• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Rock Room - Forum fanów muzyki gitarowej Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pisma muzyczne
Autor Wiadomość
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-23, 20:52   Pisma muzyczne

Nie wiem czy jest już wątek na ten temat, ale chyba nie po przeszukałem forum, a może przeoczyłem, najwyżej się scali.

Otóż w tym wątku chciałbym abyście pisali jakie pisma o tematyce muzycznej kupowaliście lub kupujecie. Poza tym wypowiadajcie opinię na ich temat, które wg Was sa dobre, interesujące i zawierające dobry punkt odniesienia dla fana muzyki a które są kiepskie i nie warto ich kupować i czytać przy okazji. Ja zacznę.

Pierwszy nr jakiegokolwiek pisma muzycznego kupiłem w 98 roku i był to Metal Hammer z okładką bodajże zespołu The Gathering... wtedy bardzo mnie zainteresowała ta gazeta i w sumie zacząłem kupować ją regularnie, ale dopiero ok pół roku później. Na samym początku byłem bardzo zadowolony bo gazeta ta oferowała mi sporo informacji na temat zespołów, najbardziej lubiłem czytać HM Classic gdzie przedstawiano historie zespołów zasłużonych dla rocka, metalu, poza tym często i gęsto pismo to trafiało w moje gusta muzyczne prezentując wywiady i artykuły z takimi zespołami jak Opeth którego byłem od 2001 roku wielkim fanem, Death, Metallica, Slayer, My Dying Bride, Katatonia, Dimmu Borgir (a jak!! ) i masy innych zespołów które mnie wtedy fascynowały. Niestety po jakimś czasie gdzieś tak w 2006 roku MH zaczął lekko dziadzieć ... zmienili szatę graficzną, zaczęli powtarzać co drugi nr artykuły z tymi samymi zespołami... np w prawie co drugim nr ukazywało się coś o Deep Purple, Iron Maiden Cradle of Filth .. a o już stawało się męczące. I po jakimś tam czasie dałem sobie spokój z kupowaniem tej gazety, która nie moge powiedzieć sporo fajnych zespołów mi wskazała (np Opeth choćby).

Miałem także krótki romans z Thrash'em All ale był na prawdę krótki bo trwał dwa numery i się skończyło, taki sam krótki związek przeżyłem niedawno z Hard Rocker.. no jakoś nie spełniły moich oczekiwań, choć rozwód z Thrash'em All nie miał w tym swojej przyczyny.

Kupowałem przez pewien okres czasy Mystic Art i w sumie czasami go jeszcze kupię choć nie co miesiąc. W Mystic Art podobało mi się i podoba mi się nadal oprawa graficzna, w sumie niektórzy powiedzieli że z tego pisma zrobiło się metalowe bravo ... ja tak tego nie widzę, jest tam sporo fajnych zespołów opisywanych, w sumie takze dobrym posunięciem było lekkie odmulenie tej gazety z samej extremy, bo jak wiadomo, no kto kiedyś kupował to wie, w tym czasopiśmie królowały raczej te mocne odmiany metalu. Ale jakoś ostatnio takze straciłem zapał do kupowania owego pisma...

Aktualnie, w sumie nawet mam jego prenumeratę, nabywam co miesiąc Teraz Rock od 3 lat i na półce zalega już tego trochę. Ale nie żałuje. Wszystko co tam pisza wg mnie jest napisane bardzo rzetelnie, może nie serwują jakiś podziemnych kapel, nie serwują ekstremy choć o takich zespołach jak Masachist, Vesania, Napalm Death, Vader i innych tez się artykuły znajdują, ale za to jest sporo fajnych rzeczy. Np bardzo fajnych pomysłem jest wkładka która przeważnie zawiera 13-14 stron o zespołach które są już zasłużone dla rocka i metalu, ich historia jest dosć dokładnie opisana plus do tego jest zrecenzowana cała dyskografia. Dalej sporo jest też recenzji, sporo wywiadów z naprawdę różnymi artystami i to jest najlepsze że nie przeszkadza im że obok takich kapel jak Slayer, Led Zeppelin, Megadeth, Black Sabbath czy Behemoth stoją Paramore, Billy Talent czy ostatnio dość dziwny polski Beri Beri i to jest dość zdrowe podejście.


