• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Fnord
2010-06-23, 17:15
nine inch nails
Autor Wiadomość
edgeofthorns 
Administrator
The Great


Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Wiek: 38
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 4851
Skąd: że znowu!
Wysłany: 2009-02-24, 20:36   nine inch nails

jog napisał/a:
jej dużo myślałem zanim umieściłem tutaj nin... wiecie bo już w żaden sposób nie jestem w stanie określić co to za muzyka... Trent jest bogiem i idzie cały czas do przodu - choćby to co zrobił w 2008 roku z nin ghosts i nin the slip... po year zero spodziewałem się naprawdę kosmosu, ale to co się zdarzyło przerosło wszystko na co mogłem w ogóle czekać. dla mnie nin to band wszechczasów - po pierwsze przez to że jest jednoosobowy - Trent wszystko sam nakręcił, po drugie nin od dawna łamie wszelakie granice. od 20 lat każda płyta jest czymś nowym świeżym i czymś czego jeszcze nie było... ufff nie wiem. co Wy myślicie o tym zespole i o wszystkim co się stało od 1989r i pretty hate machine.
no nie wiem powiedzmy że rzucę taką broken w której się zakochałem ostatnio i zapytam co o niej myślicie. no i zapytam też co myślicie o nin.com - wiecie chodzi mi tu o udostępnianie płyt za darmo, możliwości mixowania muzyki nin i dzielenia się tym? eh wielowarstwowo się zrobiło. ale już dwie doby nie śpię więc co tam. wybaczcie! pozdro ostro jo!!!



MojaStara napisał/a:
O tak NIN jest genialne, w sumie to jest chyba troche industrial metal więc raczej dobrze umieściłeś :) Year Zero, The Slip, Pretty Hate Machine i Ghosts = genialne. Najpierw usłyszałam Closer z baaardzo oryginalnym tekstem :) potem Wish, Burn i zaczęłam przesłuchiwać całych płyt. Mają niepowtarzalny styl, i dużo zespolików próbuje z marnym efektem podrobić Dziewięć Cal Paznokci :P



Dymitr napisał/a:
MojaStara napisał/a:
Dziewięć Cal Paznokci :P


To są dziewięcio-calowe gwoździe, nie paznokcie...takimi podobno przybito Chrystusa do krzyża...



jog napisał/a:
dokładnie. tylko że Trent mówił kiedyś że nazwa nie jest dla niego ważna i że do niczego się nie odwojłuje. choć rzeczywiście kojarzy się bardzo jednoznacznie. mam ostatnio wkrętkę na closer. to jest dla mnie tak szokująca rzecz że to jest koniec - i nie chodzi mi tutaj tylko o teledysk (bo o niego też). wiecie - gdy ją pierwszy raz usłyszałem myślałem że padnę - to była wersja live... wiecie spodziewałem się jakiejś rzeźni (bo byłem po broken a okres to ten sam) a tutaj ten tępy beat... nie zapomne nigdy... a no i ten motyw po refrenie... ach!!



MojaStara napisał/a:
aha. a mi to zawsze z paznokciami się kojarzyło nawet nie wiedziałam :P



jog napisał/a:
downward spiral polecam - kopie mnie po nerach normalnie!! padam od samego początku do samego końca!!! jedna z bardziej negatywnych rzeczy jakie w rękach i uszach miałem, ale też jedna z bardziej innowacyjnych... brak mi słów... najostrzejsza płyta nin. Trent na niej udowodnił że jest nadczłowiekiem jeśli o muzykę chodzi!! na kolejnych również :) polecam



kaco321 napisał/a:
Znam tylko The Downward Spiral, a najbardziej lubię Hurt i I Do Not Want This.



