wokalisty. Tak jak dla Ciebie ten śmieszny Pierożek, tyle że jakby Pierożek jebnął to byś się przeniósł na innego "fajnego" chłopaczka, a Jorn, podejrzewam kochał Dio jak ojca :P

Jorn po "Lonely Are The Brave" wydał jeden album, jeżeli ten uważasz za dobry a nowy za słaby to jest sens oceniać spadek tego muzyka po jednym "nieudanym" krążku? Chyba nie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100