Podsumowując wg mnie każda gazeta nawet teraz uznawana za brukowiec muzyczny jest w stanie cokolwiek pożytecznego każdemu przekazać... zawsze jest kilka rzeczy na których ktoś zawiesi oko... A to jest najważniejsze aby dowiedzieć się o różnych kapelach o ich historii o ich płytach, oczywiście najlepiej jest je przesłuchać ale zawsze można sie zasugerować od której zacząć, a moze coś poważniejszego z takiej znajomości wyjdzie.
 
 
REKLAMA

Wysłany: 2010-02-23, 20:54   

 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-23, 20:54   

BTW mógłby ktoś przerzucić ten temat np do "Muzyka od drugiej strony" bo dopiero teraz zauważyłem gdzie go walnąłem :D


EDIT: i niech ktoś usunie tego posta hehe
Ostatnio zmieniony przez Dominik 2010-02-23, 20:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2010-02-23, 21:24   

Rzadko czytam pisma muzyczne, po nie ma dostępu do nich w mojej okolicy :/ zazwyczaj kupuję coś z nudów (czyli jak jadę do Bieszczad). Na początku mojej kariery miałem dylemat - Teraz Rock czy Metal Hammer ? Metal Hammer miał okładkę, która przypominała okładki czasopism dla homoseksualistów, więc wybrałem Teraz Rock bo na okładce był The Offspring, oraz duży napis "Wkładka z Sex Pistols" czy coś w tym stylu. Człowiekowi odciętemu od świata się nudzi, więc przeczytałem od deski do deski, było kilka ciekawych rzeczy, niektóre nudne no i poznałem dzięki tej gazecie Blood Red Shoes. Kupiłem jeszcze dwa Teraz Rocki - jeden jakiś shitowaty z Axlem Rosem na okładce, oraz taki w którym było o Pearl Jamie, Faith No More i Nirvanie (czyt. Cobainie). Wszystkie Teraz Rocki zaliczyłem jak jechałem w Bieszczady ofc. :DD
Kolejne pismo - Pasażer. Jest to fanzin o szeroko pojętym punku. Dużo stron, + CD. Kupiłem na wycieczce w Warszawie. Dużo ciekawych rzeczy w nim było - coś o Crass, Minor Threat i w ogóle świetne artykuły (wszystko czarno białe). Największy minus - pismo jest cholernie drogie.
Trzecie i ostatnie pismo to Top Guitar. Czyli gitary, wzmacniacze, efekty itd. można się poślinić patrząc na niektóre sprzęty :P
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2010-02-28, 00:51   

Często czytam gazety muzyczne, chociaż na rynku nie ma takiej która w pełni by mi odpowiadała... Najdłużej zbieram Teraz Rocka, mój najstarszy numer tego czasopisma pochodzi z 2003 roku. Kupiłam go, bo w środku była wkładka o Nirvanie, a miałam wtedy i przez długi czas później hopla na punkcie tego zespołu ;) Teraz Rock ma na pewno najszersze horyzonty ze wszytkich tego typu gazet. Czy to dobrze? Jak dla kogo... Rozumiem że gusta są różne, ale mnie się nie podoba że poświecają tyle miejsca jakimś średniawym indie rockowym zespolikom, albo nieco wcześniej takim tworom jak My Chemical Romance... Dlatego zwykle jakieś 60 % artykułów tam zawartych mnie interesuje. Bardziej ostatnio zaczął mi odpowiadać Metal Hammer. O większości kapel o których tam piszą mam ochotę poczytać, szata graficzna jest bardzo ładna, są plakaty, dużo wywiadów ( a wywiady to coś, co lubię czytać najbardziej) no i tak fajne rubryki jak np. "mało znane, mało grane" czy "Heaven & hell". Bardzo lubię tez Mystic Arta. Chyba najporządnejsze obecnie czasopismo muzyczne, szkoda ze wychodzi tak rzadko.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-28, 01:06   