Dymitr napisał/a:
Nie ważne jakbym się nie starał, to nie jestem w stanie podpiąć NIN pod metal... niemniej Reznor, to jeden z najbardziej kreatywnych artystów, jakich Ziemia nosiła...tyle ode mnie..



jog napisał/a:
wiesz myślałem nad tym długo zanim umieściłem tutaj ten wątek, ale wiesz rock to to nie jest w ogóle, może w innych by się zmieścił... ale w pewnym momencie (właśnie downward spiral i broken) określił bym nin jako taki no prawie industrial (a właściwie to nad industrial :) ) z resztą nigdy nie myślałem nad tym czym co jest (w sensie muzyki) - jeśli mi się coś podoba to niech to będzie i pop o!
co do innowacyjności Trenta to doprawdy trudno nawet opisać to wszystko wszystko co przez tych 20 lat zrodził... najpierw pretty hate machine, hmm później na linii broken - downward spiral - fragile widać stopniową ewolucję, ale totalnym szokiem jest dla mnie with teeth - całe tony popu jakie Trent tam wrzucił - ta płyta jest boska!! potem year zero - totalny odlot w kierunku "drifting into the abstract". jej a rok 2008... o maj god!! ghosts są jednym z odważniejszych projektów jakie dane mi było widzieć i słyszeć... polecam całościowe skondensowane przesłuchanie - momentami ciężko, ale takich 2 godzin się nie zapomina... no i the slip... kocham tę płytę - taki odskok od ghosts - 999 999 zaczyna się ghostsowo a zaraz po niej 1 000 000 - perkusja będąca (podobnie jak całość) całkowitym kontrastem do płyty poprzedniej - prosta, dynamiczna, miażdżąca rytmika, proste dźwięki dynamiczny agresywny wokal... takie zaskoczenie po niesamowicie skomplikowanej ghosts... oj. no i still w między czasie... no i remiksy...
eh...
_________________

 
 
 
REKLAMA 
SPOOOOOKY!

Last.fm: hapysz
Numer buta: --
Ulubiony muzyk: Zakk Wylde
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Wysłany: 2009-03-20, 01:04   

 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-03-20, 01:04   

dobra - pojawiła się kwestia ninowości Pretty Hate Machine. dla mnie ta płyta to 100% nin - Trent nagrywał ją na boku - jednocześnie dorabiając i pracując w wytwórni, w której po pracy nagrywał. płyta jest mistrzowska - oczywiście brzmi ona odmiennie niż kolejne płyty, ma w sobie brzmienie lat 80, ale jednocześnie jest dziełem na tyle innowacyjnym że muszę uznać jej ninowość. fakt typowe "brudne" nin zaczyna się od broken, ale swoje początki ma już na Pretty Hate Machine. gdzie? głównie w tekstach - te są już pełne gnicia, rozkładu i bólu... jest to rzecz totalnie do tych lat niepasująca - znacznie cięższa tematycznie, jednocześnie znacznie poważniejsza niż wszystko w okół. a elektronika jest stosowana w sposób podobny jak na broken i dalszych płytach (głównie tych z nowego tysiąclecia). poza tym rytmika - jest w pełni rozwinięta i charakterystyczna - takie wejście do head lika hole, teribble lie, something i can never have albo sin - tutaj widać nowatorskie podejście Trenta... Pretty Hate Machine jest na prawdę wielkim krokiem naprzód - jej "nie ninowość" i potencjalne niepasowanie do reszty jest spowodowane właśnie brakiem środków i sprzętem na którym była tworzona - brzmiącym na prawdę typowo dla tamtej epoki. ale mimo to udało się to trentowi złamać - nagrał coś co przerosło jego czasy - wyprzedziło całą ówczesną muzykę o ładne 2, 3 lata... teraz tego nie widzimy, ale 20 lat temu to BYŁO widoczne. Dla mnie ten album to nagrane w latach 80 arcydzieło na miarę lat 90!! oj jojoj.
na płycie tej słychać jak oszczędnie Trent korzysta z gitary czy z perkusji. broken została nagrana już "pełnoskładowo". np Year Zero została nagrana w podobnej koncepcji - płyty bez bandu - indywidualnego projektu jak z resztą każda płyta nin - z tym że Year Zero powstała w 70% na laptopie Trenta... Trent ewoluuje cały czas i to widać jak na dłoni... cóż cały czas to co robi jest idealne... zapraszam do fermentu intelektualnego :D
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Fnord 
Rycerz mieczy


Last.fm: Disorder1982
Numer buta: 41
Ulubiony muzyk: M. J. Keenan / Jon Crosby
Wiek: 41
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 1159
Skąd: Z kręgu szóstego
Wysłany: 2009-03-21, 00:19   

Jeśli jogu zamierzasz nadal twierdzić, że PHM była jak na swój czas super oryginalna, bo była "ciężką" elektroniką etc, widzę dwie opcje:
a) albo jesteś maniakiem NIN;
b) albo jesteś na bakier z historią muzyki elektronicznej;

PHM to album nagrany w 1989 roku. Fakt, słuchać w tym to, czym NINy staną się za parę lat, jednak nadal nie jest to muzyka która specjalnie daleko odchodzi od kanonów wyznaczonych choćby przez Depeche Mode. A co do Twojego zdania, że PHM była pierwszą elektroniką która nie była wesołym synthpopem, to muszę Cię rozczarować.

