• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Division By Zero
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-13, 17:00   Division By Zero




Division By Zero to polski zespół prog metalowy. Panowie pochodzą z miasta Wojkowice gdzie też ten zespół został zawiązany w roku pańskim 2003 ;) Na razie mają na swoim koncie dwa pełne albumy. Pierwszy "Tyranny Of Therapy" został wydany w 2007 roku dla Insanity Records, polskiej wytwórni parającej się wydawaniem zespołów prog metalowych i rockowych na terenie Polski. Muzyka na tym krążku jest dość trudna, jak już na prog metal przystało jest dużo połamanych rytmów i zawiłych aranżacji. Do tego panowie do muzyki wrzucają elementy death metalu, głównie riffy i oczywiście wokal (growl). Na tym krążku na pewno wyróżnia się świetny kawałek Incinerated Wishes - który jest połączeniem death metalowego ciężaru z progresywnym graniem plus świetne wokale 5th'a . Kolejny krążek Division by Zero wydali w tym roku. Zwie się "Independent Harmony". Utrzymany jest w podobnym stylu co jego poprzednik. Ma może troszeczkę mniej deathowych wokali ale czuć w nim już większą dojrzałość zespołu. Ich utwory są jeszcze bardziej przemyślane. Melodia przeplata się z agresywnymi riffami, ba 5th śpiewa o wiele lepiej, czyściej, widać że się, nie wiem podszkolił (?) hehe :D Na tym krążku są jak na razie dla mnie dwa najbardziej wyróżniające się utwory. Pierwszy to Wake Me Up czyli połączenie mocnych, deathowych riffów, galopującej perkusji z melodią, klawiszami itp plus zajebiste przejścia wokalne z czystego, bardzo fajnego śpiewu w potężny growl. Kolejny to Don't Ask Me , chyba najlepszy kawałek na albumie. Bardzo dużo się w nim dzieje, jest trochę spokojniejszy od pozostałych, jest bardziej przestrzenny, panowie w nim pozostawiają muzyce więcej miejsca, nie zagęszczają jej na siłę. Największe brawa jednak nalezą się 5thowi który zaśpiewał ten kawałek po prostu nieziemsko!! Jeżeli komuś się spodoba to podziękowania się będą należeć pewnej dziewczynie o czerwonym nicku ;)



Dyskografia:

Code of Soul Demo, 2004
Out of Body Experience Demo, 2005
Tyranny of Therapy Full-length, 2007
Independent Harmony Full-length, 2010

Skład:
Sławek "5th" Wierny - Vocals
Mariusz "Rogol" Prętkiewicz - Drums (Kat)
Leszek "Lechu" Trela - Guitar (Soulstice)
Robert "Robo" Gajgier - Keyboards
Maciej Foryta - bass
Ostatnio zmieniony przez Dominik 2010-07-13, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
REKLAMA 
Grundin Redshield

Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Wysłany: 2010-07-13, 19:52   

Ostatnio zmieniony przez Therion 2010-07-13, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2010-07-13, 19:52   

Domin możesz zapodać jakiegoś linka z dobrym kawałkiem ?
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-13, 20:01   

A te trzy co zapodałem to są mało fajne? W tekście tytuły utworów to również linki, jakby ktoś nie wiedział :D
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2010-07-13, 20:16   

Nie zwróciłem uwagi że tam są linki :emo:
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2010-07-13, 20:20   

Ja też nie zauważyłem linków :DD
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2010-07-13, 20:40   

Dominik napisał/a:
Incinerated Wishes


Zajebisty bas... uwielbiam tak mocno zaznaczoną linie basu. Miodzio. Ogólnie kawałek fajny, jak się ma ochotę na przypierdol melancholijny :DD

Dominik napisał/a:
Wake Me Up

Lol, z początku myślałem że jakaś reklama mi się włączyła w przeglądarce.. lecz okazało się że to klawiszę brzmiące jakby były żywcem wyjęte z gry komputerowej :D Fajny wokal. Zawsze byłem ciekaw jak by DT brzmiało z takim wokalem. Growl też ujdzie, chociaż nie jestem wielkim entuzjastą takiego śpiewania. Tutaj pasuje.

Dominik napisał/a:
Don't Ask Me


Aaaa.. znowu ten bas !! Uwielbiam !! Bardzo mi ten kawałek Opeth przypomina - co oczywiśćie jak dla mnie dość spory plus (pomijając rzecz jasna klawisze :P ). Fajny.




------------------------------

Domin jak możesz to nie wkładaj linków w ten sposób bo to cholernie nieczytelne. Pewnie Kaco - człowiek Esteta się ze mną zgodzi ]:->
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
Ostatnio zmieniony przez Therion 2010-07-13, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-13, 20:57   

Therion napisał/a:
Domin jak możesz to nie wkładaj linków w ten sposób bo to cholernie nieczytelne. Pewnie Kaco - człowiek Esteta się ze mną zgodzi ]:->


Fakt, ja mam inną "skórkę" forum i mnie linki odznaczają się na czerwono, ale jak zauważyłem na normalnej linki są takie same jak tekst. Następnym razem zwrócę na to uwagę, oczywiście jak następny raz będzie :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100