Dziś spoglądnąłem na stronę internetową Metal Hammera i trafiłem o artykułach o Scorpions i płycie miesiąca Fear Factory, no pomyliłem się bo Them Crocked Vultures byli na plakacie a nie w artykule czy wywiadzie... haha... dlatego to pismo mnie już niczym nie zaskoczy :P

Ostatnio trochę niesmacznie się robi w Teraz Rocku jeśli chodzi o Płytę miesiąca. Przykład:
NR6/2009
Płyta miesiąca to Placebo "Battle For The Sun" oraz Green Day "21st Century Breakdown" które zdobyły odpowiednio **** i ***** ... czyli Green Day zdobył najwyższą notę i faktycznie może być płytą miesiąca ale co tam robi Placebo jeżeli w tym samym nr 4,5 gwiazdki zdobywa Riverside, to samo Isis... ? Bez sensu. Tak samo było z Katatonia która otrzymała 5 gwiazdek a płytą miesiąca było coś co miało 4 gwiazdki... coś jest nie tak, nie uwazacie?
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2010-02-28, 01:16   

Po prostu chcą przypodobać się czytelnikom, o wiele więcej ludzi słucha takiego Placebo czy Green Daya niż Katatonii. Wystarczy śledzić co roku wyniki "Teraz najlepsi" i wszystko widać jak na dłoni.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-28, 01:23   

Angie napisał/a:
Po prostu chcą przypodobać się czytelnikom, o wiele więcej ludzi słucha takiego Placebo czy Green Daya niż Katatonii. Wystarczy śledzić co roku wyniki "Teraz najlepsi" i wszystko widać jak na dłoni.


To akurat wiem ale to jest popierdolone... przecież taki album Riverside jest lepszy od nowego Green Daya ale wiadomo że Riverside to tylko i wyłącznie Polski zespół z GD to światowa gwiazda i trzeba im dać to zasłużone miejsce ehhh.

Kiedyś w Metal Hammerze w 2003 roku dokładniej płyta miesiąca została Metallica "St Anger" i wszystko byłoby ok, gdyby pan Robert Nowak ... recenzent nie zjebał tego albumu na funty... kurwa to była dopiero parodia gdy widzisz rubrykę PŁYTA MIESIĄCA, okładka Metallicy a recenzja jest po prostu opluciem tego albumu. Nie twierdzę że to wydawnictwo powinno być wychwalane, ale jeżeli już zostaje albumem miecha to chyba recenzja powinna być pochlebna, a tam pan Nowak powiedział że perkusja brzmi jak puszka po farbie, że riffy są gówniane i nu metalowe że James kiepsko śpiewa że nie ma solówek itp... pojebane
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2010-02-28, 01:28   

Nie czytałam tego, ale jesli tak było no to faktycznie nieźle pojebane. Ciekawa jestem w jaki sposób te albumy miesiaca sa w ogóle wybierane...
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-28, 01:33   

Angie napisał/a:
Nie czytałam tego, ale jesli tak było no to faktycznie nieźle pojebane. Ciekawa jestem w jaki sposób te albumy miesiaca sa w ogóle wybierane...