Skinny Puppy - Assimilate - 1985
Skinny Puppy - Dig It - 1986 - Trent powiedział, że ten kawałek zainspirował go przy pisaniu Down in it
Skinny Puppy - Worlock - 1989
Killing joke - The wait - 1980
KMFDM - Penetration - 1984
Front 242 - Headhunter - 1988 (zdaje się)
Nitzer Ebb - Join in the chant - 1987

Więcej mi się nie chce zarzucać.
_________________
"Don't place faith in human beings, human beings are unreliable things"

Machines of Loving Grace - Butterfly Wings
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-03-21, 00:45   

no Finnie... przyznaję się... do obu opcji, które tutaj napisałeś... cóż no słabo znam tę muzykę... przyznaję <head down>, i maniakiem też jestem :) jej no po przesłuchaniu rzuconych przez Ciebie kawałków, biję się w pierś i mówię "mea culpa". no ale poszukam, posłucham poczytam. dzięki za bodziec :) hio hio. dobre te rzeczy!! ło hoho!! dzięki!

[ Dodano: 2 Kwiecień 2009, 14:07 ]
koncert nin w polsce - poznań 23 czerwca 2009. mogę umrzeć
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2009-04-13, 21:41   

Jej za album The Fraglie odpowiedzialny jest m.in. Steve Albini... muszę przesłuchać.
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-04-14, 16:23   

Kaco tylko nie za dużo!! i mieszaj z czymś wesołym. ja po dużych ilościach nin łapię takie doły, że nie mam tego nawet z czym porównać!! :D ale Fragile to taka piękna płyta... nie da się od niej oderwać. możliwe że najlepsza w całym dorobku nin... tak. moja najdroższa płyta nin... brzmi zupełnie wyjątkowo... jest zupełnie oderwana od downward spiral, a with teeth jest już czymś zupełnie innym... chyba najgłębsza płyta nin... taka smutna, obdarta z nadziei... i brzmiąca "organicznie" hmmm wszak u Trenta w tym czasie wszystko się waliło... a Fragile niemal sukcesu nie odniosła... ludzie chcieli downward spiral II, a dostali coś zupełnie innego. jednak płyta przerosła wszystko inne co trent wydał... po 10 latach można powiedzieć że czegoś tak pięknego już nie nagrał... nie mówię że kolejne płyty są gorsze, słabsze czy coś tam... są nawet lepsze technicznie, bardziej eksperymentalne... znacznie bardziej odkrywcze... mają zupełnie inny klimat... Trent poszybował hen daleko...

Fragile jest niezapomniana - klimat, spójność i ta lejąca się z niej beznadzieja... Kaco jak będziesz słuchał to koniecznie przeplataj z nowym YYY!!:D po Fragile człowiek czuję się zraniony... i chce się tak czuć coraz bardziej. a to niedobre ;]
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Natta 
mommy


Last.fm: nattem
Numer buta: 39
Ulubiony muzyk: Akerfeldt/vanGiersbergen
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 2927
Skąd: Kętrzyn/Gdańsk
Wysłany: 2009-06-02, 14:51   

Jogu.. nie ma tu tematu o Behemocie więc wklejam tu.. nie wiem czy to słyszałeś.. ale spróbuj.. o ile Ciebie uszy wcześniej nie zabolą
http://holyinquisition.wr...nch_nails_cover

Mój ulubiony utwór NIN tak zbeszcześcić.. chlip...
_________________


 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-02, 15:15   

Ja lubię prawie wszystko NIN, prawie każda płyta mi się podoba, ale do swych ulubionych zaliczam dwie "The Fragile" i "With Teeth" ze wskazaniem na tą drugą pozycję. Bardzo lubię u Trenta taki mroczny a zarazem plastikowy klimat jego muzyki. Gdy jej słucham od razu przypomina mi się film "Łowca Androidów" z H. Fordem. Kiedyś czytałem wywiad ze Stevenem Wilsonem (Porcupine Tree) który powiedział że muzyka NIN jest tylko i wyłącznie dla ludzi inteligentnych, to trochę przesadne stwierdzenie i się z nim nie zgadzam.
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-02, 19:43   

dominik napisał/a:
powiedział że muzyka NIN jest tylko i wyłącznie dla ludzi inteligentnych, to trochę przesadne stwierdzenie i się z nim nie zgadzam.


czemu tłumaczysz wypowiedź z którą się zgadzasz ? :))
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-06-14, 17:26   

http://www.youtube.com/wa...feature=channel jestem roztrzaskany!!!

http://www.youtube.com/wa...feature=channel oł je!!!

to już jest TA trasa!!! jeszcze 9 dni!!! DZIEWIĘĆ!!! a ja coraz bardziej w to nie wierzę!!! :DD
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
pp3088 


Last.fm: TearOfMankind
Numer buta: 45
Ulubiony muzyk: Renkse/Sainthorpe/VC
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 683
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-06-14, 17:41   

dominik napisał/a:
powiedział że muzyka NIN jest tylko i wyłącznie dla ludzi inteligentnych, to trochę przesadne stwierdzenie i się z nim nie zgadzam.


Nie jest przesadzone. Jest prawdziwe. Po prostu industrial jest trudną muzyką, więc w 99% przypadków ludzie jacy po niego sięgają są inteligentni.

Osobiście słucham sporadycznie, wolę Godflesh. Jednakże "Downward Spiral" jest genialny.
 
 
 
semako 
SPOOOOOKY!


Last.fm: jogojog
Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Cash i Yorke
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 5642
Skąd: planet earth
Wysłany: 2009-06-14, 18:07   

o tak!!! Downward Spiral to jest COŚ!!! na całej długości jest idealna - nie ma ani jednego słabego momentu... mogę powiedzieć że jest idealna... choć przez swój ciężar, i swą negatywność musi być dozowana... wszystko jest tam idealne... march of the pigs, closer, the becoming, warm place, eraser, reptile, hurt... i wszystkie inne... ojjojoj obok Fragile moja ulubiona płyta nin. choć z drugiej strony nowe płyty są na tyle odmienne od tych starych że nie ma co porównywać. bo trudno znaleźć jakieś wspólne punkty odniesienia... cenię tak samo wszystkie płyty nin w sumie muszę przyznać... no :))
_________________
- ale ja jestem wyjątkowy!
- tak! jesteś wyjątkowo chujowy!
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-22, 21:22   

Therion napisał/a:
czemu tłumaczysz wypowiedź z którą się zgadzasz ? :))


he? Nie wiem o co Ci chodzi.

pp3088 napisał/a:
Nie jest przesadzone. Jest prawdziwe. Po prostu industrial jest trudną muzyką, więc w 99% przypadków ludzie jacy po niego sięgają są inteligentni.


Ja jak już pisałem nie zgadzam się z wypowiedzią Wilsona gdyż, jest w niej coś takiego co mówi... "nie potrafisz pojąć muzyki NIN jest głupi". Dla mnie takie teksty są bezsensu.

Tak Jogu pisze o tym koncercie co na nim będzie z Jahą, że aż sobie postanowiłem zapuścić "With Teeth". Kurde ciągle ta płyta mnie powala...gdzieś czytałem że to słaba płyta NIN, dla mnie najlepsza jak już powiedziałem...super utwory, może nieco normalniejsze niż na wcześniejszych rzeczach Trenta ale cały czas mnie ona czaruje, klimatem i czymś mrocznym co nie daje złapać oddechu między utworami...ehhh Jogi, Jaha ale wam kurde zazdroszczę tego koncertu ....
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2009-06-22, 21:47   

dominik napisał/a:
Therion napisał/a:
czemu tłumaczysz wypowiedź z którą się zgadzasz ? :))


he? Nie wiem o co Ci chodzi.


Nie mam pojęcia o co mi chodziło :O
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-22, 21:54   

Therion napisał/a:
Nie mam pojęcia o co mi chodziło :O


Aha to dobrze bo już myślałem że zaczynam pewnych rzeczy nie rozumieć hehe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100