Nie wiem ale podoba mi się loża szyderców w Mystic Art... tak jest w sumie jasno pokazane który album i dlaczego jest najlepszy w miesiącu :D
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2010-02-28, 01:39   

Mnie też się podoba, dobry pomysł. Ostatnio miałam zbitę jesli chodzi o recenzję Evangelion Behemotha :D Same dziesiątki i jedna dziewiątka. Wiadomo, że płyta zajebista, ale to trochę tak wyglądało jakby wszyscy chcieli wejść w dupę Nergalowi który jak wiadomo również w Loży Szyderców zasiada :P
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-28, 01:43   

Cytat:
Mnie też się podoba, dobry pomysł. Ostatnio miałam zbitę jesli chodzi o recenzję Evangelion Behemotha :D Same dziesiątki i jedna dziewiątka. Wiadomo, że płyta zajebista, ale to trochę tak wyglądało jakby wszyscy chcieli wejść w dupę Nergalowi który jak wiadomo również w Loży Szyderców zasiada :P


Ja akurat na oceny Behemoth to nie bardzo zwracam tam uwagę bo wiadomo że nikt tam im kiepskiej nie wystawi, w sumie bo nie ma do tego podstaw ostatnio hehe, ale wydaje mi się że Ciągle bedzie tam taki kącik zachwalania dla Nergala... ale w sumie to mi nie przeszkadza bo jak już powiedziałem nie dał on podstaw by inne oceny mu dawać.
 
 
Dominik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-05, 16:08   

No i nowy Teraz Rock mnie w chuj zawiódł... na okładce Srachy na Kutachy (Strachy na Lachy jakby ktoś nie zczaił) i wielki o nich artykuł, potem artykuł ZNOWU o Rammstein, o debilach z Vampire Weekend czyli jak zrobić z gówna dzieło wielkiego formatu które pozostanie gównem, Lao Che czy kolejna polska grupa alternatywna która jest "artystyczna" i wiele innych nie bardzo ciekawych wywiadów i artykułów. To co mnie zainteresowało mogę wymienić na palcach jednej ręki: artykuł o Suicidal Tendences, o Overkill i to jeszcze naciągane zainteresowanie, o The Dillinger Escape Plan i recenzje albumów.... ach zapomniałbym o Rage Against The Machine we wkładce... tyle tego... LOL hehe... Płyta miesiąca? Srachy na Kutachy z oceną 4 gwiazdek którą to otrzymali takze Barren Earth, The Dillinger Escape Plan, Titus' Tommy Gunn, Overkill, Lisa Gerrard, Airbourne i o zgrozo Owl City :O , ale oczywiście Grabaż jako kolega wielu z redakcji musi wylądować na płycie miecha... żal żal żal ... zaczyna mnie to wkurwiać strasznie, bo nie mam co poczytać za te pierdolone 10 zł.
 
 
Therion 
Grundin Redshield


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 5102
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2010-03-05, 17:07   

Mam takie samo odczucie odnośnie nowego Teraz Rocka.. po prostu (jak to młodzież mówi) żal.pl
_________________
"If It Bleeds, We Can Kill It"
 
 
 
The Kaco


Numer buta: 46
Ulubiony muzyk: Greg Sage
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 2352
Ostrzeżeń:
 2/4/7
Wysłany: 2010-03-05, 21:26   

:rotfl:

Mi się podoba w Teraz Rocku dział z premierami (znajdą się 2-3 dobre albumy) i jak jakaś gwiazda typuje swoją pierwszą, ulubioną, znienawidzoną, najdziwniejszą gitarę :P
_________________
kaco321 > lvl up > kaco > lvl up > The kaco > lvl down :( > kaco > lvl up > The Kaco
 
 
 
Angie 
Dwulicowiec


Last.fm: angie185
Numer buta: 38
Ulubiony muzyk: Renkse/Kotamaki
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3645
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2010-03-05, 22:06   

Kupiłam dzisiaj Teraz Rocka i miałam zamiar napisać tu dokładnie to samo. Strasznie zchujowiał ostatnio... Młotek rulezzz.
_________________
Practice safe sex - go fuck yourself.

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from HeavyMusic.org

| | Darmowe fora | Reklama
Darmowa reklama, reklama za free, reklamy za darmo

Metal Top - 100